Канцелярія, ранець та одяг. Скільки коштує зібрати школяра в Івано-Франківську

Зовсім скоро розпочнеться новий навчальний рік. Не зважаючи на карантин та не цілком відомий формат навчання, батьки активно збирають дітей до школи. Попри все базовий набір залишається незмінним: ранець, канцелярське приладдя, одяг та взуття. 

Журналістка Фіртки спробувала з’ясувати, у скільки цьогоріч обійдеться зібрати школяра в Івано-Франківську.


Одяг

Щоб дізнатись, скільки коштує найнеобхідніший одяг до школи, ми пішли на франківський ринок.

Зокрема, батькам дівчинки шкільна форма обійдеться приблизно у 750 гривень, а ціни на блузки стартують від 250 гривень. 500 гривень та більше потрібно заплатити за туфлі. Шкільний піджак та штани для хлопчика обійдуться приблизно у 650 гривень. Вартість сорочок й туфель стартують від 300 та 450 гривень відповідно.

«Тепер дітям не обов’язково носити шкільну форму, але покупці на неї все одно є. Проте, зазвичай шкільну форму заміняють комплектом, який складається зі штанів та сорочки для хлопців та блузки й сарафану – для дівчат. Це виходить дешевше орієнтовно на 200-250 гривень. А загалом продажі впали, адже батьки ще не знають, чи підуть їхні діти до школи, а відповідно й не поспішають купувати одяг», – розповідає продавчиня дитячого одягу Галина.

Спортивний костюм та кросівки незалежно від статі дитини обійдуться батькам від 600 гривень за кожний окремий товар.

Безперечно, ціни залежать від якості та бренду одягу. Проте, купити новий шкільний одяг батькам хлопчика обійдеться приблизно у 2 500 гривень, а батькам дівчинки дорожче – у 3 000 гривень.


Ранець

За якісний, місткий ранець з хорошою фурнітурою та ортопедичною спинкою доведеться заплатити – приблизно 750-900 гривень. Найдешевші ціни на ранці стартують від 400 гривень. Проте, щоб вберегти дитину від проблем зі спиною, не варто економити на цій покупці.

«Ще дешевші варіанти для замовлення на продаж навіть не розглядаю. На щастя, батьки школярів на ранцях не економлять. І це правильне рішення, бо йдеться про здоров’я дитини. Коли я кажу, що є варіант дешевший, але він відповідно й не такий якісний, то від такої покупки одразу відмовляються й обирають серед дорожчих варіантів. Я сама мама й не хочу, щоб чиясь дитина потім ходила з викривленим хребтом. Так, можна купити найдешевший ранець, але не дивуйтесь, якщо він розлізеться по швах за декілька місяців», – пояснює продавчиня Ірина.


Канцелярія

Канцелярське приладдя настільки різноманітне, що складно виокремити конкретні речі. Часто буває так, що прийшовши за канцелярією, в школярів розбігаються очі: їм потрібно усе. Проте, зосередимось на найнеобхіднішому: пеналі, ручках та олівцях, щоденниках та зошитах...

  • Пенал – від 50 гривень до понад 250 гривень.
  • Зошит, ціна якого залежить від якості та бренду, у середньому на 12 аркушів – 3 гривні, на 18 – 4, 40 гривень, на 24 – 6,90 гривень, 36 – 10,30, 48 – 13,90 гривень, 60 – 16, 96 – 22,50.
  • Ручки – від 2 до понад 100 гривень.
  • Простий олівець – від 2 гривень.
  • Лінійка та гумка – від 7 гривень та 2,50 гривні.
  • Кольорові олівці – від 22 гривень за 12 штук.
  • Щоденник – від 25 гривень, з твердою обкладинкою від 60 гривень.
  • Обкладинки для зошитів – від 12 гривень за 10 штук.
  • Папка для зошитів – приблизно 50 гривень.
  • Фарби та пластилін – від 30 гривень та 20 гривень.

Як бачимо, вартість мінімального набору канцелярії складає приблизно 600 гривень.


Гаджети

У зв’язку з загостренням епідеміологічної ситуації та низьким рівнем вакцинації освітян в Івано-Франківській області учасники освітнього процесу – вчителі, учні та батьки з острахом очікують початку нового навчального року. Зокрема, Прикарпаттям шириться штам «Дельта», й відповідно перспектива дистанційного навчання стала ближчою.

