Хороша новина

 

Років п’ятнадцять тому майже юним політиком я закликав: "Нехай Росія нам заплатить за голодомор 32-33 років". Будучи ще невичерпним романтиком, я вірив, що, увійшовши у велику політику, доб’юся цього.

Романтизм вже давно відійшов. У великій політиці зовсім інші люди. І ось раптом вигулькнуло моє щире гасло "Нехай Росія нам заплатить…" у виконанні О.Тягнибока. Мені, зрештою, як представнику нації, яка перенесла ті страхіття, нема різниці, хто зробить, так би мовити, "пред’яву" Московії. Хвилює інше. З якою метою. Бо з уст Олега Ярославовича для мене чомусь це звучить як банальний популізм. Позаяк ця гарна ідея, по суті, вимагає колосальних політичних зусиль. Адже мова йде за багато мільярдів компенсації… і мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм…З якими північний сусід за жодних обставин не захоче розставатися... А цих грошей нам вистачило б на весь газ і нафту, яку ми споживаємо і споживатимемо…

До речі, єдиним справжнім бійцем у цьому напрямку був "слабкодухий" Віктор Ющенко. Адже, як політик і хороший фінансист, він прекрасно розумів наступний крок після визнання світом українського геноциду…

Словом, заяву Олега Ярославовича хорошою новиною не вважаю.

Як кожен хлопчак, що виріс в місті, я добре пам’ятаю закон вулиці: замахнувся – бий! Так і зі словами лідера "найнаціоналістичнішої" організації. Сказав – домагайся! Практика ж згаданого лідера, як і його партії, поки що такого не показала.

Тому, передбачаю, нічого не станеться. Як і не ставалося. І мітингів не буде. І навіть маршів центром Києва чи багатотисячних мітингів біля російського посольства теж. Бо насправді дана теза – це не гасло, яке завтра всі забудуть, а програма дій. І скільки б ми не "жили на своїй, Богом даній землі", без жорсткої політичної, міжнародної і дипломатичної роботи нам таких грошей ніхто не віддасть.

Я, між іншим, швидше повірю, що "бабло за нашу смерть" із Росії виб’є партія регіонів. Ще б пак! Така сума для дерибану.

Проте, хто б із теперішніх політиків за це не взявся, Російська Федерація нам за Голодомор 32-33 років все одно не заплатить.

Не через те, що наш політикум, без винятку, нікчемний. Просто тому, що у Росії цих грошей нема. А потім тим більше не буде. Позаяк зараз там вже криза, а в коротшому часі, по причині геополітичних обставин, від Росії вже нічого не залишиться. У чому я переконаний, і це єдина хороша новина у моїй колонці. Особливо вона має бути приємною для Ірини Фаріон, яка слушно вважає, що колишня метрополія є нашим ворогом №1.

Однак розпад Росії – це вже зовсім інша історія, до якої "Свобода" і пані Іра не матимуть жодного стосунку.


21.11.2013 Олег Олексюк 1623 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644