Рух (Винники, Львівська область) - Газовик (Богородчани, Ів.-Франківська область) - 1:0 (пен. 4:3)
Кубок України серед аматорів. 1/8 фіналу. Матч відповідь.
Винники, стадіон ім. Б. Маркевича, 400 глдачів
Судді з Хмельницького - продажні (с) ( за Р. Кадировим)
Гол: Шептицький, 34
Вилучення: Руснак (Газовик), 102 хв. ( друге попередження)
Серія пенальті:
0-0 Рух ( Макогон переводить удар у штангу);
0-1 Маковійчук;
1-1 № 18 Рух;
1-2 Стоцький"
2-2 № 8 Рух№
2-2 Тащук (перекладина);
3-2 №7 Рух;
3-3 Данищук;
4-3 № 17 Рух;
4-3 Микуляк (в руки воротарю);
Є матчі, поразки в яких пригнічують. За які футболістам, тренерам, керівникам команд буває соромно виходити з хати. А є такі, як матч "Рух" -"Газовик". 11 богородчанців, а після вилучення Руснака, то й взагалі 10, гідно боролися проти 15 гравців "Руху" ( 11 футболістів+4 арбітри) впродовж 120 хвилин основного та додаткового часу. Це поразка - за яку не соромно. Навпаки, соромно за такі перемоги має бути карикатурному керівнику "Руху", який, порушуючи норми регламенту, ходив впродовж всього матчу з 2 охоронцями по периметру поля і всіляко намагався провокувати гравців, тренерів та вболівальників "Газовика". Чого варті лише слова пана Козловського на адресу вболівальників "Газовика", які гаряче впродовж всього матчу підтримували свою улюблену команду, цитую: "Ви ї.. свої закрийте !". Вважаю, що КДК ААФУ неодмінно має дати оцінку таким діям офіційної особи представника господарів.
Повірте, що я в своєму житті бачив багато футбольних матчів, в тому числі і таких, де судді з певних причин, дещо допомагають одній з команд. Але такого цирку, як був на 11 вересня на свято Головосіки в Винниках, чесно кажучи не пригадую. Але давайте про все по-порядку. За перші 5 хвилин матчу біля воріт "газовика" було 3 небезпечних навіси, які завершувалися самовідданою грою Михайла Макогона та фолами проти нього в межах воротарського майданчика з боку гравців "Руху". Михайлові тричі надавалася допомога. При цьому фоли були проігноровані одіозним арбітром матчу Максимком Куцаком з славного міста Хмельницького. Впродовж наступних 20 хвилин на полі точилася боротьба за центр поля. З перемінним успіхом то господарям, то гостям вдавалося проводити атаки, але до середини першого тайму особливо небезпечних моментів не було. Так тривало до 30-ї хвилини гри. Аж тут Вікарюк, вигравши боротьбу за м'яч в центрі поля віддав точну передачу праворуч на Стоцького. Роман, поборовшись з захисником, вийшов на ворота з позиції правого інсайда, але замість очікуваного удару, вирішив віддати передачу на Мотуза. М'яч прокотився у площині воріт вздовж всього воротарського майданчика, але Мотузу навіть у відчайдушному стрибку, на жаль не вдалося до нього дотягнутися. Цей епізод став ключовим у першому таймі, а можливо і в цілому матчі. Як по сигналу для собаки Павлова, гравці "Руху" відразу активізувалися і вже за хвилину Макогон знову був змушений демонструвати дива майстерності, рятуючи свою команду після небезпечного штрафного.
А на 34 хвилині стався епізод, який продемонстрував всю суть команди винниківського "Руху". Йде атака правим флангом, Долотко відбирає м'яч і відразу ж отримує болючий удар. Футболісти "Газовика" зупиняються, сигналізуючи проте, що Ігор не може продовжити гру. Але "Рух" продовжує свою атаку, навіть не згадуючи про правила Fair Play. Результатом цього стає гол, забитий головою колишнім гравцем охтирського "Нафтовика" Олегом Шептицьким. Логічні апеляції до арбітрів, що такий гол не можна зараховувати, залишаються поза увагою. Звичайно ж, адже хлопці з Хмельницького повинні були відпрацювати видані їм аванси...
Псля голу бригада арбітрів взагалі втрачає контроль над матчем. Раз за разом на полі спалахують конфліктні ситуації. Ініціаторами деяких з них є вболівальники та керівництво клубу-господаря.
