Як на Західній Україні будують сучасні спортивні поля

У яких громадах відкрились зразкові майданчики, скільки довелось вкласти фінансових ресурсів та який отримали результат – читайте нижче.

Прикарпаття

Школярі невеликого села Угринів, що поряд з Івано-Франківськом, довгий час ганяли м’яча де-небудь. Сільська рада не мала ресурсів на будівництво нового поля, тому довелось трохи почекати. Збудували його уже в 2018 році, а відкрили в “День першого дзвоника”. Нове поле будували спільними зусиллями громади та влади. Написали проект і відправили до Мінрегіону.

Там його погодили та виділили частину суми від вартості поля, а решту коштів профінансував місцевий бюджет.
За словами сільського голови Мирослава Вівчаренка, в результаті отримали сучасний стадіон від “ТОВ “ФФУ Продакшн” – українського заводу з виробництва штучних полів за технологією Polytan, провідного німецького виробника штучного покриття.

Тернопільщина

Ця область також не пасе задніх в оновленні спортивної інфраструктури. Тільки у 2018 році в області запланували будівництво 11-ти штучних полів. Один з них знаходиться у Великій Березовиці. Ініціатором побудови майданчика ще в 2017 році виступив сільський голова Костюк Ілля-Михайло, а депутати його підтримали. Так почали готувати проектну документацію і стали учасниками державної програми зі співфінансування.

Як зазначив Ілля – Михайло Ігорович, будувати вирішили біля школи, бо діти не мали як такого місця для занять спортом. Тут було старе ґрунтове поле.

“Зараз на майданчику займаються школярі, в позаурочний час грають діти з безкоштовної футбольної секції для соціально незабезпечених, та й старші селяни часто ганяють м’яча на новому полі”, – розповів голова.

Місцеві тішаться майданчику, а голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначає, що оновлюючи інфраструктуру в селах, привчають дітей більше любити спорт та частіше відкладати гаджети з рук.

Закарпаття

Найбільша ужгородська школа І-ІІІ ступенів №8 тривалий час потребувала оновлення спортивної інфраструктури. Змінити ситуацію вдалось у 2018 році з відкриттям нового стадіону.
Самостійно оплатити вартість його будівництва Ужгород не міг, тому взяв участь в державній програмі “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України”.
Загальна сума нового стадіону склала 1,6 мільйона гривень. Виплату частини цих коштів взяла на себе держава.
Зараз на новому полі займаються команди ДЮСШ та проводять товариські матчі.

Рівненщина

Протягом 2018 року декілька сіл та селищ області також отримали нові міні-поля. Так у Дубно, Рокитному та Володимирці вже й не хочуть пригадувати, як то ганяти м’яча поміж калюж і забивати його у ворота без сітки. Тепер тут все оновили. Замість витоптаної і випаленої сонцем трави постелили штучне покриття, є розмітка та огорожа. Місцеві команди на цих полях сміливо влаштовують матчі між селами, а в школярів навесні та восени проходять заняття з фізкультури.

Поле кожній громаді

Отримати фінансування на побудову штучного поля може кожна громада. Для цього треба стати учасником державної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України”, за якою половину коштів виділяє держава, а іншу половину – органи місцевого самоврядування.
Селища, райони та ОТГ мають подати проект в обласну державну адміністрацію, а вже та направляє увесь перелік по області в Мінрегіон, де і затверджується встановлення нового майданчика. Ця програма діє за підтримки ФФУ. Спільними зусиллями з громадами вони планують побудувати близько двох тисяч штучних полів на території всієї України до 2020 року.


03.04.2019 1471
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5210 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1842 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4053 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3177 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7972 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20303 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1918

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2397
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

194
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

703
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

484
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18390
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1221 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23399 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

300
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1189 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504