МАГІЯ РЕСЕНТИМЕНТУ

 

Дослідження останнім часом зводяться до окремого знаменника, що творення має бути тиражованим: можливо з того щось обереться чи викарбується суттєве, кажуть, це нівелювання культу та роздмухування міфологеми. Міф є насьогодні ідеологією чи однією з форм ідеологій, хоча будуть запевняти, що ідеологію варто деконструювати в окремий спосіб. Способів багато: вони також тиражовані, хоча на зламах періолів та епох відбудеться обирання чогось Необхідного. Зараз просять актуалізацій, хоча це здебільшого пошук ідейного контенту, добре, коли той Контент отримає емоційний спалах. В томуі суть, що емоція, на відміну від суто емпіричного забарвлення, має варіант Суто Емоційного єднання з ідеями. Теж певною мірою заполітизованість, бо мистецька жнива корегує суспільний градус - добре , коли є віддзеркалення творчого в реальному житті і в науці чи економіці. Хоча є просто протест, як перфоманс - контемпорарі контент сексуальних зношень під начитування текстів Мамардашвілі - було і таке, хоча це знову ж таки Спосіб чи метода. Навіть текст сам по собі розширений вже приречений до нехтування - в два речення окреслити проблему пульсуючого контенту - окремий талант, суто вербальний, суто письменний, хоча весь розвиток можна звести до протистояння спільнот. Дидуктивна інтроверсія ще за грецьких часів, але все звели до трьох- чотирьох категорій й хтось / Кант/забезпечив узаконення, хоча варто , щоб усе було прискладнене- не завжди спрощення є ліком. 

Хоча реакція має на меті не тільки на меті"цікаве-нецікаве", не тільки "емоційне-неемоційне" чи суходряхле, але міфологема потребує народного визнання, як визнання Мамардашвілі народом, але глобально в майбутньому роботам ьуде цікавий тільки Гомер, тільки Протагор, тільки Феофраст, тільки Трисмегіст. Бо росія розвиває египетську кульиуру в себе, Україна грецьку, а Америка - тільки культуру стейків та марвелів. Кожному своє й кожному за своє... Але роботи знищать будт-яку емоційність , потрібна ідеологія ліберального ресентименту. Про це писав Ніцше, розгорнув тає Шааб, але ресентимент є двигуном цивілізаційним, хоча хазарські та каганатна кабалістична культура прагне тільки міфологем Страху. 
Страх не є двигуном, а лишень профілактичним ліком. У всьому є магія ресентименту. Ресентимент є просто перевантаженням зайвою емоційністю - можна плакати, можна деміургічно породжувати ліонісійський тріумф абсурду, можна напиватись, можна нищити йвбивати. Можна популяризувати в демократичний спосіб футбол й масові концерти. Але.
Підсвідомість любить приховану злість. Тим більше нам, українцям в моментах нескінченних війн та голодоморів та сектанського відчуження усього свого талановитого. Можна зрештою повірити в силу України та її унікалтність.
Це моя рецептура

Світлина від Roman  Bonchuk.


19.02.2017 Роман Бончук 2320 0
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1169
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2886
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1014
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1073
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1077 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3188 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

940

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

809

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

374

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1108
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

184
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2375
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1168
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

473
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15091
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7401
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

836
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

399
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

310
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

393
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

680
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1129