Канада й Україна: спільна історія та сучасні зв'язки

Канада – зелена красуня Північної Америки. Канада, друга за розміром країна у світі, завжди була відома своєю природною красою та культурним багатством.

Це країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.

Коли ви замислюєтеся про Канаду, перед вами розкривається країна величезних розмірів, яка переповнена пригодами й відпочинком у природі. Країна, яка закохує кожного, хто хоча б раз бачив фото чи відео про Канаду.

Перш і найголовніше, Канада славиться своєю захоплюючою природою та безмежними земельними просторами. Канада також славиться своєю культурною різноманітністю, особливо в містах. Торонто, Монреаль, Ванкувер і Калгарі – це всього лише декілька прикладів міст, де різні культури і національності співіснують та взаємодіють. Канада відома своїм високим рівнем життя та безпекою. Здоров'я та освіта доступні для всіх громадян, і система медичного обслуговування належить до найкращих у світі. Однією з найбільших переваг Канади є гостинність її мешканців. Канадці відомі своєю відкритістю, доброзичливістю та готовністю допомогти. Канада вважається однією з найкращих країн для розвитку кар'єри. Тут широкі можливості для навчання та роботи у різних галузях. 

Канада – це країна іммігрант. З джерел Укрінформу, торік населення Канади зросло на понад мільйон осіб, що стало рекордним показником за всю історію країни. Станом на 1 січня 2023 року, населення Канади становило приблизно 39 566 248 людей. Цього показника досягнули після рекордного зростання населення на 1 050 110 осіб між 1 січня 2022 й 1 січня 2023 рр.

Канада має чудову природну різноманітність, включаючи неймовірні гори, величезні озера та безмежні ліси. Гори Роккі та побережжя Британської Колумбії приваблюють любителів активного відпочинку та альпінізму. Серед найвідоміших природних чудес Канади - озеро Лох-Несс та парк Банф. Кожен, хто відвідає ці місця, залишиться враженим їх красою та величчю.

Ще однією гордістю Канади є Ніагарський водоспад. Ніагарський водоспад — це одне з найвідоміших природних див нашої планети, і він розташований на кордоні між Канадою та Сполученими Штатами. Серед найкрасивіших видовищ Канади, ця природна розкіш займає особливе місце. Кожному рекомендується побачити та відчути красу Ніагарського водоспаду та його значення для Канади.

Ніагарський водоспад складається з трьох частин. Канадська сторона відкриває перед гостями найкращий краєвид на це чудо природи. Один з інженерних див і найбільших атракціонів Ніагари - це Майданський оглядовий майданчик. Він знаходиться буквально на краю прірви. З нього відкривається дивовижний вид на водоспад і навколишню природу. Майданський майданчик - це найкраще місце для тих, хто хоче відчути магію Ніагари.

Кожного року мільйони туристів відвідують Канаду, щоб побачити Ніагарський водоспад. Поза приголомшливими видами, тут є безліч ресторанів, готелів і розважальних закладів.

Також, ви можете піднятися на корабельній екскурсії, щоб відчути силу водоспаду в самому його серці.

Ніагарський водоспад - це справжнє чудо природи, і для Канади він є однією з найбільш визначних природних атракцій. Ніагара залишає незабутні враження та залишається символом природної краси Канади.

Так що, коли ви відвідуєте Канаду, не пропустіть шансу побачити це чудо власними очима і відчути його потужну енергію.

Найбільш привабливим місто для іммігрантів являється Торонто. Торонто, найбільше місто Канади, вражає своєю розмаїтістю та динамікою. Розташоване на березі Озера Онтаріо, це місто має багатий спектр культур, архітектурних скарбів та економічних можливостей. Торонто - це справжній культурний гібрид.

