Келестин Валерій: «Я не проголосую за бюджет 2013 року, якщо у ньому не будуть враховані кошти для розвитку і фінансування Калуського виборчого округу №85»

 

— Валерію Васильовичу, у рамках своєї передвиборчої кампанії Ви вже встигли познайомитись із Калуським районом. Чи відрізняється він від рідної Вам Рогатинщини?

Виявляється, у житті ще є багато такого, що може здивувати і вразити до глибини душі. Варто було все-таки піти на вибори по нашому, вже рідному мені 85-му округу і здійснити свій, так би мовити, тур по Калуському району: Підмихайля, Перевозець, Сівка-Войнилівська, Верхня, Збора, Завадка, Вістова, Мислів, Яворівка, Копанки, Негівці, Довга Войнилівська, Пійло, Тужилів… Кожне село — це нове відкриття, а кожна зустріч з громадою — це, передусім, позитивні емоції, які залишаться у моїй пам’яті назавжди.

А чи відрізняється Калущина від Рогатинського району? З першого погляду — так. Тут більше проблем. Думаю, що це наслідок не зовсім коректного розподілу бюджетних коштів на рівні області, тривалої відсутності депутата-мажоритарника, який би дієво відстоював інтереси територіальної громади на рівні найвищої державної влади.

Хоча є багато і спільних проблем. Це, насамперед, оформлення людських паїв на землю, переоформлення спадщини, дял чого треба їхати до нотаріуса і за своє майно платити величезні кошти. Тому буду ініціювати проект Закону, щоб дозволили і  дали можливість сільським радам оформляти право на спадщину безоплатно.

Зустріч із людьми дали можливість почути про всі проблеми. Які накопичилися за десять років — той час, який громади не мали контакту із депутатом-мажоритарником. Депутати були прив’язані тільки до партій і не знали тих проблем, якими живуть люди. Тому всі зустрічі і спілкування, а часом — і дискусії, вказали напрямок у моїй подальшій роботі. Тим більше. Що таких депутатів-мажоритарників буде 225, які, я впевнений також поїздили по округах і, впевнений, зіткнулися з тими ж проблемами людей, що і я. Тож, вирішувати проблеми буде з ким.

Загалом, моє враження від Калуського району — це край контрастів. Тут живуть надзвичайно працьовиті люди, духовно багаті, талановиті, небайдужі та сильні. І водночас — це територія бездоріжжя, безробіття, довгобудів, а часто — простої людської зневіри. Я переконаний, що це, як мінімум, несправедливо! Треба негайно виправляти цю ситуацію і дати людям те, на що вони заслуговують.

 

Якщо Ви станете депутатом по Калуському округу, яким чином вирішуватимете перелічені Вами глобальні проблеми району?

— Головне — це бажання їх вирішувати. А шляхи вирішення є різні. Треба у кожному випадку вирішувати питання окремо. Ось, наприклад, у Сівці Войнилівській я бачив недобудований міст до села Мошківців, окремі конструкції якого вже почали обвалюватись. Ця жахлива безгосподарність породжує безліч проблем і може коштувати комусь життя, адже ні карета «швидка», ні машина «пожежної», у разі потреби, не мають можливості оперативно доїхати у те віддалене село. Питання — надзвичайно складне, однак, будемо пробувати його вирішувати через державний бюджет, як це скажімо, нещодавно мені вдалось зробити щодо газифікації села Ріп’янки, куди вже виділено 5 млн. гривень.

Школи у Завадці, Станькові, садочки у Стефанівці, Пійлі, Голині, Студінці, Негівцях, Вістові — це першочергові завдання. Адже, якщо у селі немає освітніх закладів — там немає майбутнього. Я з усією відповідальністю заявляю: докладу максимум зусиль, залучу всі можливі ресурси — але діти будуть забезпечені належними умовами для виховання і навчання.

Я спрямував депутатський запит на ім’я прокурора Івано-Франківської області щодо незаконного використання земельних угідь у селах Бабині Середньому, Студінці, Завадці та Верхні Калуського району підприємством «Бабин-риба» та КСП «Рибгосп «Завадка». Ці підприємства займаються розведенням риби і користуються земельними угіддями, що є власністю сільських громад. А це, у свою чергу, є незаконним та порушує права мешканців зазначених сіл.

Хочу також зазначити: я не проголосую за бюджет 2013 року, якщо у ньому не будуть враховані кошти для розвитку і фінансування Калуського виборчого округу №85.         

Я вже згадував про стан доріг у Калуському районі. Чесно кажучи, подекуди вони є такі, що скоро гусеничний транспорт буде губити на них свої траки, не кажу вже про звичайні автомобілі. І не дивно, що на кожній зустрічі люди ставили мені відповідні запитання. Так ось, я точно знаю, що у наступному бюджетному році значна частина державних коштів буде передбачена власне для будівництва і ремонту сільських доріг. Головне, щоб вони були спрямовані, скажімо, не у Донецьку область, а на Прикарпаття і конкретно — на Калущину. А це питання вирішуване. Будемо робити дороги!

