Як на Західній Україні будують сучасні спортивні поля

У яких громадах відкрились зразкові майданчики, скільки довелось вкласти фінансових ресурсів та який отримали результат – читайте нижче.

Прикарпаття

Школярі невеликого села Угринів, що поряд з Івано-Франківськом, довгий час ганяли м’яча де-небудь. Сільська рада не мала ресурсів на будівництво нового поля, тому довелось трохи почекати. Збудували його уже в 2018 році, а відкрили в “День першого дзвоника”. Нове поле будували спільними зусиллями громади та влади. Написали проект і відправили до Мінрегіону.

Там його погодили та виділили частину суми від вартості поля, а решту коштів профінансував місцевий бюджет.
За словами сільського голови Мирослава Вівчаренка, в результаті отримали сучасний стадіон від “ТОВ “ФФУ Продакшн” – українського заводу з виробництва штучних полів за технологією Polytan, провідного німецького виробника штучного покриття.

Тернопільщина

Ця область також не пасе задніх в оновленні спортивної інфраструктури. Тільки у 2018 році в області запланували будівництво 11-ти штучних полів. Один з них знаходиться у Великій Березовиці. Ініціатором побудови майданчика ще в 2017 році виступив сільський голова Костюк Ілля-Михайло, а депутати його підтримали. Так почали готувати проектну документацію і стали учасниками державної програми зі співфінансування.

Як зазначив Ілля – Михайло Ігорович, будувати вирішили біля школи, бо діти не мали як такого місця для занять спортом. Тут було старе ґрунтове поле.

“Зараз на майданчику займаються школярі, в позаурочний час грають діти з безкоштовної футбольної секції для соціально незабезпечених, та й старші селяни часто ганяють м’яча на новому полі”, – розповів голова.

Місцеві тішаться майданчику, а голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначає, що оновлюючи інфраструктуру в селах, привчають дітей більше любити спорт та частіше відкладати гаджети з рук.

Закарпаття

Найбільша ужгородська школа І-ІІІ ступенів №8 тривалий час потребувала оновлення спортивної інфраструктури. Змінити ситуацію вдалось у 2018 році з відкриттям нового стадіону.
Самостійно оплатити вартість його будівництва Ужгород не міг, тому взяв участь в державній програмі “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України”.
Загальна сума нового стадіону склала 1,6 мільйона гривень. Виплату частини цих коштів взяла на себе держава.
Зараз на новому полі займаються команди ДЮСШ та проводять товариські матчі.

Рівненщина

Протягом 2018 року декілька сіл та селищ області також отримали нові міні-поля. Так у Дубно, Рокитному та Володимирці вже й не хочуть пригадувати, як то ганяти м’яча поміж калюж і забивати його у ворота без сітки. Тепер тут все оновили. Замість витоптаної і випаленої сонцем трави постелили штучне покриття, є розмітка та огорожа. Місцеві команди на цих полях сміливо влаштовують матчі між селами, а в школярів навесні та восени проходять заняття з фізкультури.

Поле кожній громаді

Отримати фінансування на побудову штучного поля може кожна громада. Для цього треба стати учасником державної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України”, за якою половину коштів виділяє держава, а іншу половину – органи місцевого самоврядування.
Селища, райони та ОТГ мають подати проект в обласну державну адміністрацію, а вже та направляє увесь перелік по області в Мінрегіон, де і затверджується встановлення нового майданчика. Ця програма діє за підтримки ФФУ. Спільними зусиллями з громадами вони планують побудувати близько двох тисяч штучних полів на території всієї України до 2020 року.


03.04.2019 1421
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

587
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1787 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1101 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11332 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1043

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

251
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1056
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

823
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

703
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18415
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

281
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

331
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743