Головний біль: коли звернутись до лікаря?

 

Головний біль – найпопулярніший симптом, із яким звертаються до лікаря невропатолога. Пульсуючий, стискаючий, ниючий – кожен описує його по-своєму. Які причини головного болю? Як позбутися проблеми? І головне - коли варто звернутися до лікаря? Розглянемо ці питання разом!

Головний біль: провідні причини

Люди помилково вважають, що при головних болях відчуття зароджується саме у головному мозку. Можу одразу ж заперечити – сам мозок не має рецепторів болю, головні болі виникають при подразненні судин, нервів, оболонок мозку і тд.

При появі головного болю пацієнти скаржаться на постійне або періодичне, терпиме або ж нестерпне відчуття, яке у всіх випадках порушує нормальну життєдіяльність і ведення активного дозвілля, знижує якість життя.

Ключовими причинами головного болю є:

 • порушення сну, безсоння;
 • тепловий удар;
 • переохолодження;
 • ураження трійчастого чи потиличного нервів;
 • інтоксикація (алкоголь, метаболіти токсинів);
 • гіпертонічний криз;
 • гіпотонія;
 • енцефалопатії різного ґенезу;
 • інфекційні захворювання ЦНС (менінгіти, енцефаліти);
 • травми голови;
 • розлади мозкового кровообігу;
 • мігрень;
 • хронічний стрес та перенапруження;
 • гормональні порушення;
 • кисневе голодування та ін.

Наскільки ви розумієте, причини головного болю можуть виникати на різних рівнях. Щоб знайти причину та відповідно усунути її – необхідна професійна допомога лікаря та додаткові обстеження.

Як лікувати головний біль?

Існують різні методики лікування головного болю: фізіотерапевтичні техніки, вправи Шишоніна, медикаменти, навіть сучасний метод ботулінотерапії. Проте, варто не просто усувати симптом, а з’ясувати причину головного болю і усунути її! 

З часом головний біль не буде настільки ж успішно зніматися знеболюючими, як раніше. І що ж тоді? Терпіти? Чи готові ви відмовитися від нормального життя? 

Зверніться до лікаря, разом із ним з’ясуйте причину головного болю, пройдіть курс лікування і більше не згадуйте про цю проблему! 

Головний біль: коли потрібна невідкладна допомога?

Якщо розглянуті нами випадки не потребують негайного лікування, то прошу звернути увагу на ознаки, що закликають відкинути усі справи і звернутися за медичною допомогою:

 • біль з’явився гостро, характеризується сильним пекучим відчуттям;
 • біль виник внаслідок травми голови;
 • біль супроводжується профузним блюванням;
 • біль поєднується із надто високим артеріальним тиском;
 • біль супроводжується порушенням координації рухів, порушенням мови;
 • окрім болю відмічається гарячка.

Ці симптоми можуть вказувати на невідкладні стани, що потребують негайної допомоги лікаря. 

Не варто терпіти головний біль, сучасна медицина надає якісні та результативні методи боротьби із головним болем! Бережіть себе і будьте здорові!

Тачинська Марія Михайлівна – лікар-невропатолог медичного центру Оксфорд Медікал

Партнерський матеріал


25.06.2022 637
Коментарі ()

04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1137
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1335
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1565
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1673
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5483
14.07.2022
Тетяна Дармограй

Поряд зі звичним розкриттям крадіжок чи оформленням дорожньо-транспортних пригод прикарпатські правоохоронці призвичаїлися й до нових завдань — виявлення диверсантів, колаборантів та розкрадачів гуманітарної допомоги.   

6648

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

230

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1771

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1630

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2653
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

134
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

936
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

957
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

129
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4396
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6307
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

7350 1
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

328
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

112
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2587
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3535
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

7446