А ще точно будемо встановлювати вікна у будівлях соціально-культурного призначення, будемо ремонтувати, будувати — будемо розвивати село, як це сьогодні робиться у Рогатинському районі. Це однозначно — іншого шляху бути не може! Адже 10 років практично нічого не робилося.

 

Ви згадали про незаконне використання паїв. А чи запитували люди про оренду паїв? Адже на сьогодні є багато незадоволених низькою платнею за них.

— Так, такі питання звучали чи не на кожній зустрічі. Це справді проблема. Минулого року середня плата за 1 гектар становила 234 грн. У цьому році, як мінімум, вона мала бути проіндексована з коефіцієнтом 1,756. Відповідно, орендна плата мала б становити 410,90 грн. за 1 гектар. Як з’ясувалося, середня орендна плата на Калущині сьогодні залишилась на рівні минулорічної. Мало того — як можна укладати угоду про оренду паю з 85-річною бабусею на 49 років? Чому дурять людей? Чому мовчить райдержадміністрація, прокуратура? У Рогатинському районі ці питання давно вирішені, а на Калущині прості селяни втрачають чималі кошти, які їм законно належать.

Така ситуація спонукала мене до того, що я у своїй громадській приймальні, яка розташована у Калуші на вул. Бандери, 5 (тел. 6-06-58), організував роботу щодо надання безкоштовних юридичних консультацій із земельних питань для жителів Калуського району.

 

Відомо, що багато різноманітних подарунків від Вас особисто вже отримали школи, дитячі садочки, народні доми Калущини. Це проектори, комп’ютери, холодильники, пральні машини, комплекти парт тощо. З Вашою допомогою школярі району отримали два шкільних автобуси. Це така форма агітації?

Це частина моєї роботи, яка триває не місяць, не рік і не два. Із великим задоволенням займаюся благодійністю ще з того часу, коли став успішним бізнесменом, бо завжди вважав і вважаю: якщо Бог тобі дав можливість заробити, то як мінімум десяту частину треба спрямувати для тих, хто цього насправді потребує. Дуже добре, що той бізнес, який я колись створив, до цього часу приносить чималі дивіденди, які дозволяють мені займатись благодійництвом і меценатством. А оскільки доля мене пов’язала з Калущиною, то така форма моєї роботи вже поширюється і тут.

 

Рогатинські релігійні громади давно відчувають Вашу опіку. А нещодавно громада Підмихайля отримала від Вас цеглу для будівництва монастиря, церкви сіл Довжка, Сівка-Калуська — матеріальну підтримку. Допомагати церквам — це Ваша традиція?

— Це моя внутрішня потреба. І чесно Вам скажу: чим більше ти даєш — тим більше Господь Бог дає тобі.

 

Нещодавно газета «Західний Вісник» опублікувала інформацію, що нібито на Ваші зустрічі з мешканцями Калуського району приходить по 4-10 людей,я кі вимушені бути присутніми, бо на них чиниться тиск.

— Давно чув про ту газету (Сміється. — Авт.). Мій товариш Ігор Насалик уже два роки мені переповідає з неї анекдоти. У першу чергу, тут треба розуміти, що «генеральним» редактором, директором, засновником, журналістом і продюсером цього видання є колишній опонент на виборах міського голови Ігоря Насалика, а нині мій опонент на виборах у Верховну Раду — Ольга Сікора. Саме звідси вся філософія її бачення. До речі, дуже кумедно виглядало, коли деякі наші зустрічі у селах «охоронялися» у кущах самою кандидаткою та свитою ряжених у перуки дівчат.

Насправді — із зустрічами у нас все було гаразд. Я впевнений, що людям цікаво поспілкуватися зі мною як із кандидатом. І не по 4-10, а у середньому по 30-40 людей присутні на кожній зустрічі. І це нормально, адже мешканцям зовсім не байдуже, їм цікаво побачити, за кого вони голосуватимуть і хто представлятиме їхні інтереси у Верховній Раді. З іншого боку — я теж хочу детально вивчити проблеми навіть найменших в окрузі громад, щоб розпочати їх вирішувати.

 

Чи маєте намір продовжити свої зустрічі з громадами Калуського району у разі повторного свого обрання народним депутатом?

— Ще з більшим ентузіазмом, повірте. Я впевнений, що мою активність відчуватимуть усі мешканці округу: як прості люди, так і представники місцевої влади: сільські, міські голови, голови рад та голови адміністрацій. До кожного з них у мене є конкретні пропозиції. Потрібно тільки злагоджено і на повну силу разом попрацювати на благо людей.

 

Розмовляла Світлана ЗОРІЙ,

журналіст


23.10.2012 1097 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1628
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3079
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1081
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1123
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1152 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3400 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

176

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1061

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

878

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

401
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

269
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2444
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1204
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1257
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

512
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15146
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7446
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

282
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

197
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

349
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

347
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

437