Як на репродуктивне здоров’я чоловіків і жінок впливає здоров’я ротової порожнини

Ротова порожнина − найбрудніша частина в людському організмі.

Крім Streptococcus mutans − диригента наших „ротових жителівˮ, який є основним у розвитку карієсу, тут живуть й інші мікроби, більшість з яких − хвороботворні.

Методом забору мазків 26 разів протягом доби в однієї людини висіяно 5 тисяч видів мікроорганізмів, а в 1 грамі нальоту нараховано приблизно 800 мільйонів мікробів. Імунна система постійно знаходиться в стані „війниˮ з ними, але не завжди „виграєˮ. Без регулярного гігієнічного догляду за  ротовою порожниною (а це − двічі на день особисто і раз на пів року в стоматолога) кількість цих "поганих жителів" збільшується в геометричній прогресії, а імунна система не справляється з ними.

Наліт на зубах утворюється вже через 4 години після їх чищення, а через 45 днів (часом значно швидше) м’який наліт перетворюється на зубний камінь. Якщо свіжий наліт зчистити можна, то багатоденний прикріплений до зубів наліт і камінь видалити самотужки людина не в змозі.

Якщо щодня не користуватися додатковими засобами гігієни − флосами (зубними нитками) чи йоржиками, то камінь утворюється не лише, над і під яснами, а й між зубами. Звідси і поганий запах із рота, і кровоточивість ясен, і їхнє запалення з усіма наслідками.

Найнебезпечніше в описаній ситуації те, що через камінь назавжди рвуться зв’язки, які утримують зуб у лунці, утворюється кишеня в яснах, а потім – і в кістці навколо зуба, що призводить до рухомості та випадіння зубів.

Тканини, що розпадаються, і продукти життєдіяльності шкідливих мікробів та самі мікроби призводять до загального зараження організму: попадаючи в кров’яне русло, вони розносяться по всіх органах і системах, викликаючи запалення і пошкодження кровоносних судин, серця, нирок, суглобів, а також репродуктивних органів.

При цьому формується хронічний сепсис, який розвивається при хворобах ясен чи в разі задавненого карієсу, що ускладнюється інфекцією навколо коренів зубів (тобто, періодонтитом). Часто цей стан, не помітний для людей, підтримує запалення як у жіночих, так і в чоловічих статевих органах.

У кінцевому підсумку, погана гігієна ротової порожнини та її наслідки збільшують ризик виникнення статевої дисфункції. Чоловіки з хворими яснами майже втричі частіше не можуть досягти ерекції під час сексу.

Мікроби з ротової порожнини попадають навіть у передміхурову залозу (простату), яка, як орган, що  погано насичений судинами, затримує їх всередині себе і дозволяє безперешкодно розмножуватися, що блокує рух сперматозоїдів та може спричинити безплідність чоловіка.

Носії хвороботворних мікробів дарують один одному не лише палкий поцілунок, але і „букетˮ бактерій. При цьому часто носіями є чоловіки, а хворіють жінки. Особливо це стосується грибкових захворювань різних слизових оболонок, і допоки чоловік не просанує свою ротову порожнину, у жінок часто виникає молочниця.

Крім того, через неприємний запах із рота страждають обидва партнери, то про який палкий секс тут можна говорити? Причин його може бути багато, але найчастіше — через запальний процес у ротовій порожнині, неліковані зуби чи ясна.

Час лікує душу, а не зуби і ясна, тому вчасно і регулярно звертайтеся за стоматологічною допомогою до фахівців, зокрема, у клініку „Сімейна Стоматологія Мельничукаˮ.


Лікар-стоматолог-пародонтолог клініки "Сімейна Стоматологія Мельничука", кандидат медичних наук Роксолана Кашівська

Запис на консультацію за телефонами 099-299-70-80 та 067-299-70-80


партнерський матеріал


Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

559
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1739 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6867 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11322 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

236
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

809
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

670
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

633
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4406
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

255
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734