З більш як двохсот національностей, які тут проживають, це місце, де світові культури зустрічаються та зливаються. Ви можете скуштувати страви з усього світу, від справжньої італійської піци до азійських делікатесів. Тут регулярно проходять святкування різних культур, що робить Торонто культурно насиченим містом. Йдучи місто, можна побачити різні культури. Від магазинчиків українських до індійських ресторанів. 

Торонто – це різнобарв’я світу. Перебуваючи в такому масштабному місті, спочатку дивно, але моментами й страшно від того, наскільки все по-різному. Різні люди, які вражають своєю посмішкою. 

Навіть зранку, їдучи автобусом, чи метром можна спостерігати унікальність міста. Торонто вражає масштабами, це найбезпечніший мегаполіс у Північній Америці.

Ранковий ритуал кожного мешканця міста - це ранкова кава із Starbucks та Tim Hortons. Аромат кави можна відчути будь-де. Також канадійці обожнюють тварин. Прогулянки із собакою - це ще один обов’язковий ритуал.

Вражають люди зі своїм щирим бажанням допомогти попри мовний бар'єр. Звичайно, дуже важко жити чи подорожувати, не знаючи мови. Але у Канаді здебільшого всі іммігранти, тому місцеві все розуміють та не залишаються байдужими до звернень.

Ще, чим вражає Торонто - це небо. Через великі хмарочоси здається, що ще трошки й можна буде долонею торкнутися хмаринок. Літаки летять так низько, що кожен раз, ідучи вулицею, ви обов'язково глянете вверх. Здається інколи, що люди, котрі живуть у хмарочосах, можуть вийти на балкон і торкнутися крила залізного птаха.

Торонто відомий своєю економічною потужністю. Це фінансовий і технологічний центр, де розташовані офіси великих компаній та інноваційні стартапи. Місто пропонує широкий спектр можливостей для кар'єри та розвитку бізнесу.

Попри мегаполісний статус, Торонто дбає про природу. Озеро Онтаріо надає можливість для водних розваг, а міські парки, такі як Хай Парк і Евергрін Брікс, запрошують на прогулянки та відпочинок в природному середовищі.

Торонто - це місто, що ніколи не спить. Велика кількість ресторанів, клубів, магазинів та розважальних заходів працюють день і ніч, щоб задовольнити різні смаки та бажання.

Торонто - це місто, яке завжди готове вас вразити своєю розмаїтістю та можливостями. Незалежно від того, чи ви мандрівник, бізнесмен чи мешканець країни, Торонто запрошує вас відкрити світ можливостей та дослідити це чудове місто.

Архітектурний ландшафт Торонто - це суміш старовинних будівель і сучасних хмарочосів. Від культового Королівського музею до сучасних споруд, таких як CN Tower, місто завжди пропонує захопливі види та архітектурні чудеса.

Однією з його найвизначніших пам'яток є Сієн Тауер, який завжди залишає незабутні враження у мандрівників. Сієн Тауер, також відома як Торонська вежа, є однією з найвищих структур у світі. 

Піднятися на Сієн Тауер - це справжня пригода. Зі скляним підлоговими панорамними вікнами ви можете спостерігати за міським пейзажем, який розкидається на всі боки.

Зверху Торонто виглядає неймовірно мальовничо, особливо вночі, коли все місто розцвітає у світлах. Сієн Тауер також став символом Торонто та Канади. Він впізнаваний по всьому світу і часто з'являється на фотографіях та відео, що представляють цю країну. Для багатьох туристів відвідування Торонта без підняття на Сієн Тауер здається неможливим.

Сієн Тауер - це одна з головних архітектурних та туристичних пам'яток Торонто і Канади загалом. Вона не лише надає неймовірні види міста, але і символізує його силу та привабливість. Піднятися на цю вежу - це не лише спосіб роздивитися місто з висоти, але і можливість відчути дух Торонто та Канади.

