Круглий стіл в редакції "Галицького кореспондента" щодо введення ринку землі в Україні завершився «нецікаво»… (ФОТО)

 

 

 

 

 

В п’ятницю, 16 грудня, редакція «Галицького кореспондента» провела круглий стіл з питання введення в Україні ринку землі. Учасниками зустрічі були народні депутати України: «фронтовик змін» Роман Ткач, «регіонал» Василь Чуднов, а також колишній заступник обласного Держкомзему, експерт фірми «Прикарпатський земельний центр», Дмитро Стефінко.

 

Як відомо, нещодавно Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект «Про ринок землі» та відправила його в комітет ВР, який займається земельними відносинами, на доопрацювання. Зауважимо, що Василь Чуднов голосував «за» законопроект, тоді як Роман Ткач, секретар земельного комітету ВР, – «проти» цього закону.

 

Василь Чуднов висловив переконання, що «закон необхідно приймати, треба відійти від сірих схем в земельних відносинах».

 

«Я переконаний, що будь-які правовідносини повинні бути законодавчо врегульовані. Якщо ми їх не відрегулюємо, то може статися, що за короткий час всією землею України буде володіти 300 сімей. В нас є один опозиціонер, прізвище якого починається на букву «Г», який вже володіє одним мільйоном гектарів сільськогосподарських земель. Люди хочуть бути реальними власниками і розпорядниками своєї землі, своїх паїв, бо якщо власник не має права продати чи купити землю, то таке право власності є фікцією», – сказав Василь Чуднов.

 

Роман Ткач обґрунтував своє негативне голосування щодо законопроекту наступним чином: «Я не голосував за законопроект «Про ринок землі», бо не був в момент голосування в сесійній залі. Саме тоді фракції БЮТ та Нашої України покинули зал, зробивши політичну заяву, щодо політичних переслідувань в Україні. Але якби я і був в залі, то голосував би «проти», - сказав Роман Ткач та обгрунтував, - аналіз показує, що в законопроекті є маса дуже сумнівних місць, загалом цей закон насправді «проти» фермера, проти селянина, проти агрохолдингів, а тільки «за» чиновників».

 

«Із 41,6 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення 74% - 30,8 мільйонів гектарів вже в приватній власності. Але багато є і у власності держави. І от пропонується всю цю землю, якою володіє держава передати в новостворений державний Земельний банк. А що це буде за структура? Чи можна бути впевненим, що за кілька років її не реорганізують в акціонерне товариство, а потім виставлять на приватизацію? І для чого тоді комусь їздити по селах і скуповувати по гектару землю, якщо можна буде просто купити Земельний банк, який володітиме мільйонами гектарів? Хто буде його покупцем в такому випадку - зрозуміло…» - каже Р. Ткач.

 

«Ще одне – я не зміг дістати відповіді, – звідки в законопроекті взялася норма, що в межах одного району не можна орендувати більше 6 тисяч гектарів. Хто автор цієї норми? Чому 6 тисяч, а не сім чи десять? Зрозуміло, що ця норма унеможливлює скажімо створення великих агрохолдинів. Для чого це? Є і інше питання, вже зараз є багато с/г підприємств, які мають в оренді більше землі, в тому числі і власники яких депутати Партії регіонів – що з ними робити? Для чого загалом ця норма – щоб зараз крупні сільгоспвиробники «побігли» домовлятися з розробниками закону про її вилучення? Іншого пояснення я не бачу, - переконаний Роман Ткач, – Загалом, найгірше, що цей закон в запропонованому вигляді породжує двох монстрів – Земельний банк, який сконцентрує всю державну землю з незрозумілими перспективами та метою і Державного оператора, - структуру-монополіста, яка буде все контролювати на ринку землі. Складається враження, що саме це і є головною метою законопроекту».

 

«Але поганий закон все-таки кращий за добре беззаконня, - резюмував Василь Чуднов, - а до другого читання такі без перебільшення високі фахівці із земельних питань, як Роман Ткач, вичистять всі сумнівні місця в ньому».

 

Ось так зовсім «нецікаво» завершився цей круглий стіл в «Галицькому кореспонденті», – без мордобою і навіть без хоч якогось дрібного скандалу чи протистояння і традиційних взаємних звинувачень депутатів від влади і опозиції...:)) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карикатура: http://perec.in.ua/media/Images/Post/Zemelya_z.jpg


19.12.2011 1640 2
Коментарі (2)

Люсія 2011.12.19, 18:26
Так, несподіваний кінець. Ніякого шоу(((((((((((((((((((((((((((((((((((
% 2011.12.20, 22:03
Опозиціонер Г - це певно Губський, тимошенківець.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

763
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

588
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1658
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2967
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2439
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2422

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

467

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

584

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1443

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1514
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

547
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

405
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

782
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

169
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

277
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26910
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

741
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

300
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

302
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

626
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

983 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

827