Кому бути новим міським головою?

 

Наперед прошу вибачення за часті референції до Канади - надто вже яскраві враження в мене від тамтешнього способу життя.

В кінці 90-х мені прийшлось провести  зо два місяці в канадському місті Тандер Бей (ThanderBay– громова затока). Місто десь в два рази менше від Франківська за населенням, але досить помітне в країні. Розташоване на озері Онтаріо – на північному березі, навпроти Торонто. Щоб було зрозуміліше – посеред тайги.Так ось саме на протязі тих двох місяців місто вибирало собі мера. Трохи було зовнішньої реклами, але зовсім небагато. Зате скільки було дискусій між людьми! В коледжі, де я проходив стажування, в сім’ях і просто в крамницях тільки й говорили про кожного з кандидатів. Перетирали всі кісточки. Особливо звертали увагу на особистість та професійні заслуги: ким був, які досягнення і т. д. і т.п? Коли запитав чому така велика увага до цих виборів, то пояснили: від їхнього вибору дуже залежить їхнє  життя, адже між містами значна конкуренція за кожен долар інвестицій, за кожного нового жителя,  емігранта чи переселенця з іншого регіону. І лише місто з належним рівнем благоустрою і комфорту може притягнути до себе нових людей і нові інвестиції, або хоча б уникнути того, що молоді люди переїдуть до Торонто (найкраще місто для життя в світі за підсумками 2014р.). Навіть не знаю з чим порівняти те як вибирали мера міста Тандер Бей – у нас напевно в селах так вибирають корову чи коня на базарі :).

Тоді в Тандер Бей обрали мера – ним став українець пан Бошков (походить десь з Тернопілля). До речі він приїздив до Франківська.

А яким має бути мер? Можливо таким як пан Степан Дзюба (StevenJuba), який був мером Вінніпега на протязі 20 років (з 1957 по 1977 роки). В холі приміщення муніципалітету цього чудового міста вся передня стіна над широкими сходами зайнята численними портретами колишніх мерів. Всі портрети одного розміру – тільки посередині розміщений десь в чотири рази більший  - портрет Степана Дзюби. Так вдячні міщани оцінили роботу свого мера.

Можливо таким, як сільський голова Крихівець, здається, Василь Михайлович, адже тут на кожному кроці відчувається, що чоловік любить своє село та своїх односельчан!

Цей текст почав писати, коли побачив в дверях квартири чергову агітку з черговим обличчям черговогоюного політика, який явно не дотягає до Василя Михайловича, не кажучи вже про пана Дзюбу. Переконаний, що вже зараз в місті маємо розпочати якнайширшу дискусію: кого нам обрати в мери. Було б дуже добре, якби до дискусії долучились наші вузи, адже в першу чергу вони роблять обличчя міста. Можливо відчують свою відповідальність і ЗМІ і не обмежаться рекламою та "джинсою". Очевидно, що чим більше буде дискусій, то тим кращим буде мер і більше шансів в міста.

Тих, в кого "хата скраю" треба переконувати тим, що кращий мер означає -  багатші мешканці міста.  Дуже часто, а певно найчастіше, найбільшим активом в "маленького" українця є його житло. Очевидно, що чим дорожче житло, тим  багатша людина. Так ось, найкраща квартира, до якої треба добиратись по неосвітленій розбитій вулиці, через обшарпаний під’їзд, мало що вартує і навпаки.

Вже напевно, мусимо не купитись на обіцянки – може  зробить, а може й ні. Не можемо купувати кота в мішку. Головним критерієм має бути те, які якості продемонстрував, які досягнення має. А наразі маємо почати обговорення, бо за декілька тижнів до виборів вже може бути пізно. Реклама і "джинса" свою чорну справу зроблять.


10.03.2015 Василь Мартинюк 1677 0
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1950 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11402 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1089

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

77
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1087
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

759
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

81
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667