І хоча, за словами міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, з 1 вересня школи працюватимуть у звичному форматі, та вже з потраплянням регіону у «жовту» карантинну зону, навчальний заклад, у якому вакциновані менш як 80% працівників, зачинить свої двері. Для школярів – це означатиме повернення до навчання онлайн. А в такому разі дітей доведеться забезпечити відповідною технікою. Її вартість залежатиме від багатьох факторів, але в середньому новий планшет коштуватиме від 2 500 гривень, ноутбук – від 10 000 гривень, а навушники – від 150 гривень.


Чи можливо зекономити?

Так. Особливо, якщо дитина – не першокласник. Адже у цьому випадку канцелярія, ранець чи одяг може залишитись з минулого року. Крім того, радимо починати підготовку до школи не в кінці літа, а трохи раніше. Зазвичай в останні дні літа через ажіотаж продавці підвищують ціни на товари.

І, звісно ж, перед тим, як йти за покупками, промоніторте в Інтернеті ціни на однаковий товар в різних магазинах: нерідко вони суттєво відрізняються. До слова, радимо користуватись промокодами. До 1 вересня чимало магазинів пропонують знижки на спортивні товари, техніку, канцелярію та багато іншого.


Допомога багатодітним малозабезпеченим сім'ям до 1 вересня: як отримати?

В Україні додаткові виплати отримають 145 тисяч дітей з багатодітних малозабезпечених сімей. Розмір виплати складе 2 тисячі гривень на кожну дитину, яка станом на 1 серпня має вік 6 - 18 років (включно).

Таке рішення ухвалив Кабмін на засіданні 4 серпня.

«Виплата проводиться за матеріалами справ одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з-поміж багатодітних сімей без звернення таких одержувачів. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення перерахують бюджетні кошти на рахунки одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, які відкриті в установі уповноваженого банку, або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», – йдеться у повідомленні структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Водночас в Івано-Франківській територіальній громаді проживає приблизно 2 096 багатодітних сімей. У них виховується понад 6 615 дітей. Крім того, на Прикарпатті є дві сім’ї, де є восьмеро дітей, вісім сімей мають семеро дітей, чотири сім’ї – шестеро, 48 – п'ятеро, 191 сім’я – четверо та 1 848 сімей – троє дітей.

Зауважимо, що багатодітною вважають сім’ю, у якій є троє та більше неповнолітніх дітей. Крім того, відповідно до закону, сім’ї, де повнолітня дитина до 23 років навчається на денному стаціонарі – теж є багатодітними.


Навчальний рік 2020/2021: ситуація та прогнози

За останньою інформацією, навчання в школах, не зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в Україні, скасовувати не будуть. А тому в усіх навчальних закладах міста навчальний рік розпочнеться з 1 вересня у звичному режимі: без дистанційного чи змішаного форматів навчання.

Проте, деякі зі шкіл можуть переходити на дистанційне або змішане навчання в залежності від ситуації з COVID-19 та карантинних зон. Водночас школи, у яких 80% працівників вакциновані проти COVID-19, продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону. В іншому випадку школи будуть все ж таки змушені перейти на дистанційне чи змішане навчання.

Загалом позиція Міністерства освіти і науки України наступна: дитячі садочки та учні молодшої школи мають обов’язково навчатись в очному режимі.

Новий навчальний рік, який розпочнеться вже за тиждень, може розвиватись по-різному. Наразі складно спрогнозувати, чи розпочнеться чергова хвиля захворюваності восени. Водночас багато що залежить від рівня вакцинації освітян. А кількість щеплень серед освітян в Івано-Франківську та області залишає бажати кращого.

Станом на 25 серпня, в Івано-Франківській громаді від COVID-19 щепились 42% працівників освітніх закладів. Водночас в місті є школи, де вакцинувались понад 90% вчителів, а є, де менш як 30%. А тому, щоб заохотити освітян вакцинуватись міська влада прийняла рішення преміювати їх за COVID-щеплення. Зокрема, вакциновані працівники освітніх закладів отримають доплату з міського бюджету у розмірі 1 000 гривень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1141
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2833
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

992
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1053
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1062 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3138 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

919

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

788

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1099
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

164
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2359
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1158
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

459
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15079
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7391
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

825
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

388
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

298
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

384
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

671
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1119