Композитор Ігор Іванців святкує свій день народження

Улюблені пісні добре відомі нам своїми виконавцями, а от їхні творці — поети, композитори, музиканти — як правило, залишаються десь осторонь широкої публіки. І найчастіше віддаємо пісенним авторам достойну шану вже після того, коли їх втратимо. А так хотілося б не спізнюватися, берегти творців нашої культурної спадщини, доки вони поруч з нами, виявляти їм свою вдячність та повагу, поспішати вчитись від них.

Наш дзвінок застав композитора Ігора Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою. Каже, що день народження свій любить не за свято, а за можливість поспілкуватися з дорогими серцю людьми, творчими однодумцями, побачити, хто з них досі залишається поруч. Вишукуючи все життя музичні таланти серед дітей, каже, що ні краплі не втомився, і найбільша радість для нього — бачити, як ті дитячі дарування ростуть та розвиваються. Для них і творить музику, для них на все готовий.

Про дитячі таланти Ігор Михайлович ще додав, що величезна відповідальність за них лежить на плечах їхніх батьків. Бо часом вони, вважаючи музику неперспективною справою, направляють дитину в зовсім інше русло, коли в неї — безумовний музичний дар. І бачив він не раз, як дитина виростає і через роки таки вертається до музики, але скільки часу та можливостей вже втрачено. Тому, ось побажання батькам від композитора: на талант не шкодуйте ні зусиль, ні часу, ні терпіння, дайте дитині присвятити себе музиці і ви ніколи про це не пожалієте!

На трендове запитання, як минає життя композитора на карантині, Ігор Михайлович по-філософськи відповів, що «не лише пишемо музику, але й садимо, вирощуємо, поливаємо...» І можна одразу подумати, що йде мова про його сад чи городину. А потім ловимо себе на думці: а чи не про юні дарування він каже, які вирощує і поливає, наче ті саджанці?.. З творчими людьми, знаєте, не так просто «вийти на дорогу»...

Минулого року приблизно о цій порі Ігор Михайлович гучним концертом в Бурштині відсвяткував 40-річчя своєї творчої діяльності. І ми з ним вголос потішилися, як добре, що таки встигли того року. Бо якби прийшлось перенести на тепер, то хіба би робили концерт он-лайн, а то вже «не діло». На щастя, збереглися чудові записи з того творчого вечора, які і є символічним «он-лайном» цьогорічного дня народження композитора.

Ігор Іванців зумів оформити свої твори (а їх є більше сотні) в два пісенники, один з яких вже вийшов з друку, а другий — ще готується. І повірте, це не пісні одного хіт-параду чи одного сезону, це навіть не пісні одного покоління. Це наше прикарпатське музичне надбання, наша культурна спадщина, яка житиме аж доки стоять Карпати! Минають роки, приходять нові люди, а разом з ними — нові аранжування, і пісня, написана тридцять років тому, знову оживає і звучить так, ніби написана вчора. (Взяти хоча б за приклад «Квітучу землю», про яку Фіртка нещодавно писала.)

Серед музичних вихованців та виконавців пісень Ігоря Михайловича є багато заслужених імен. Але нам він особливо виділив співачку Оксану Романюк, і навіть любляче назвав її своєю творчою дочкою. Сказав з настроєм, що «мабуть саме їй і залишить в спадок все написане, а вона вже не дасть тому пропасти».

Бажаємо Ігорю Михайловичу міцного здоров`я та творчого натхнення! І те, й інше йому знадобиться, бо в шухляді має ще багато вибраних текстів, що чекають на свою музику. До привітань приєднується його улюблена Оксана Романюк і ще багато музикантів, колег, поціновувачів його творчості, виконавців його пісень та вдячних слухачів. Музика Ігоря Іванціва переживе ще не одне покоління, а ми тішимося, що маємо честь та нагоду особисто спілкуватися та вітати такого талановитого земляка.

Офіційна сторінка композитора: ivantsiv.at.ua

Пісні на музику Ігоря Іванціва (ВІДЕО):

ВІНОК ЛЮБОВІ

МАМИНІ ДОЛОНІ

КВІТУЧА ЗЕМЛЯ

ТИ ЗМОЖЕШ ВСЕ

КОЛИСКОВА БАЮ-БАЙ

 Підготувала Мар'яна Гутич


Читайте також: 

З піснею на карантині: зірки Прикарпаття співають вдома (ВІДЕО)


19.05.2020 8093
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1093
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1959
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3481
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2381 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

640

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1120
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2731
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

318
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2