З піснею на карантині: зірки Прикарпаття співають вдома (ВІДЕО)

Домашні музичні відео «а-ля карантин» зараз записують зірки всього світу. Але Фіртку найбільше цікавить, про що співають вдома зірки рідного краю, бо саме вони для нас найяскравіше світять, зігріваючи своїми талантами серця земляків.

По-весняному свіжо і по-музичному завзято заспівала наша чарівна прикарпатка Оксана Романюк. Вона вибрала пісню «Квітуча земля» (слова поета Романа Юзви, музика композитора Ігора Іванціва). Цей твір вже давно був у репертуарі співачки, але цього разу зазвучав абсолютно по-іншому і якось дивовижно вдало вписався і в пору року, і в пору карантину, і в пору браку живої музики. Нове аранжування пісні написав чоловік співачки, відомий на Прикарпатті музикант, головний диригент Франківського драмтеатру та Заслужений діяч мистецтв України — Богдан Ткачук

Відчутно, з яким задоволенням грають музиканти, які дружні та однодушні вони на екрані. Пісня підіймає настрій, навіть заводить до танцю, зміцнює віру в те, що весна таки переможе і квітуча земля дійсно співатиме на радощах… Так і вийшла запальна співаночка, з голосом-дзвіночком Оксани Романюк, силою талановитих музикантів та унікальним весняним зарядом! Шукайте її на YouTube-каналі Oksana Romanyuk, слухайте та заряджайтесь!


Ми поговорили з самою співачкою Оксаною Романюк і вона з задоволенням нам розповіла:

  • Як проводить карантин?

О.Р.: Думаю, що не буду оригінальною, якщо скажу, що проводжу свій час вдома з сім’єю, дітьми, за он-лайн уроками та наведенням затишку в домі. Перший місяць карантину було не до творчості, бо потребувалось трохи часу, щоб емоційно звикнути до нових обставин. Але згодом і в мене, і в чоловіка почали з’являтись нові та нові музичні ідеї, і ми приміряли одну пісню за іншою, доки зупинились саме на цій. І взагалі, думаю, що після карантину нам слід сподіватися неймовірного вибуху свіжих проектів від творчих людей! Головне, щоб із закінченням карантинних обмежень хоч трохи подбали про артистів і дали їм можливість безпечно та повноцінно повернутись до своєї роботи. 

  • Чому саме «Квітуча земля» і як все придумалося?

О.Р.: Нове аранжування дає пісні нове життя. Тому, хоч я давно співаю «Квітучу землю», але цього разу вона зазвучала по-іншому і я дуже рада, що ми з чоловіком вибрали саме її. Наші друзі-музиканти із задоволенням відгукнулись на цю ідею і приєднувались до запису відео-стріму з різних міст: Ігор Іванців (автор музики, клавіші) — Бурштин; Ірина Борух та Костянтин Борух (скрипка та цимбали) — Івано-Франківськ; Роман Гродзінський (бас-гітара) — Городенка, Максим Мазурак (електрогітара) — Чикаго; та Богдан Ткачук за ударними в Івано-Франківську. Ми робили все щиро, від душі і сподіваємось, що це передається глядачам.  

  • Що побажає читачам Фіртки?

О.Р.: Дуже хочу побажати всім нам миру, миру в нашій країні, в наших домах, в наших сім’ях (якраз вчора був День Сім'ї)! Того миру, про якій ми говоримо, співаємо, але чомусь не маємо, бо всім нам так бракує взаєморозуміння. Переглядаючи в Інтернеті новини, коментарі та дописи, так прикро чути про смерті людей, то через хворобу, то через війну, але все частіше і частіше. Здається, що ми починаємо до цього звикати. А я не хочу, щоб ми звикали, щоб байдужіли, щоб це стало новою нормою! Тому щиро бажаю всім нам миру і хай серця наші стають лише добрішими!


Ще одна прикарпатська зірка, Світлана Весна, презентувала нову пісню «Дзвонар» у форматі домашнього відео, яке можна переглянути на сторінці співачки в мережах Facebook чи Instagram. Музику написав Володимир Куртяк на слова Вадима Крищенка, з нагоди творчого вечора поета. Хоч прем’єра пісні планувалася ще в квітні на сцені палацу «Україна» в Києві, але не відбулася, бо концерт Вадима Крищенка був перенесений, з відомих причин. Проте співачка вирішила таки презентувати пісню глядачам і довела, що прем’єра на домашньому відео може бути не менш щирою та душевною, ніж на великій сцені. 

І на завершення неможливо оминути увагою відому пісню «Чорнобривці» (сл.М.Сингаївського, муз.В.Верменича) у версії «а-ля карантин», виконану прикарпатським зірковим складом, серед яких знані та улюблені артистки: Оксана Романюк, Галина Баранкевич, Вікторія Ватащук, Мар‘яна Гардаман, Алла Івашина, Тетяна Бариляк, Олеся Пасічняк та Оксана Сливка. Музичний супровід та монтаж зробив Богдан Ткачук. Хоча співачки приурочили це відео саме Дню Матері, але, без сумніву, пісню «Чорнобривці» можна слухати щодня, не чекаючи іменної нагоди, як і щодня дякувати нашим матерям. Кожна із виконавиць заспівала по-особливому, по-різному, вносячи якісь свої мелізми, свій шарм та тембр. І кожна співачка на екрані — наче та квітка в букеті чорнобривців. Відео пісні можна легко знайти на сторінці Facebook кожної з виконавиць, або ж на YouTube-каналі Oksana Romanyuk.

Всім солісткам та музикантам висловлюємо свою слухацько-глядацьку вдячність! Ви, без сумніву, також є героями-волонтерами цієї пандемії, які лікують нас музикою та дарують гарний настрій (а він, як відомо, зміцнює імунітет). Сподіваємось невдовзі побачити всіх на сцені! Здоров`я вашим сім’ям, вашим рукам та голосам!

Підготувала Мар'яна Гутич


Читайте також:

Барва Прикарпаття - Тетяна Бариляк


16.05.2020 7940
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

744
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2311
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2028
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2044
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6186 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2332 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

203

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1026

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1013

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1273
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

122
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

501
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1962
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26386
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

448
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10367 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7902
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

455
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

303
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

457
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

533
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1468