Головний біль: коли звернутись до лікаря?

 

Головний біль – найпопулярніший симптом, із яким звертаються до лікаря невропатолога. Пульсуючий, стискаючий, ниючий – кожен описує його по-своєму. Які причини головного болю? Як позбутися проблеми? І головне - коли варто звернутися до лікаря? Розглянемо ці питання разом!

Головний біль: провідні причини

Люди помилково вважають, що при головних болях відчуття зароджується саме у головному мозку. Можу одразу ж заперечити – сам мозок не має рецепторів болю, головні болі виникають при подразненні судин, нервів, оболонок мозку і тд.

При появі головного болю пацієнти скаржаться на постійне або періодичне, терпиме або ж нестерпне відчуття, яке у всіх випадках порушує нормальну життєдіяльність і ведення активного дозвілля, знижує якість життя.

Ключовими причинами головного болю є:

  • порушення сну, безсоння;
  • тепловий удар;
  • переохолодження;
  • ураження трійчастого чи потиличного нервів;
  • інтоксикація (алкоголь, метаболіти токсинів);
  • гіпертонічний криз;
  • гіпотонія;
  • енцефалопатії різного ґенезу;
  • інфекційні захворювання ЦНС (менінгіти, енцефаліти);
  • травми голови;
  • розлади мозкового кровообігу;
  • мігрень;
  • хронічний стрес та перенапруження;
  • гормональні порушення;
  • кисневе голодування та ін.

Наскільки ви розумієте, причини головного болю можуть виникати на різних рівнях. Щоб знайти причину та відповідно усунути її – необхідна професійна допомога лікаря та додаткові обстеження.

Як лікувати головний біль?

Існують різні методики лікування головного болю: фізіотерапевтичні техніки, вправи Шишоніна, медикаменти, навіть сучасний метод ботулінотерапії. Проте, варто не просто усувати симптом, а з’ясувати причину головного болю і усунути її! 

З часом головний біль не буде настільки ж успішно зніматися знеболюючими, як раніше. І що ж тоді? Терпіти? Чи готові ви відмовитися від нормального життя? 

Зверніться до лікаря, разом із ним з’ясуйте причину головного болю, пройдіть курс лікування і більше не згадуйте про цю проблему! 

Головний біль: коли потрібна невідкладна допомога?

Якщо розглянуті нами випадки не потребують негайного лікування, то прошу звернути увагу на ознаки, що закликають відкинути усі справи і звернутися за медичною допомогою:

  • біль з’явився гостро, характеризується сильним пекучим відчуттям;
  • біль виник внаслідок травми голови;
  • біль супроводжується профузним блюванням;
  • біль поєднується із надто високим артеріальним тиском;
  • біль супроводжується порушенням координації рухів, порушенням мови;
  • окрім болю відмічається гарячка.

Ці симптоми можуть вказувати на невідкладні стани, що потребують негайної допомоги лікаря. 

Не варто терпіти головний біль, сучасна медицина надає якісні та результативні методи боротьби із головним болем! Бережіть себе і будьте здорові!

Тачинська Марія Михайлівна – лікар-невропатолог медичного центру Оксфорд Медікал

Партнерський матеріал


25.06.2022 880 1
Коментарі (1)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1629
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1709
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1697
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5013 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2007 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1392

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

354

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

588

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

760

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

876
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3515
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10084
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

722
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25973
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7587
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

778
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

944
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1276
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

233
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1112
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

719
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

954