Як на репродуктивне здоров’я чоловіків і жінок впливає здоров’я ротової порожнини

Ротова порожнина − найбрудніша частина в людському організмі.

Крім Streptococcus mutans − диригента наших „ротових жителівˮ, який є основним у розвитку карієсу, тут живуть й інші мікроби, більшість з яких − хвороботворні.

Методом забору мазків 26 разів протягом доби в однієї людини висіяно 5 тисяч видів мікроорганізмів, а в 1 грамі нальоту нараховано приблизно 800 мільйонів мікробів. Імунна система постійно знаходиться в стані „війниˮ з ними, але не завжди „виграєˮ. Без регулярного гігієнічного догляду за  ротовою порожниною (а це − двічі на день особисто і раз на пів року в стоматолога) кількість цих "поганих жителів" збільшується в геометричній прогресії, а імунна система не справляється з ними.

Наліт на зубах утворюється вже через 4 години після їх чищення, а через 45 днів (часом значно швидше) м’який наліт перетворюється на зубний камінь. Якщо свіжий наліт зчистити можна, то багатоденний прикріплений до зубів наліт і камінь видалити самотужки людина не в змозі.

Якщо щодня не користуватися додатковими засобами гігієни − флосами (зубними нитками) чи йоржиками, то камінь утворюється не лише, над і під яснами, а й між зубами. Звідси і поганий запах із рота, і кровоточивість ясен, і їхнє запалення з усіма наслідками.

Найнебезпечніше в описаній ситуації те, що через камінь назавжди рвуться зв’язки, які утримують зуб у лунці, утворюється кишеня в яснах, а потім – і в кістці навколо зуба, що призводить до рухомості та випадіння зубів.

Тканини, що розпадаються, і продукти життєдіяльності шкідливих мікробів та самі мікроби призводять до загального зараження організму: попадаючи в кров’яне русло, вони розносяться по всіх органах і системах, викликаючи запалення і пошкодження кровоносних судин, серця, нирок, суглобів, а також репродуктивних органів.

При цьому формується хронічний сепсис, який розвивається при хворобах ясен чи в разі задавненого карієсу, що ускладнюється інфекцією навколо коренів зубів (тобто, періодонтитом). Часто цей стан, не помітний для людей, підтримує запалення як у жіночих, так і в чоловічих статевих органах.

У кінцевому підсумку, погана гігієна ротової порожнини та її наслідки збільшують ризик виникнення статевої дисфункції. Чоловіки з хворими яснами майже втричі частіше не можуть досягти ерекції під час сексу.

Мікроби з ротової порожнини попадають навіть у передміхурову залозу (простату), яка, як орган, що  погано насичений судинами, затримує їх всередині себе і дозволяє безперешкодно розмножуватися, що блокує рух сперматозоїдів та може спричинити безплідність чоловіка.

Носії хвороботворних мікробів дарують один одному не лише палкий поцілунок, але і „букетˮ бактерій. При цьому часто носіями є чоловіки, а хворіють жінки. Особливо це стосується грибкових захворювань різних слизових оболонок, і допоки чоловік не просанує свою ротову порожнину, у жінок часто виникає молочниця.

Крім того, через неприємний запах із рота страждають обидва партнери, то про який палкий секс тут можна говорити? Причин його може бути багато, але найчастіше — через запальний процес у ротовій порожнині, неліковані зуби чи ясна.

Час лікує душу, а не зуби і ясна, тому вчасно і регулярно звертайтеся за стоматологічною допомогою до фахівців, зокрема, у клініку „Сімейна Стоматологія Мельничукаˮ.


Лікар-стоматолог-пародонтолог клініки "Сімейна Стоматологія Мельничука", кандидат медичних наук Роксолана Кашівська

Запис на консультацію за телефонами 099-299-70-80 та 067-299-70-80


партнерський матеріал


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5211 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1843 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4053 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3177 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7973 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20303 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1919

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2397
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

195
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

703
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

485
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18392
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23401 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

300
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1191 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504