Яка користь від нардепів: що зробили прикарпатські мажоритарники за пів року (ІНФОГРАФІКА)

Нещодавно, 4 лютого, розпочалася 3-тя чергова сесія Верховної Ради ІХ скликання. Громадянська мережа ОПОРА підбила підсумки першої та другої сесій парламенту, та пропонує вашій увазі огляд парламентської активності народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах Івано-Франківщини, протягом попередніх сесій.

Зокрема, пропонуємо ознайомитись з даними про законотворчу активність парламентарів, інформацією про відвідування пленарних засідань, засідань профільних комітетів та участь у голосуваннях, даними про депутатські запити, а також інформацією про те, наскільки активно депутати використовують право виступу під час розгляду законотворчих ініціатив в сесійній залі парламенту.


За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов. У законотворчому процесі народні депутати-мажоритарники Івано-Франківщини віддають перевагу колективним проєктам законів – 70 разів вони були серед ініціаторів колективних законопроєктів. На індивідуальну законотворчість припадає 17 законопроєктів.

Під час попередніх сесій, з усіх зареєстрованих законотворчих ініціатив, отримали підтримку та набули чинності 3 законопроєкти і 1 проєкт Постанови, які були ініційовані депутатами з Івано-Франківщини.

Участь у процесі законотворення парламентарі беруть не лише через ініціювання проєктів законодавчих актів, але й через внесення поправок до законопроєктів. Так, за підсумками попередніх сесій, прикарпатські мажоритарники подали 494 поправки до законопроєктів, з яких 15,4% враховано під час розгляду законопроєктів, 2,4% враховано частково, 1,6% враховано редакційно, а щодо 0,4% поправок наразі відсутні висновки. 80,2% всіх поправок  прикарпатських мажоритарників відхилено.

Під час попередніх сесій мажоритарники з Івано-Франківщини 95 разів звертались з депутатськими запитами до органів влади. Найчастіше депутати адресували запити керівникам міністерств і відомств – 53 рази, а найменше запитів адресовано Голові Верховної Ради і керівникам комітетів Верховної Ради – 1. До Кабінету Міністрів України з депутатськими запитами парламентарі зверталися 41 раз. Не звертались депутати-мажоритарники з запитами до Президента, Генерального прокурора та органів місцевої влади.

На виступи під час пленарних засідань парламенту мажоритарники з Івано-Франківщини реєструвались 35 разів, але за даними стенограм засідань правом на виступ скористалися 31 разі. У інших випадках депутати або передавали право виступу іншим колегам, або у стенограмах відсутні дані про те, що депутати скористались правом виступу. Найчастіше правом виступу скористалися Оксана Савчук (13 разів) та Ігор Фріс (11 разів).


Участь у засіданнях комітетів, пленарних засіданнях Ради та участь у голосуваннях

Найвищі показники відвідування пленарних засідань парламенту у Володимира Тимофійчука та становить 100%. У Зіновія Андрійовича цей показник становить 96,6%.

На третій позиції Олександр Матусевич, який був зареєстрований 93,2% пленарних засідань.

За даними електронної реєстрації Ігор Фріс був присутній на 91,5% засідань Верховної Ради, Едуард Прощук – на 89,8% засідань,  Оксана Савчук і Андрій Іванчук були зареєстровані на 86,4% засідань.

Поряд з показником відвідування пленарних засідань також важливим є показник так званого активного голосування – сума усіх голосувань депутата «за», «проти» і «утримався» за питання порядку денного.

Загалом станом на кінець січня 2020 року у Верховній Раді відбулося 1989 голосувань. Найвищий показник активного голосування серед прикарпатських мажоритарників у Володимира Тимофійчука з результатом 94,62% і Зіновія Андрійовича – 93,92%. У цьому компоненті їм дещо поступаються Олександр Матусевич (84,57%), Едуард Прощук (80,14%) та Ігор Фріс (78,78%).

Приблизно третину голосувань пропустила Оксана Савчук (70,44%). Менше 50% участі в голосуваннях має Андрій Іванчук з показником 45,85%.

При визначенні показника присутності на засіданнях профільних комітетів, до складу яких входять прикарпатські мажоритарники, бралися до уваги лише ті засідання, щодо яких оприлюднені протоколи засідань. Отож, за цими даними, найвищий показник присутності на засіданнях комітетів у Олександра Матусевича – 100%. Володимир Тимофійчук відвідав 94,7% засідань свого комітету,  Зіновій Андрійович і Оксана Савчук – 90%, Едуард Прощук – 80%, а Ігор Фріс відвідав 76,5% засідань комітету. Андрій Іванчук протягом попередніх сесій не був включений парламентом до жодного з комітетів Верховної Ради України.


Законотворча активність

З-поміж усіх мажоритарників Івано-Франківщини найбільшу кількість законотворчих ініціатив зареєстрували Оксана Савчук (26) та Ігор Фріс (25). Авторству Оксани Савчук належать 3 проєкти Постанов та 23 законопроєкти, з яких 8 індивідуальних законопроєктів і 15 колективних. Ігор Фріс зареєстрував 2 проєкти Постанов та 23 законопроєкти (4 індивідуальних та 19 колективних).

