Ховаються у ванній або за двома стінами. Як діють франківці під час «повітряної тривоги»

Щоразу, як надходить інформація про можливу загрозу, лунають звуки сирен, що тривають упродовж кількох хвилин та означають сигнал «Увага всім».

Мешканців Івано-Франківська закликають не ігнорувати звуки сирен, але не панікувати, почувши їх. Перед тим як бігти в укриття, пояснюють надзвичайники, потрібно увімкнути телевізор, радіо або офіційні сайти місцевої влади й послухати, що сталося.

Далі рятувальники радять уважно зосередитися на озвучуваній інформації, після прослуховування повідомлення необхідно виконувати всі інструкції, які у ньому містяться.

Такі повідомлення для населення повинні містити:

• інформацію про загрозу, місце та час її виникнення, масштаби, тривалість дії;

• зону надзвичайної ситуації (наприклад, райони, масиви, вулиці, будинки, які потрапляють у зону ураження);

• необхідні заходи безпеки, порядок дій.

Тривалість цих повідомлень складає не менше п’яти хвилин. За потреби їх можуть повторювати через кожні десять-п'ятнадцять хвилин.

Зазначимо, що якщо відключать телефонний зв’язок, радіо, телебачення, Інтернет, не буде зв’язку та електрики, тоді треба орієнтуватись лише на звукові сигнали.

Водночас у разі отримання повідомлення про евакуацію потрібно зібрати необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, одяг, взуття, предмети особистої гігієни, документи, гроші, найбільш цінні речі тощо.

  читайте також: Карта бомбосховищ: де сховатися в Івано-Франківську в разі російського наступу

Якщо немає можливості вийти з квартири, перебувайте якомога далі від вікон та дверей, наприклад, у ванній чи коридорі.

Другий цикл сирен свідчить про «відбій повітряної тривоги». Крім того, про відсутність небезпеки повідомлять й інші офіційні канали комунікації. 

В Івано-Франківську, окрім сирен, про потенційну небезпеку повідомляють за допомогою радіо та церковних дзвонів, які чітко чути, проте люди нерідко не реагують на тривогу та займаються повсякденними справами. 

Журналістка Фіртки розпитала в іванофранківців, як вони діють, почувши звуки сирен.

Так, Володимир Когут каже, що керується правилом «двох стін», адже, додає, не завжди є можливість втекти до сховища.

«А там молитися Богові та сподіватися на криворукість москалів».

Тетяна Тимчишин розповідає, що не біжить в укриття, а лише відходить від вікон. Аналогічно роблять і її так рідні. Жінка стверджує, що в сучасних реаліях найголовніше — не панікувати.

Людмила Кравчук ділиться, що живе на п'ятому поверсі, та має поруч укриття, тому найчастіше спускається туди з дітьми. Інколи — жінка перечікує тривогу у коридорі квартири.

«Зараз сирену встановили недалеко, то так чути, що діти самі взуваються, вдягаються та вилітають з хати».

Анастасія Цвєткова каже, що вони з сім'єю обладнали захисток у коридорі, де раніше була вішалка для одягу.
«Оббили килимами, поставили дві табуретки, вхід прикрили тумбою з взуттям; зліва несуча стіна, справа стіна до кімнати прикрита шафою з одягом.
Під час сирени читаємо велику молитву. Допоможи нам Боже подолати цих нелюдів, спаси наш народ і наших воїнів. Слава Україні!».
Надія Максимова — біженка з Маріуполя — переїхала на Прикарпаття. Наразі вона живе на дачі у родичів.
«Чуємо повітряну тривогу, але ховатись нема де, сидимо дома. Ми віримо нашим захисникам. Ми вже стільки пережили в Маріуполі, що нам вже не страшно. Чекаємо Перемоги! Слава Україні!».
Додамо, що чимало франківців перечікують тривогу у ванній, називаючи це одним з найбезпечніших місць у квартирі.
І трохи життєвого гумору для покращення настрою у нелегкі часи.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Я готовий до діалогу, але не до капітуляції — Зеленський

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Під Харковом ліквідували генерал-майора російської армії

Зеленський відкликає українських миротворців з усього світу

Секретар РНБО нагадав українцям рецепт фірмового «коктейлю» для окупантів

Помирають не лише від зброї ворога: в яких аптеках на Івано-Франківщині можна отримати інсулін

«Саша-Саша, що ж ти наробив»: російського пілота, збитого під Черніговом, взяли в полон (ВІДЕО)

Зможуть компенсувати провину у найгарячіших точках: українців з реальним бойовим досвідом звільнять з-під варти


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1771
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

881
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

945
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2034
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3537
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2442 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

771

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

674

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

645

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

661
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10312
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1161
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5231
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

973
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2770
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1157
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

370
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

684
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

590
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

635
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

990 2