Кінець світу, історії, істини…

 

Про кінець світу та тотальне знищення людства писали безліч письменників, малювали картини про неминуче знищення світів доволі багато художників. Співали музиканти і оспівували поети боротьбу людства за виживання, а втім, війна завжди велася між людьми. Відповідно «тітонька з косою», котру ми називаємо смерть, завжди вибирала тих, хто дозрів до переходу в інші простори. Дозрівання і розвитку передують становлення та зміцнення, як у людей, так і в масштабах держав.

 

Спостерігаючи за розвитком нашої держави, складається враження, що вона помирає, не зміцнившись, проте для смерті найсолодшими є держави -імперії, як от США чи Російська Федерація (Китай). Проте імперія - це Фенікс, котрий помирає і відроджується з попелу, на відміну від невеликих держав, як Україна. Що ж, видається логічним перетворити нашу країну у імперію задля вічного життя і смерті через відродження у попелі старих ідей на крилах Фенікса. Отже, тут треба платити ціну, за створення імперії, треба платити кров’ю тих, хто готовий покласти свої серця і душі на вівтар перемоги. Проте платити власним життям за можливість дати гідне життя своїм дітям - це виклик локального кінця світу, якщо не за свою імперію, то за чужу. Краще за свою імперію!

 

Про кінець історії варто говорити в певних межах, просторах, обумовлених часом, часом, котрий теж є простором. Ось тут ми губимось серед понять, термінів, визначень, котрі все більше нас заплутують, не приносячи ні користі, ні можливості пізнати істину кінця історії, котра доволі чітко і яскраво завершується в момент закінчення кожного дня, з черговим заходом сонця. З черговим днем, місяцем чи роком доволі прагматично у наше життя врізається нова історія, нова розповідь про буття, котре по своїй суті є політичним, та спрямованим на управління чи віддзеркалення часу, як лінійного процесу. Проте по своїй суті час трансформується, проходячи крізь цикли. За наповнення та змістом, історія, як і все матеріальне, також має циклічну природу, починаючи від простих процесів (історій) кругообігу води у природі та завершуючи складними синергетичними проявами функціонування суспільства (котрі теж є архіпрограмами історії).

 

Отож, спостерігаємо за розвитком всього сущого політичного та історичного, зауважуємо циклічну природу, котра, мов алхімічний «Boaconstrictor», є проявом часу, що завершує та одночасно активує стару історію в новій формі. Адже спостереження історії, як явища кінця одного світу та початку нового світу, це черговий крок, стрибок у новий цикл буття. Буття, котре побудоване на міфічних істинах.

 

Про істину ми знаємо все і нічого, бо доволі дивна інтелектуальна субстанція, яка є поліморфною та тягучою, мов смола, насправді проявляється, як ідеологема існування людства. На жаль, сучасні пошуки істини заглиблені та загублені між релігійними та етичними принципами, не дають змоги людям відчути себе задоволеним. Отож, блукаємо від церкви і до церкви, періодично занурюючись у політичні процеси нашої країни, котра намагається покинути совковий світ у прагненні відновити демократію нового порядку.

 

 

Чи прийде порядок нових часів та нових істин, також залежить тільки від нас, від кожного громадянина, котрий будує у своїй сімї, домі, вулиці, містечку новий порядок нових часів. Та говорячи про новий час, варто згадувати, що час циклічний, хоча умови та вибір шляху розбудови держави залежить від кожного з нас. Від кожного з нас і від наших моральних якостей залежатиме ефективність існування держави і тільки нам вибирати, якою країна має бути – старою і тоталітарною чи новою демократією, котра буде дієвою на всьому Євразійському просторі.

 

 


26.09.2014 Василь Остап'як 2163 2
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

955
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

537
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

905
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1953
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2368 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1114
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5168
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

920
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2724
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

310
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2