Хороша новина

 

Років п’ятнадцять тому майже юним політиком я закликав: "Нехай Росія нам заплатить за голодомор 32-33 років". Будучи ще невичерпним романтиком, я вірив, що, увійшовши у велику політику, доб’юся цього.

Романтизм вже давно відійшов. У великій політиці зовсім інші люди. І ось раптом вигулькнуло моє щире гасло "Нехай Росія нам заплатить…" у виконанні О.Тягнибока. Мені, зрештою, як представнику нації, яка перенесла ті страхіття, нема різниці, хто зробить, так би мовити, "пред’яву" Московії. Хвилює інше. З якою метою. Бо з уст Олега Ярославовича для мене чомусь це звучить як банальний популізм. Позаяк ця гарна ідея, по суті, вимагає колосальних політичних зусиль. Адже мова йде за багато мільярдів компенсації… і мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм…З якими північний сусід за жодних обставин не захоче розставатися... А цих грошей нам вистачило б на весь газ і нафту, яку ми споживаємо і споживатимемо…

До речі, єдиним справжнім бійцем у цьому напрямку був "слабкодухий" Віктор Ющенко. Адже, як політик і хороший фінансист, він прекрасно розумів наступний крок після визнання світом українського геноциду…

Словом, заяву Олега Ярославовича хорошою новиною не вважаю.

Як кожен хлопчак, що виріс в місті, я добре пам’ятаю закон вулиці: замахнувся – бий! Так і зі словами лідера "найнаціоналістичнішої" організації. Сказав – домагайся! Практика ж згаданого лідера, як і його партії, поки що такого не показала.

Тому, передбачаю, нічого не станеться. Як і не ставалося. І мітингів не буде. І навіть маршів центром Києва чи багатотисячних мітингів біля російського посольства теж. Бо насправді дана теза – це не гасло, яке завтра всі забудуть, а програма дій. І скільки б ми не "жили на своїй, Богом даній землі", без жорсткої політичної, міжнародної і дипломатичної роботи нам таких грошей ніхто не віддасть.

Я, між іншим, швидше повірю, що "бабло за нашу смерть" із Росії виб’є партія регіонів. Ще б пак! Така сума для дерибану.

Проте, хто б із теперішніх політиків за це не взявся, Російська Федерація нам за Голодомор 32-33 років все одно не заплатить.

Не через те, що наш політикум, без винятку, нікчемний. Просто тому, що у Росії цих грошей нема. А потім тим більше не буде. Позаяк зараз там вже криза, а в коротшому часі, по причині геополітичних обставин, від Росії вже нічого не залишиться. У чому я переконаний, і це єдина хороша новина у моїй колонці. Особливо вона має бути приємною для Ірини Фаріон, яка слушно вважає, що колишня метрополія є нашим ворогом №1.

Однак розпад Росії – це вже зовсім інша історія, до якої "Свобода" і пані Іра не матимуть жодного стосунку.


21.11.2013 Олег Олексюк 1294 1
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

278
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

930
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2315
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

844
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1060
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2066

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

814

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1348 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1587

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1711
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

233
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

441
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

757
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

473
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

416
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

620
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1138
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

95
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

209
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

351
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

747
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

690