Я хотів провалитися крізь землю, у пекло і забути цей день, - Влад Яма про початок танцювальної кар’єри та успіх

Днями до Івано-Франківська завітав популярний шоумен й талановитий хореограф Владислав Яма.

За плечима зірки безліч призових місць на чемпіонатах, успішна кар'єра танцюриста і хореографа, шоумена.

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів. Про все це і не тільки читайте у матеріалі «Фіртки».

 Про початок танців

Танцями Влад почав займатися у Запоріжжі ще у сім років. За декілька місяців тренувань зрозумів, що вдається це йому добре.

 «Мені завжди було цікаво чим займаються дівчата після уроків. Вони постійно про щось говорили, а я не знав. Наважився, запитав, що вони так постійно обговорюють. Розповіли, що танці. Я запитав, чи можна з ними. Вони погодилися. Батьки теж дозволили. І от одного разу я пішов з ними і залишився.»

До восьмого класу із 24 однокласників справу не покинув тільки він. А далі захотів бути найкращим у танцях.

«За декілька місяців занять я зрозумів, що у мене це виходить. Дивувало, чому просте, на мій погляд, «ча-ча-раз-два-три» багато хто не розуміє. Я робив все для того, щоб перетанцювати всіх, стати чемпіоном світу. Ним я не став, вже і не стану, але доля мене звела з телебаченням.»

Про Київ та переїзд

Коли танцюрист переїхав до столиці йому було 19 років. До цього бував у Києві лише на турнірах.

«Я отримав пропозицію від якої не можна було відмовитися. Мені було 19 років, але за декілька років до того в Запоріжжя до нас приїжджали тренери з Києва на семінар. І через три-чотири роки після тієї зустрічі вони для дівчинки шукали перспективного партнера. Якимось дивом згадали про мене. Як це відбулось, я досі не знаю. Кажуть, що побачили потенціал. Жагу до знань.»

А ще в юнацькі роки для танцюриста столиця здавалася чимось далеким і надзвичайно великим.

«Для мене Київ був, як Австралія. Тобто, я знав, що він існує, але це було зовсім інше місце. Декілька разів ми приїжджали на турніри. Складно було думати про танці, коли виходиш із вокзалу та з відкритим ротом дві доби розглядаєш місто. А ще й танцювати треба!»

Про участь у Freedom

Ця історія розпочалась із прогулянки Влада та його друга Сергія Києвом. Хлопці гуляли столицею, спілкувалися й одного разу Сергій розповів Владу, що він знає продюсера Антіна Мухарського.

«В нього була репетиція у концерт-холі Freedom. Там поруч танцював балет «Freedom». Ми проходили повз і почули, що їм потрібний хлопець. Друг каже: «А давай я розповім про тебе?» Я йому тоді відповів: «Я тут до чого? Де я, а де балет «Freedom».

За тиждень друзі зустрілися і Сергій дав Владу номер Олени Коляденко.

«Я йому кажу: «Ти що дурний?». Він розповів, що взяв номер і їм насправді потрібен хлопець. Я телефоную, вона сказала куди і коли прийти на кастинг. Прийшов ще якийсь хлопчик. Ми вивчили хореографію. Станцювали. Потім Олена сказала, що поставить музику і треба зімпровізувати. Мені було 22 і я не знав, що таке танцювальна імпровізація. Я знав, що є слово «імпровізація» і слово «танці». Для мене вони були несумісні. Я сказав, що не розумію, що це таке.»

Олена Коляднеко пояснила, що коли включиться музика, Владу треба станцювати те, відчуває.

«Ввімкнулась музика, я почав танцювати, танцюю, вона так дивиться на мене і каже: «Ти стриптизер?» Я хотів провалитися крізь землю, кудись у пекло і забути цей день, піти втопитися. Я ж бальник, я ж чемпіон Запорізької області. Я танцюю вже чотирнадцять років, на хвилиночку. Виявляється, що у бальному танці ти танцюєш стандарт у рамці, або латина – робота стегнами, у ча-ча-ча популярно було танцювати хвилі. Ось я і танцював.»

