Історія одного порятунку: як прикарпатка прихистила вдома сову (ФОТО/ВІДЕО)

Понад тиждень у будинку прикарпатки жила сіра сова. Жінка знайшла майже нерухомого птаха біля дороги.

Годувала, доглядала за ним, а 24 вересня віддала у Галицький національний природний парк, де його лікуватимуть, передає Фіртка з посиланням на Суспільне.

Сову минулого тижня Оксана Юхман знайшла обабіч дороги у Долині. Жінка помітила, що птах був знесилений, і забрала його додому.

Історія одного порятунку: як прикарпатка вдома доглядала за совою

Як поводитися із совою та що вона повинна їсти, Оксана не знала. За порадою звернулася до ветеринара. Спеціаліст сказав, що потрібно годувати птаха курячим м’ясом.

"Я її тиждень годувала насильно. Відкривала їй дзьобик легенько, ставила туди їжу і так – тиждень. Я щоразу заходила дивитися. У неї там коробочка є. Тиждень вона сиділа в коробочці. А потім вона вже, напевно, набралася сил, відновилася – зранку заходжу, а вона вже на вазоні сидить. Сьогодні зранку заходжу, а вона вже на шафі. Бачу, що їй краще", – ділиться прикарпатка.

Історія одного порятунку: як прикарпатка вдома доглядала за совою

Жінка помістила сову в окрему кімнату та ізолювала від домашніх тварин. За її словами, птах поводиться спокійно і не боїться її.

"Вона негаласлива взагалі. Я думала, що вночі буде якісь звуки видавати, літати кімнатою, але ні. Вона боїться різких рухів — широко відкриває очі й хоче себе вберегти. Дивиться, що з нею зараз відбуватиметься, але не агресивна, агресії — нуль".

Після того, як сова почала краще почуватися, жінка віддала її у Галицький національний природний парк. Тут її помістили у центр реабілітації диких тварин.

Лікар-ветеринар Олег Романів каже, вид цього птаха — сова сіра. Живуть такі — в лісостепу, на Поліссі, в Криму та Карпатах.

"У птаха — забиття внутрішніх органів. Причину ніхто не може сказати. Забій стосується цілого лівого боку. Ми будемо працювати над тим, щоб вона одужала, і якщо буде все добре, то ми зможемо її випустити у дику природу. Упродовж двох тижнів сова перебуватиме на карантині. Ми спостерігатимемо за нею, лікуватимемо".

Історія одного порятунку: як прикарпатка вдома доглядала за совою

Якби сову не врятували, вона могла б стати здобиччю для тварин або ж загинути від голоду, адже не мала сили, щоб полювати, каже Олег Романів. За його словами, вік та стать птаха науковці національного парку визначать пізніше.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Найбільша сова Європи: на Прикарпатті рятують виснаженого пугача (ВІДЕО)

На Прикарпатті браконьєри вбили рідкісного птаха (ФОТОФАКТ)


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1136
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2483
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2089
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2139
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6463 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2422 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

295

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1149

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1362
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

244
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

564
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2037
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26482
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

529
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10432 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7974
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

373
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

523
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

597
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1547