Як правильно керувати своїм бюджетом: корисні поради та лайфхаки

Ефективне управління особистим бюджетом в реаліях 2023 року потребує певних знань та вмінь, а також дотримання правил та принципів. У цій статті ми розглянемо основні етапи управління власними фінансами та підкажемо, як уникнути поширених помилок. Завдяки нескладним регулярним маніпуляціям ви зможете назавжди забути про кредити, позику у друзів та економію до зарплати.

Розподіл бюджету видається простим на перший погляд, проте багато хто плутає його з жорсткою економією. У той час як справді грамотний розподіл бюджету насправді допоможе вам лише уникнути непотрібних витрат і випадкового витоку грошей із вашої кишені. Таким чином у вас завжди залишаться кошти на заповітні покупки, популярні yggdrasil автомати та інші улюблені розваги.

Аналіз та облік – ваші найкращі друзі

Насамперед необхідно проаналізувати свої поточні фінанси. Важливо визначити вихідну точку, з'ясувавши, які групи витрат є, які їх постійні, які мінливі. Записуйте дані про свої фінанси (доходи та витрати) протягом, наприклад, місяця. Чим докладніші дані, тим ефективніший процес управління бюджетом. Виключіть зайві витрати, але робіть це виважено. Але не варто різко урізати витрати, оскільки це може призвести до невдоволення та небажання займатися фінансовим плануванням, адже в першу чергу це робиться заради вашого комфорту.

Складіть план розподілу фінансових ресурсів з огляду на всі групи витрат і не забуваючи про резерв. Прагніть оптимального балансу між необхідними та бажаними витратами. Групувати свої витрати можна за такими показниками:

  • Основні платежі (комунальні, за кредитами, навчання тощо);
  • Продуктові (харчові продукти);
  • Побутові (одяг, господарські товари, особиста гігієна та ін.);
  • Непередбачувані (розваги, подарунки тощо);
  • Резерв (10-20% від доходу).

Періодично варто перевіряти свій бюджет, аналізуючи реальні витрати та порівнюючи їх із плановими. У разі відхилень від плану вносите коригування до свого бюджету та намагайтеся визначити причини таких змін. Дотримуючись цих принципів і правил управління бюджетом, ви зможете ефективно контролювати свої фінанси, уникати непотрібних витрат і нарощувати заощадження, а надалі витрачати їх з користю та задоволенням.

Корисні інструменти для обліку фінансів

Досить дієвим є налаштування автоматичних платежів для оплати регулярних рахунків, таких як комунальні послуги чи кредити. Це допомагає своєчасно виплачувати обов'язкові платежі та уникати пені та штрафів. Скористайтеся фінансовими інструментами, такими як мобільні програми чи онлайн-сервіси, які полегшать процес обліку та планування вашого бюджету. Вони також можуть надавати корисні поради щодо оптимізації витрат та збільшення доходів.

 

Для широкого розуміння важливо визначити свої фінансові цілі на короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий періоди. Це допоможе вам краще зрозуміти, куди спрямовувати свої заощадження та які витрати варто скоротити чи відкласти. Шукайте можливості збільшити свій прибуток, розвиваючи додаткові джерела. Це може бути підробіток, інвестування, створення власного бізнесу або пропозиція своїх послуг як фрілансер. Додатковий дохід допоможе прискорити досягнення фінансових цілей та покращити якість життя.

Партнерський матеріал


23.05.2023 2708
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

871
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2364
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2043
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2066
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6277 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2357 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

228

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1051

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1030

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1300
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

152
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

514
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1978
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26408
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

465
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10383 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7921
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

468
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

321
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

472
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

545
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1491