МАФ — зло чи добро: чи доцільно забороняти роботу малого бізнесу під час війни

фото: ілюстративне


В умовах повномасштабної війни ринок праці в Україні, й на Прикарпатті зокрема, перебуває не в найкращому стані.

Мільйони українців через російську агресію втратили роботу. Чийсь бізнес повністю зруйнували російські окупанти, декому довелось тікати просто з-під обстрілів, залишивши роботу.

Зокрема, за оцінками Нацбанку, рівень безробіття в Україні сягнув 35%. Очевидно, що частина тимчасово безробітних знайдуть нову роботу, або за кордоном, або на Заході Україні. Відтак, сьогодні для підтримки економіки важливо не лише зберігати робочі місця, а й створювати нові.

Для цього, зокрема, необхідно всіляко підтримувати роботу малого підприємництва.

Невеличкі кіоски, які облаштовують підприємці, переважно називають МАФами. Сьогодні ці споруди є непоганим тимчасовим стартом для підприємців-початківців та дають можливість створити додаткові робочі місця.

Однак, є й негативні аспекти роботи таких елементів благоустрою, а тому — боротьба навколо встановлення та знесення МАФів не припиняється. 

Під час війни найважливіша функція МАФів — це забезпечувати доступність придбання продуктів першої потреби та працювати легально. Тим часом тимчасові споруди для малого бізнесу — це можливість заробляти гроші та створювати робочі місця.

Необхідно враховувати, що в разі повної заборони МАФів сотні тисяч українців, які працюють у цих тимчасових спорудах, втратять єдиний дохід під час війни.

Саме тому сьогодні важливо привести роботу МАФів до ладу: створити комплексну схему розташування тимчасових споруд та змусити власників МАФів не порушувати правил благоустрою. Так, МАФи повинні розташовуватись у відповідних місцях, де вони не заважають руху пішоходів та не обмежують видимість для проїзду автомобілям. 

Крім того, ключовим моментом у роботі МАфів має бути якісний сервіс та відповідність товару, який там продають, усім санітарним нормам, адже лише у такому випадку покупці можуть отримати товар чи послугу у зручному для них місці.

Задля ефективного функціонування МАФів влада має створити всі умови для того, щоб підприємці нормально працювали, а підприємці мають чесно сплачувати податки.

Думки українців стосовно функціонування МАФів розділились. Здебільшого їх вважають непоганим засобом для заробітку підприємців, але наголошують, що необхідно встановлювати їх так, аби вони не спотворювали місто.

Тобто, МАФ складно окреслити як "добро" чи "зло". Дотримуючись серединки, зокрема не встановлюючи їх бездумно на кожен вільний клаптик та працюючи легально, ці споруди для здійснення підприємницької діяльності є цілком доцільні. 

Бізнес, як великий, так і малий, — це рушій економіки, а для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливо працювати в тилу, який забезпечує, зокрема, матеріальні потреби фронту.

Тому задля наближення перемоги на своєму фронті влада та підприємці мають діяти за принципом взаємної поваги, розвитку інфраструктури в інтересах всіх громадян.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Змінилась мотивація. Як війна вплинула на бізнес Івано-Франківщини

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


24.10.2022 2291
Коментарі ()

14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

524
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

5988
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1508
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

1855
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

2894 5
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

1446

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

137

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

658

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

764

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1320
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1508
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1391
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

1379
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3489
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7066
29.05.2025

У четвер, 29 травня, християни відзначають Вознесіння Христове.  

1100
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

44438
07.06.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

36034 1
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

610
01.06.2025

Другий тур виборів президента Польщі відбувається після того, як жоден з 13 кандидатів у першому турі 18 травня не здобув більше половини чинних голосів.  

677
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

947
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

1035