Але "Газовик" не збирається миритися з роллю наздоганяючого і до кінця першого тайму створює 2 небезпечні моменти. Спочатку Боришкевич небезпечно б'є по-воротах з-за меж штрафного майданчика, але м'яч пыдступно летить вище воріт. А на останній хвилині тайму Вікарюк виходить один на один з воротарем, обігрує його, але востанню мить робить зайвий рух і пробиває над воротами. На цьому перша половина гри і завершується.
В перерві матчу у складі "Газовика" була проведена заміна. Ігор Долото так і не зміг продовжити гру, замість нього на полі з'явився Тарас Мельничук. Другу полину зустрічі більш активно розпочали господарі поля. На 51 хвилині після розіграшу вільного удару небезпечно по воротах бив Сергій Даниловський, але м'яч пройшов "повз касу".
На 54 хвилині арбітр матчу Максимко Куцак демонструє подвійні стандарти арбітражу. В ситуації, що була ідентична тій, коли "Рух" забивав гол - гра зупиняється, при цьому переривається небезпечна атакка "Газовика". На 60 хвилині гри взагалі настає "апогей апофеозу" з боку хмельницької бригади арбітрів. Стоцький проходить лівим краєм, його нагло валять, але атака богородчанців продовжується і вже Олег Вікарюка збивають перед самісінькою штрафною площадкою. Проте свисток арбітра мовчить. На 70-й хвилині гри дива реакції демонструє Михайло Макогон, вкотре рятуючи свою команду. У відрізку з 75 по 80 хвилину у "газовика" було три небезпечних моменти. Але з навісом Данищука та ударами Стоцього і Мельничука справляється голкіпер господарів.
"Газовик" проводить дві заміни. Травмованих Вікарюка і Боришкевича замінюють Микуляк і Тащук відповідно. Кінцівка основного часу гри проходить напружено і нервово. На 85 хвилині після розіграшу штафного удару хтось з гравців "Руху" б'є по воротах головою, але на щастя для "Газовика" м'яч летить вище воріт. За кілька хвилин Віктор Данищук, перебуваючи в межах воротарського майданчика пробиває вище воріт. А вже у компенсований час Андрій Соколоенко ледь не зрізає м'яч у свої ворота, після небезпечного прострілу.
Перший овер-тайм розпочинається ударом Микляка зі штрафного метрів з 30 - воротах господарів намертво фіксує м'яч. "Рух" відразу огризається і у відповідь б'є вище воріт. На 98 хвилині матчу голкіпер "Руху" підігрує собі в межах штрафного майданчика рукою, після передачі стопою власного захисника, але арбітр, вочевидь, не знаючи елементарних праивил гри у футбол, навіть і не думає призначати вільний удар. А те, що трапилося впродовж відрузку з 100 по 102 хвилину матчу треба було бачити. "Рух" проводить атаку, як дві краплі води схожу на ту, що була у "Газовика" на 60-1й хвилині матчу. Але цього разу Макисм Куцак, всупереч правилам дає покарання відразу за два порушення. Це нонсенс, адже всі знають, що навіть, якщо фіксується відкладений фол, то попередження виносить лише одне. За принципом більшої серйозності правопорушення. В даному випадку, суддя, давши дограти епізод, використовуючи правило ігрової переваги атакуючої команди, зафіксував відразу 2 фоли. І відкладений і наступний за ним. Тобто по-суті за фол було виненено відразу 2 покарання. Жовті картки отримали Микуляк та Руснак. Але для Романа це вже була друга жовта картака у цій зустрчіі. заступитись за товариша вирішив капітан команди Мотуз, але він був удостоєний гірчичника. Не знаю, що є причиною такого подвійного трактування правил гри у футбол бригадою арбітрів з Хмельницького, але або цим хлопцям просто не варто займатися не своєю справою, або тут питанння зовсім в ішому. І дане питання, як на мене, слід розглянути відповідними органам комітету арбітрів, ААФУ та федерації футболу України. В разі потреби, за першої ж вимогою футбольний клуб "Газовик" готовий надати відео матчу.
В контексті вищесказаного знаковий епізод відбувся на 114 хвилині гри. Гравці "Руху" грубо грають проти Андрія Канюка, який не може продовжити гру. Арбітр бачить цей епізод, але ігнорує його. І допоки вся команда "Газовика" демостративно не підняла руки вверх, сигналізуючи, що не готова продовжувати гру в 9-ьох суддя вочевидь і не збирався зупинити матч, щоб була надана допомога гравцю.
Не бачу сенсу описувати післяматчеві пенальті. Адже це лотерея. І цього разу в ній більше поталанило винниківцям. Це абсолютно ні про що не говорить. Факт залишається фактом: "Газовик" гідно зіграв проти 15 гравців суперника і навіть поступившись вийшов з цієї дуелі переможцем. Переможцем в плані честі і совісті...