Кому бути новим міським головою?

 

Наперед прошу вибачення за часті референції до Канади - надто вже яскраві враження в мене від тамтешнього способу життя.

В кінці 90-х мені прийшлось провести  зо два місяці в канадському місті Тандер Бей (ThanderBay– громова затока). Місто десь в два рази менше від Франківська за населенням, але досить помітне в країні. Розташоване на озері Онтаріо – на північному березі, навпроти Торонто. Щоб було зрозуміліше – посеред тайги.Так ось саме на протязі тих двох місяців місто вибирало собі мера. Трохи було зовнішньої реклами, але зовсім небагато. Зате скільки було дискусій між людьми! В коледжі, де я проходив стажування, в сім’ях і просто в крамницях тільки й говорили про кожного з кандидатів. Перетирали всі кісточки. Особливо звертали увагу на особистість та професійні заслуги: ким був, які досягнення і т. д. і т.п? Коли запитав чому така велика увага до цих виборів, то пояснили: від їхнього вибору дуже залежить їхнє  життя, адже між містами значна конкуренція за кожен долар інвестицій, за кожного нового жителя,  емігранта чи переселенця з іншого регіону. І лише місто з належним рівнем благоустрою і комфорту може притягнути до себе нових людей і нові інвестиції, або хоча б уникнути того, що молоді люди переїдуть до Торонто (найкраще місто для життя в світі за підсумками 2014р.). Навіть не знаю з чим порівняти те як вибирали мера міста Тандер Бей – у нас напевно в селах так вибирають корову чи коня на базарі :).

Тоді в Тандер Бей обрали мера – ним став українець пан Бошков (походить десь з Тернопілля). До речі він приїздив до Франківська.

А яким має бути мер? Можливо таким як пан Степан Дзюба (StevenJuba), який був мером Вінніпега на протязі 20 років (з 1957 по 1977 роки). В холі приміщення муніципалітету цього чудового міста вся передня стіна над широкими сходами зайнята численними портретами колишніх мерів. Всі портрети одного розміру – тільки посередині розміщений десь в чотири рази більший  - портрет Степана Дзюби. Так вдячні міщани оцінили роботу свого мера.

Можливо таким, як сільський голова Крихівець, здається, Василь Михайлович, адже тут на кожному кроці відчувається, що чоловік любить своє село та своїх односельчан!

Цей текст почав писати, коли побачив в дверях квартири чергову агітку з черговим обличчям черговогоюного політика, який явно не дотягає до Василя Михайловича, не кажучи вже про пана Дзюбу. Переконаний, що вже зараз в місті маємо розпочати якнайширшу дискусію: кого нам обрати в мери. Було б дуже добре, якби до дискусії долучились наші вузи, адже в першу чергу вони роблять обличчя міста. Можливо відчують свою відповідальність і ЗМІ і не обмежаться рекламою та "джинсою". Очевидно, що чим більше буде дискусій, то тим кращим буде мер і більше шансів в міста.

Тих, в кого "хата скраю" треба переконувати тим, що кращий мер означає -  багатші мешканці міста.  Дуже часто, а певно найчастіше, найбільшим активом в "маленького" українця є його житло. Очевидно, що чим дорожче житло, тим  багатша людина. Так ось, найкраща квартира, до якої треба добиратись по неосвітленій розбитій вулиці, через обшарпаний під’їзд, мало що вартує і навпаки.

Вже напевно, мусимо не купитись на обіцянки – може  зробить, а може й ні. Не можемо купувати кота в мішку. Головним критерієм має бути те, які якості продемонстрував, які досягнення має. А наразі маємо почати обговорення, бо за декілька тижнів до виборів вже може бути пізно. Реклама і "джинса" свою чорну справу зроблять.


10.03.2015 Василь Мартинюк 2015 0
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

973
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

543
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

906
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1953
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2368 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1115
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5171
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

920
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2724
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

313
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2