«Комуналка» у травні: тарифи за світло, воду та газ

Тарифи на «комуналку» для населення України до кінця війни залишаться незмінними.

Зокрема, Кабмін рекомендує не підвищувати тарифи протягом дії воєнного стану, передає Фіртка.

Зауважимо, що війна не звільняє від оплати комунальних послуг, однак деякі послаблення таки є — за протермінування оплати платежів не нараховують пеню та штрафи.


Світло


Кабмін ухвалив рішення щонайменше на шість місяців заморозити вартість електроенергії – тарифи для населення залишаться без змін до кінця жовтня.

Зокрема,

  • до 250 кВт*год (включно, за весь обсяг споживання) — 1,44 гривні за 1 кВт*год;
  • понад 250 кВт*год (за весь обсяг споживання) — 1,68 гривні за 1 кВт*год.

Газ


Схожа ситуація буде і з газом. У неділю, 1 травня, на засіданні уряду ухвалили рішення про те, що гранична ціна на газ для населення залишиться на рівні 8 гривень за кубічний метр.

«Підвищення тарифів на газ і електроенергію зараз не обговорюють. Якими механізмами ми це забезпечуватимемо — подивимося.

Як варіант, таким механізмом може бути покладання спеціальних зобов'язань. Шукатимемо, аналізуватимемо й прийматимемо рішення», — заявляв раніше міністр енергетики Герман Галущенко.

Нагадаємо, що 1 травня в Україні планували перейти на нову систему обліку споживання газу.

Про це повідомляв «Нафтогаз». Наразі обсяг спожитого блакитного палива вимірюють у кубометрах, але у травні хотіли перейти на систему кіловат/годину. Через війну цю ідею відклали. Наразі чекають на уточнення.


Вода


Наразі регулятор, який визначає тарифи на воду для водоканалів не повідомляв про зміну тарифів — вони будуть на чинному рівні. 

Водночас через війну в Україні багато були змушені покинути домівки, дехто немає можливості передати показання лічильників, тому Міністерство розвитку громад та територій розробило зміни до нарахування плати за воду.

Згідно з наказом, з березня 2022 року і до закінчення дії воєнного стану при нарахуванні плати за послуги централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення застосовуватимуть так званий «корегуючий коефіцієнт».

Відтак, ті, хто не має лічильників або не подали показання, отримуватимуть рахунки за середніми показниками споживання послуг і не переплачуватимуть за комуналку.


Що було раніше?


21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Громадам, які безкоштовно приймають переселенців, відшкодують комунальні витрати

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

В Уряді обіцяють, що ціна на газ й тарифи на комунпослуги для населення не зміняться


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1879
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1817
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1814
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5355 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2112 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1477

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

682

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

739

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

930

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

968
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1717
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3632
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10212
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26086
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10138 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7676
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

858
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1360
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

347
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1234
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

831
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1039