Українська діаспора в Канаді є однією з найбільших та найстаріших в країні. Вона складається з мільйонів українців та їхніх нащадків, які знаходяться у різних частинах Канади. Діаспора стала важливою складовою культурного та соціального розвитку Канади, і для багатьох українців ця країна стала другим домом. Для багатьох українців в Канаді збереження власної культурної спадщини є важливою метою. Вони організовують фестивалі, танці, концерти та інші заходи, щоб пропагувати українську мову, мистецтво, кухню та традиції. Багато сімей вчать своїх дітей українською мовою та підтримують зв'язок з батьківщиною.

Історія українців в Торонто налічує понад століття. Перші українські іммігранти прибули сюди в пошуках кращого життя та політичного притулку під час революційних подій на початку 20-го століття та після Другої світової війни

Так сталося і зараз, ми українці знаходимо прихисток у Канаді. Канада відкрила свої двері всім українцям. Наш народ привозить з собою українську культуру, традиції та гостинність, які стали невід'ємною частиною Торонто. Найвідомішим символом української спадщини в Торонто є Блок-скульптура на Bloor Street, яку подарувала місту українська громада.

Канада завжди славилася своєю гостинністю та відкритістю. Однак мої власні враження підтвердили, що ця країна є справжнім прикладом солідарності та підтримки для приїжджих, зокрема, для українців. Українці, які обрали Канаду для своєї нової домівки, знають, що тут їх приймають з відкритими обіймами. Одним з основних аспектів цього прийняття є підтримка в процесі вивчення мови. Місцеві жителі та громадські організації активно допомагають українцям освоювати англійську чи французьку мови, сприяючи їхній інтеграції та адаптації до нового оточення.

Але це не все. Надзвичайно важливо підкреслити роль Канади в підтримці українців у зв'язку з війною в Україні. Місцеві громади та організації виразили свою солідарність та підтримку тим, хто важко постраждав від конфлікту. Ця спільність та солідарність заслуговують на найвищу оцінку та визнання.

Сьогодні українці стали невіднятні. частиною Торонто й активно відзначають свою ідентичність та спільні цінності з іншими культурами міста. Вони беруть участь у міському житті, громадських організаціях і політиці.

Українці в Торонто є живим доказом того, як різноманітні культури можуть існувати поруч, збагачуючи одна одну. Торонто - це дійсно другий дім для українців, де вони знаходять підтримку, спільноту та можливість збагатити свою спадщину.

Після повномасштабного вторгнення в Україну і багаторічної війни, тисячі українців знайшли притулок та новий початок в Канаді. Ця історія співіснує зі спадщиною Канади як місця прийому та відкриття для біженців та іммігрантів.

Канада прийняла українських біженців завдяки програмі "CUAET". Ця програма дає українцям можливість встати на ноги та зробити свій внесок у суспільство.

Українські громади і церкви грають важливу роль у спільноті, допомагаючи зберегти наші звичаї та мову. Свята, як Великдень і Різдво, святкуються з особливим пишністю та ентузіазмом.

Ще однією важливою частиною української спільноти в Канаді є українські школи, де діти можуть вивчати українську мову та культуру. Це допомагає зберегти зв'язок з коріннями та передати спадок наступним поколінням.

Мої враження від Канади позитивні завдяки теплоті та солідарності, які я відчував тут. Ця країна не лише вітає приїжджих, але й створює умови для їхнього успішного життя та розвитку. Кожен, хто обирає Канаду, знає, що він обирає більше, ніж просто новий дім - він обирає спільноту, яка завжди буде підтримувати та допомагати.

За моїми спостереженнями, багато українців відчувають себе відкрито та вільно в Канадському суспільстві. Вони мають можливість отримувати освіту, розвивати кар'єру, та приймати участь у політичному та громадському житті Канади. Для багатьох українців Канада стала не просто місцем імміграції, але і другим домом. Вони відчувають себе частиною канадського суспільства, але також пишаються своєю українською спадщиною. Ця подвійна ідентичність створює унікальний досвід для українців у Канаді.