Зіновій Андрійович і Андрій Іванчук теж поєднують практики колективного та індивідуального законотворення. Зіновій Андрійович зареєстрував 4 індивідуальних законопроєкти і 11 колективних. Андрій Іванчук є автором 1 індивідуального законопроєкту та 3 колективних. Едуарду Прощуку, Олександру Матусевичу і Володимиру Тимофійчуку протягом минулих сесій була притаманною практика колективного законотворення. Олександр Матусевич зареєстрував 7 колективних законопроєктів, Володимир Тимофійчук є серед співавторів 4 законопроєктів, а Едурард Прощук зареєстрував 10 колективних законопроєктів і 1 проєкт Постанови.

Внесення поправок до законопроєктів теж є частиною законотворчого процесу і впливу на зміст законопроєктів. Цю практику законотворення, протягом минулих сесій, найчастіше використовував Ігор Фріс, який запропонував 254 поправки до законопроєктів. Таку форму законотворчої активності теж часто використовує Зіновій Андрійович – 107 поправок. Авторству Олександра Матусевича належать 54 поправки. Оксана Савчук є автором 28 поправок, Едуард Прощук пропонував 23 поправки до законопроєктів, Володимир Тимофійчук – 15 поправок, а авторству Андрія Іванчука належить 13 поправок.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України надало позитивний висновок щодо 2% зареєстрованих парламентарями законотворчих ініціатив, до 27% висловлені зауваження, а 10% отримали негативні висновки ГНЕУ. Щодо 61% законотворчих ініціатив висновки наразі відсутні.

Висновки головних комітетів з опрацювання внесених законотворчих ініціатив дещо відрізняються від висновків Головного науково-експертного управління. Позитивні висновки від комітетів отримали 18% законотворчих ініціатив мажоритарників Івано-Франківщини, зауваження висловлені лише щодо 2% законотворчих ініціатив, а негативні висновки отримали 10% проєктів законодавчих актів. 70% законотворчих ініціатив наразі без висновки головних комітетів.

Протягом попередніх сесій поточного скликання Ради 3 законопроєкти авторства Ігоря Фріса  були прийняті і набули чинності. Зокрема, парламентар є автором законопроєкту «Про внесення змін до Розділу ІІ «Перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 р. №2617-VІІІ (щодо відтермінування часу вступу в дію», а також співавтором законопроєктів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення в суді».

Оксана Савчук входить до переліку авторів, прийнятої під час попередньої сесії, Постанови «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2020 році»


Депутатські запити

Найчастіше правом на депутатський запит користувалися Зіновій Андрійович і Оксана Савчук. 38 правом на депутатський запит користувався Зіновій Андрійович, скерувавши 21 запит керівникам міністерств України та 17 запитів Кабінету Міністрів України.

Оксана Савчук 26 разів зверталася з депутатським запитом до органів влади. Голові Верховної Ради, керівникам комітетів Верховної Ради парламентаркою було спрямовано 1 запит,  керівникам міністерств і відомств – 14 запитів, а Кабінету Міністрів України – 11. Володимир Тимофійчук 13 разів користувався правом на депутатський запит, 8 запитів депутат адресував керівникам міністерств і відомств, а 5 – Кабінету Міністрів України.

По 7 разів правом на запит скористалися Ігор Фріс та Олександр Матусевич. Депутати 3 рази звертались з запитом до Кабінету Міністрів України і 2 рази до керівників міністерств і відомств. Едуард Прощук скерував 4 запити – по два до Кабінету Міністрів України та керівників міністерств і відомств. Андрій Іванчук протягом попередніх сесій не звертався з запитами до органів влади.


Виступи під час пленарних засідань Верховної Ради

Серед прикарпатських мажоритарників правом виступу під час пленарних засідань найактивніше користуються Оксана Савчук та Ігор Фріс.

За даними сайту Верховної Ради, Оксана Савчук 14 разів реєструвалася для виступу, а за даними  стенограм правом виступу скористалася 13 разів. Ігор Фріс 13 разів реєструвався для виступу під час пленарних засідань Ради, а виступав 11 разів.  Андрій Іванчук двічі був зареєстрований на виступ і один раз скористався цим правом.

Зіновій Андрійович 4 рази виступав під час засідання парламенту, а Олександр Матусевич 2 рази.


Довідково:

Оксана Савчук – позафракційна, голова підкомітету з питань безпеки дорожнього руху та безпеки на транспорті Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, обрана у 83-му виборчому окрузі;

Ігор Фріс – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції, органів виконання покарань та пробації Комітету Верховної Ради України з питань правової політики , обраний у 84-му виборчому окрузі;

Едуард Прощук – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, обраний у 85-му виборчому окрузі;

Олександр Матусевич – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, обраний у 86-му виборчому окрузі;

Зіновій Андрійович – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, обраний у 87-му виборчому окрузі;

Андрій Іванчук – член депутатської групи «ДОВІРА», наразі не включений до складу жодного з комітетів Верховної Ради України, обраний у 88-му виборчому окрузі;

Володимир Тимофійчук – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, обраний у 89-му виборчому окрузі.

за матеріалами громадської мережі ОПОРА


11.02.2020 10596
Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

833
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

612
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1130
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1209
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10023 19
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2799

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

668

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1009

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1115

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

767
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

666
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

479
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

660
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20200
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38275
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

632
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

766
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

457
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

594
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

502
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1203