Згодом, Олена Коляденко сказала Владу, що танцює від дуже погано, проте «щось у ньому є» та запросила на репетицію з балетом.

«Я прийшов, вивчив чотири постановки під «Алібі» і наступного дня ми виїхали на якийсь фестиваль. Тобто, за день я танцював із групою «Алібі». Коли вже минуло багато років, відбулися «Танці з зірками», ми робили мюзикл з Оленою Коляденко і тільки тоді вона мені зізналася наскільки погано я танцював того дня. Але сказала, що побачила в очах світло та жагу до танцю. І тому взяла мене.»

Про секрети успіху

За словами Влада, доля була прихильною до нього стосовно вчителів.

«Я завжди займався з найкращими – у Запоріжжі, Києві, Англії. І працюю з найкращими. Це найголовніше.»

Секрет успіху, на думку танцюриста, це відчуття своєї справи, наявність якщо не таланту, то хоч здібностей, розуміння, чи можеш ти в цьому чогось досягнути, а далі намагатися робити це краще, ніж інші. Можна робити не набагато, але краще.

«На першому своєму турнірі я здобув четверте місце. Це був чемпіонат Запоріжжя. Я зрозумів, що щось не так і мені це не подобається. Тоді, через три місяці, на наступному чемпіонаті, я виграв. І зрозумів, що від мене щось залежить.»

Про страх перед виступом

Влад розповідає, що зазвичай відчуває перед сценою тремтіння і відповідальність. А особливо, якщо це прямий ефір.

«В залі на тебе дивляться тисячі людей, а коли це «Танці з зірками», це вісім-десять мільйонів. Якщо раптом з тебе вискочить якесь не те слівце, яке планував на початку речення, то можна осоромитися на всю країну. Насправді, один необережний рух і на кар’єрі можна ставити хрест.»

Про те, як проходить день

Якщо протягом дня у танцюриста є спортзал, басейн або повноцінне танцювальне тренування, то зранку після пробудження лише розминається.

«Я ще не дійшов до медитації, йоги, але вже наближаюся до цього. Якщо я розумію, що день буде складний і у мене не буде часу на тіло, то першу годину-півтори намагаюся витратити на те, щоб дати навантаження.»

А ще танцюрист намагається впорядкувати щоденний режим: зараз прокидається о сьомій ранку, проте, хоче привчитися вставати раніше. А от, як лягати спати швидше – не знає.

«Не можу навчитися, лягаю десь о першій-другій, а знаю, що треба до 12 ночі. Це для мене тільки теорія. Причому я, дружина і син до опівночі не можемо ніяк лягти.»

Про хобі

Танцюрист зізнається, що колись у нього були сценічні амбіції. Чому сценічні, а не співочі? Тому, що відверто визнає – співати гарно не вміє. Зараз цих амбіцій уже нема.

«Якийсь час я займався діджеїнгом. Зараз навіть інколи виступаю. Це моє хоббі, яке деколи приносить гроші.»

Але чим би Влад не займався, глядачі завжди чекають танцю.

«Я приїжджаю у якесь місто, бачу на афіші великими літерами написано «діджей-сет». Дискотека, всі танцюють під цю музику, а потім починають горланити «Танцюй, танцюй, танцюй!» Хочеш не хочеш завжди треба танцювати.»

Про розвиток, кумирів та мрії

Влад розповідає, що хоч і є професійним танцівником, але продовжує брати уроки танців. Адже з роками техніка танцю змінюється.

«Я думаю, що у будь-якій сфері головне не зупинятися і постійно вчитися. Зараз карантин, зробив паузу, але я теж приходжу в зал і працюю.»

Щодо кумирів, то зізнається, що зараз їх не має.

«Досить багато років ним був Доні Бернс - чотирнадцяти разовий чемпіон світу, абсолютно унікальна людина. Я ним захоплювався».

А от мріє Влад про те, щоб погратися із власними онуками, запустити своє шоу на телебаченні.

«Також хочеться мати суперздібності – я завжди мріяв лікувати людей. Близькі люди знають.»


05.07.2020 Люся Грибик 16673
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15715
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1531
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2134
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1389

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

661
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

552
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

520
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7416
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1732 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

656
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

563