Яку їжу варто давати дитині в школу, щоб вона добре себе почувала

Щоб організм дитини витримував темп шкільного життя, необхідне якісне та адекватне харчування.

Починається новий навчальний рік. А разом з ним насичене шкільне життя з більшими розумовими, емоційними і фізичними навантаженнями. Завдання батьків: допомагати дітям не тільки морально. Для того, щоб організм дитини витримував темп шкільного життя необхідне якісне та адекватне харчування.

Тому, дорогі батьки, бабусі і дідусі, починаємо продумувати меню... 

На що слід звернути увагу?

1. Дитина обов'язково повинна снідати. Бажано, щоб сніданок давав ситість хоча б години на 2,5-3. Тому бутерброд з чаєм не підходить. Такий сніданок не забезпечить її енергією на тривалий час.

Правильний сніданок – запорука вдалого дня
Правильний сніданок – запорука вдалого дня

2. Треба дати дитині в школу перекус. Не дивлячись на шкільний обід, до кінця уроків діти, як правило, встигають зголодніти. Адже не завжди вони відразу йдуть додому. Тому ланчбокс – гарне рішення. Можна в нього покласти нарізані овочі, фрукти, корисний хліб з сиром або запеченим м'ясом, можна все це загорнути в лаваш. І тут необхідно обов'язково враховувати вподобання дитини. А я часто чую на консультаціях, що батьки не сильно на це звертають увагу. Тому незаймана їжа повертається додому. А замість цього в хід йдуть чіпси, солодка вода, соки, булочки, круасани і так далі. На жаль, такі нездорові продукти можуть бути доступні в торгових автоматах в школі чи біля неї.

3. Якщо в школі немає кулера з водою, обов'язково потрібно давати з собою воду. Я знаю, що багато дітей не люблять її пити. Тому дайте не солодкий компот, трав'яний чай або напій за смаком. Зводьте до мінімуму або виключайте напої з додаванням цукру.

Вода –важливий елемент для нормального функціонування дитини в школі
Вода – важливий елемент для нормального функціонування дитини в школі

Нестача води приводить до більшої стомлюваності, труднощам у засвоєнні матеріалу, до поганої успішності.

4. Також особливо важливо вживати фрукти та овочів в підлітковому віці. Це позитивно впливає на здоров'я школяра, дає можливість підвищити прийом основних мікроелементів, включаючи залізо, кальцій та вітаміни C, B і D та клітковини. Рекомендовано вживати п'ять порцій (більше 400 грам) фруктів і овочів на день. Хоча дуже часто підлітки вживають набагато менше.

Пам'ятайте, що харчування дітей повинно бути повноцінним і покривати всі енергетичні витрати організму. І ще потрібно враховувати, що діти ростуть, а на це теж потрібна енергія. Тому обов'язково 4 повноцінних прийомів їжі та один перекус.

Харчування має бути також регулярним. Якщо між прийомами їжі проходить багато часу це відображається на стані системи травлення: сприяє розвитку гастриту, коліту, дискінезії жовчовивідних шляхів. Адже ми розуміємо, що це основна система організму, яка відповідає за засвоєння всього корисного.

А діти, які погано їдять у школі, потім багато їжі з'їдають у другій половині дня чи ближче до вечора, мають ризики набрати зайву вагу. Це діє на роботу ендокринної системи, призводить до ускладнень – ожиріння, діабету.

Ожиріння призводить до купи непотрібних проблем
Ожиріння призводить до купи непотрібних проблем

На харчові звички дітей впливають ще інші чинники: можливості широкого доступу до цифрового світу (комп'ютерні ігри, інтернет, соціальні мережі), також вплив на звички мають однолітки.

Так що дорогі батьки, бабусі й дідусі, бережіть здоров'я дітей, привчайте їх правильно харчуватися в сім'ї  та в школі.

Блог Соцмережі


24.09.2018 2842
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1453
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

711
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

923
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2002
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3504
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2403 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

747

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

652

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

628

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

647
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10287
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1133
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5201
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

942
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2743
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1135
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

336
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

655
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

567
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

616
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

971 2