«Люди одразу зголосились допомогти», - на Прикарпатті готують випічку та різноманітні харчі для бійців ЗСУ (ФОТО)

У Косівському центрі дитячої творчості виготовляють випічку, сухі супи та сніданки для ЗСУ.

Про це журналістці Фіртки повідомила Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.

Ще донедавна в Косівському центрі дитячої творчості яблуку ніде було впасти. Тут навчали дітей, карбували їм нові знання та вишукували приховані таланти. Нині, тут посилено працюють волонтери  - косівчани та переселенці.

Активна робота у стінах центру розпочалась із допису у Facebook, тоді Оксана Соколюк на своїй сторінці написала, що у неї з’явилась корисна ідея.

«Це був відчайдушний пост. Я написала, що у мене з’явилась ідея виготовляти випічку. Просила допомогти людей духовками, пічками.

Допис я опублікувала в неділю, а в понеділок зрання все й почалось.

Люди одразу зголосились допомогти, у них була така висока готовність, склалося враження, що всі сиділи й тільки чекали на завдання. Почали приносити духовки, згодом люди питали про наші потреби», - радіючи, пригадує працівниця центру.

Здивуванню й радості волонтерки не було меж, жінку приємно вразила оперативна допомога людей. Ба більше, люди цікавились чим можуть допомогти, почали приносити в центр муку, цукор та необхідні продукти для випічки.

«Наші працівники, наша опора - батьки вихованців центру, почали приходити, розробляти рецептуру. І ми вже у вівторок зробили першу випічку: булочки, круасани, печиво трьох видів.

З цього все й почалось. Зараз у нас працює понад вісім цехів. Ми виготовляємо не тільки печиво, а ще й сухі сніданки, енергетичні набори та сухі супи», - продовжує волонтерка.

Всі допомагають хто чим може, за словами Оксани Соколюк, в роботі бере участь велика кількість людей. Навіть люди літнього віку та на інвалідних візках.

«Люди на візках телефонують і просять під’їхати взяти все необхідне, косівчани, місцеві підприємці. Кожна допомога важлива. Я щаслива від того, що нас підтримують, хто чим може. Це все робиться тільки завдяки людській підтримці.

Є навіть дуже зворушливі речі. Наприклад, коли приходять люди, подають руку зі словами: «це на центр», розвертаються і йдуть. Я хочу дізнатись ім’я людини у відповідь не чую нічого, дивлюсь у руку, а там немаленька сума грошей.

А іноді просто йду і бачу мені щось в кишеню кладуть, а я не встигаю навіть зрозуміти, хто це й що це», - ділиться враженнями Оксана Соколюк.

Для тих, хто прагне допомогти коштами, але не має можливості приїхати в центр, волонтерка оприлюднила особовий рахунок, це була ініціатива людей. Оксана Соколюк пояснює, що не утворювали громадську організацію, оскільки ідея виникла спонтанно.

«Люди попросили, я створила рахунок і там є перекази по 40 гривень. Вони мене неабияк розчулюють, тому що, якщо навіть таку суму витрачає людина на благо, то для неї ці кошти дуже важливі. Це все люди, їх наснага, підтримка та доброта.

І навіть, коли хлопці приходять просять їм дати якісь потрібні речі, я одразу кажу, що я не розпорядник я лише передаю те, що для них принесли люди. Це український народ все робить, а я лише координаторка», - радіє волонтерка.

Всі вироби маркують, запаковують та сортують по ящиках для доставлення нашим бійцям. Окрім їжі в коробку ще кладуть листи від дітей та дорослих. Різні власноруч зроблені листівки та аплікації, Оксана Соколюк каже, це для підняття бойового духу, обереги для українських захисників.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1934
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1844
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1842
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5435 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1496

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

720

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

781

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

976

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

992
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1754
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3661
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10237
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26124
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10167 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7698
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

879
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

161
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

239
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

366
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1261
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

863