Нещодавній візит Президента України та Першої леді підтвердив добрі стосунки між країнами.

«І понад усе я хочу подякувати Канаді за суто людське – за те, що ви допомагаєте українцям почуватися як удома, коли вони тут, у Канаді. Дякую вам. Це не просто спадок історії. Це спадок характерів.

Канадська українська громада – це мільйони українських доль, які стали долею Канади з усім розмаїттям її спільнот. Волелюбність. Сміливість. Таке особливе наше внутрішнє відчуття справедливості.

Уміння наших людей принести затишок всюди, куди вони приходять, будувати й творити, а не руйнувати чи принижувати.

Українські прапори в Канаді – це вже така ж повсякденна деталь життя, як і абсолютна довіра до Канади в Україні», - зазначив Президент України Володимир Зеленський на своїй Instagram-сторінці.

Як зазначила перша-леді Олена Зеленська на своїй Facebook-сторінці, що українці прибули на канадську землю ще 19 вересня 1891 року, заснувавши перше й найбільше своє поселення в Канаді Една-Стар у нинішній провінції Альберта.

Збереглися їхні імена: Іван Пилипів і Василь Єлиняк із села Небилів Івано-Франківської області. З їхнім прибуттям розпочався відлік історії українських іммігрантів на незайманих землях Канади.

"Вдячна канадським благодійникам надзвичайно, адже вони вирішили спрямувати черговий благодійний внесок – 1 мільйон доларів США – на підтримку українців через мою Фундацію.

81-річний Джеймс Темертей – один із найбільших українських меценатів сучасності. Історія його сім’ї драматична. Він народився в родині «розкулачених» українців. Батько загинув у Сибіру, а порятунком для решти стала Канада, де Костянтин Ількович (нині Джеймс) здобув освіту й став успішним бізнесменом.

Однак, він не забув про українське коріння й Батьківщину, щоб прийти їй на допомогу в найтяжчий час", - наголосила Олена Зеленська на своїй Facebook-сторінці.

Спільна історія Канади та українців свідчить про важливість приймання біженців та іммігрантів, які приносять свої цінності та енергію у нове середовище.

Канада залишається сильною і світлою, прикладом того, як країна може вітати людей з усього світу та допомагати їм будувати краще майбутнє для себе та своїх сімей. А українці, навіть будучи на іншому континенті, можуть любити та зберігати своє рідне, вчитися нового та поважати інші культури.

Українці в Канаді відчувають себе не просто як іммігранти, а як частина багатошарової культурної мозаїки цієї країни. Вони зберігають свою культурну спадщину, сприяють розвитку Канади та відчувають підтримку та прийняття у цьому різноманітному суспільстві. Для багатьох українців Канада - це не просто місце проживання, а другий дім, де вони можуть реалізувати свої мрії та жити в гармонії з власною ідентичністю.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Національний музей-садиба Миколи Пирогова: фотоекскурсія унікальним культурним об'єктом (ФОТО)

Існує невизначеність, яка є надією. Як підтримати родини зниклих безвісти


Коментарі ()

08.12.2023

Про те, як повномасштабна російська агресія вплинула на будівельну галузь  та його особисте життя читайте в інтерв’ю Фіртці.  

874
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

1144 3
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1318
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3663 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

4021
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4355

Завдяки путіну, такої ганьби та приниження росія не відчувала ніколи за всю свою історію.

238

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

335

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

819

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1279
09.12.2023

Незалежно від того, випивка у вашому житті є святковим ритуалом або служить для зняття стресу, ви можете випити таку кількість алкоголю, ризик якої для здоров’я переважає потенційну користь.  

105
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

231
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

353
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11405
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

912
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

867
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5520
08.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13392
06.12.2023

Уряд продовжує політику енергоефективності, стартує наступна фаза реалізації програми обміну старих ламп на світлодіодні.  

290
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

476
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

470
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1314