Геть логіку!

 

 

Брате, який читаєш ці рядки, можливо саме завдяки цьому, незабаром, ти обов‘язково станеш віце-прем‘єром, власником заводу хімдобрив чи продюсером високобюджетного телесеріалу про супермоделей (іншалла!) І тоді у тебе з‘явиться потреба провести масштабну пропагандистську кампанію себе, або розбестити свідомість титульної нації, або здійснити агресивну рекламу чого-небудь генномодифікованого, так ось тоді не переймайся логікою свого месиджу і не турбуйся логічно ув‘язати його з наступним месиджем.

 

Сміливо кажи (тільки не відводь очі від камери): збільшимо пенсії за рахунок зниження податків! Або: піднімемо народжуваність через впровадження контрацептивів! Або: укріпимо незалежність шляхом капітуляції!

 

Людське сприйняття фрагментарне. Натреновані телебаченням мізки вміщують все, що у них потрапить. У вечірніх новинах ми палко обурюємося тим, чим щиро розчулюємося в денному серіалі. Бо новини ми сприймаємо іншою ділянкою кори головного мозку, ніж телесеріали.

 

Саме тому Москва не соромлячись годує нас одночасно слов‘янською єдністю, русскім миромъ та євразійським простором, стравами, які не перетравлюються разом у шлунку, тільки в мозку.

 

Євразійська ідея «мірами розпалювалася і мірами згасала», останні сто років спочатку під опікою НКВД в емігрантських колах, а нині під опікою Газпрому в колах ФСБ. Витікає вона з усвідомлення того, що бути нащадками Чингізхана крутіше, ніж нащадками Рюрика.

 

Дагестанцям, татарам, тувинцям легше впарювати євразійську ідею, ніж ідею слов‘янської єдності. Дивовижним є те, що її впарюють і українцям.

 

В нас багато половецької крові, але ж саме половці найбільше і постраждали від євразійців Чингізхана. Їхні рештки змушені були пристати до африканської ідеї – влаштуватися мамлюками в Каїрі. Втім, якщо в Москві вже вважають себе євразійцями, ми, нащадки половців, цілком можемо вимагати компенсації за геноцид.

 

Якщо Путін зосередився переважно на Євразійському Союзі, то впроваджувати «русскій миръ» він доручив молодшому по званню – Патріархові Кирилу. Кирилові таланить, бо Київський митрополит Володимир Сабодан, який більше полюбляв православ‘я, ніж русскій миръ, нині важко хворий.

 

Христос воскрешав мертвих. Патріарх Московський та ті архієпископи УПЦ, які русскій миръ люблять більше за православний, теж вміють робити чудеса – ховають живих. Вони примудрилися поховати предстоятеля УПЦ не чекаючи на його смерть. Вони страшенно дратуються, коли він подає ознаки життя.

 

Весь «русскій миръ» ґрунтується на плутанині слововживання й історичних перекрученнях. Справді, історична назва України, Білорусії, Новгородщини і Псковщини – Русь. Коли Москва, ще офіційно вважаючись васалом Кримського хана, почала потроху захоплювати ці землі, вона для початку захопила їхню назву. Згодом ця назва вкорінилася, коли в інтересах своєї антиєвропейської політики московсько-петербурзька бюрократія, аби скидатися на Європу, вирішила заперечити своє євразійсько-монгольське минуле.

 

Справжня Русь означала етнос. Росія – до останнього часу була назвою специфічної бюрократичної формації, яка визискувала різні, часто неспоріднені племена.

 

Цікаво, що етногенез в Росії відбувався через заперечення Росії. Значний етнос, який виник у сімнадцятому столітті й розвивався до двадцятого, не має самоназви, але має особливий поведінковий стереотип, типаж, специфічний спосіб сприйняття світу і, навіть, віросповідання. Ми знаємо його, як старовірців. На початок ХХ ст. їх нараховувалося до 20 відсотків населення імперії. Наприкінці ХІХ ст. Петербург і Москва вкрали і їхній типаж. Все, що ми бачимо на «русскоізначальних» полотнах Нєстєрова, Глазунова та інших міфотворців – це старовіри, яких видають за ісконнорусскіх. Вони щиро ненавиділи Росію і поряд з євреями стали основним руйнівним субстратом імперії у 1905 й 1917 роках. До того багато старовірів знаходило притулок на вільній землі – в Україні і ще західніше.

 

До речі, у 1794–1814 роках відбувалася цікава війна між задунайськими запорожцями та некрасівськими козаками (старовірами), які сусідували на Дунаї.

 

Перші напали підступні некрасівці й спалили столицю запорожців Катерлець. Врешті решт запорожці перемогли і закінчили війну взяттям укріпленої столиці некрасівців Дунаївця.

 

Цікаво, що ті й ті перебували під опікою Високої Порти, мали однаковий спосіб життя, однаково (хоча, некрасівці мабуть більше) ненавиділи матушку-Росію, проте, усвідомлювали себе різними народами задовго до того, як москальське дворянство заговорило російською мовою, як австрійський генштаб вигадав Україну (хоча, насправді її вигадав Господь Бог).

 

Другий значний етнос на території Росії почав штучно формуватися після наполеонівських воєн. Термін «великороси» став широко вживатися при Миколі І, але остаточно великоросійський етнос сформував лише Сталін. Русскій миръ – це на 99% Совєтський мир. Совєтський мир – це на 99% Гулаг, на 1% - православіє. Ще нещодавно Кирил Гундяєв для впровадження Русскаго мира мав би обіймати посаду начальника головного управління лагерів при МГБ СССР, а нині – він патріарх.

 

«Слов‘янська єдність» виникла, як пропагандистське забезпечення Російсько-турецьких воєн на Балканах. Вона мала б називатися Московсько-Сербською єдністю, бо всі інші слов‘янські народи майже в усіх війнах виступали на боці ворогів Росії. Нам слов‘янську єдність часто проповідують ті, хто з 1948-го року не в стані добитися семітської єдності. Незважаючи на те, що між арабами і євреями значно більше спільного, ніж між слов‘янами.

 

Нажаль, багато євреїв орієнтуються на Москву, а не Єрусалим і плекають у собі радянську, а не сіоністську самосвідомість.

 

Вони стали неоціненим надбанням Русского мира, вони дуже доклалися до його створення. Російська література ХХ ст. переважає українську з тієї причини, що радянські євреї усвідомили себе російськими поетами. Радянська фізика, математика, поезія, репресивний апарат і слов‘янська єдність – значною мірою заслуги радянських євреїв. СССР мав рацію, коли перешкоджав їхньому виїзду до Ізраїлю.

 

Українці повинні кинути всі сили на допомогу «Сохнуту», «Бейтару», синагогам усіх «толків», аби якомога більше євреїв усвідомили, що вони – ізраїльтяни, а  не росіяни, інакше від слов‘янської єдності нам не відбитися.

 

Дмитро Корчинський

Для tsn.ua


Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

855
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

669
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1775
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3099
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2491
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2474

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

125

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

664

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

633

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1503
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

256
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

600
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

563
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

256
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

328
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26964
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

787
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19620
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

358
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

349
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

673
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1160 1