«Гастролери» без афіш: Прикарпатців обкрадають не тільки місцеві злодії

 

/data/blog/126848/8fe56adc4fc23ea3a4684f6ca6813bbc.jpg

 

Нещодавно начальник ГУ НП в області полковник поліції Ігор Баб’юк зазначив, що особливо правоохоронцям докучають заїжджі злодії, так звані «гастролери».
 

«Боротися з ними значно важче, ніж із місцевими злодіями, — продовжує цю тему начальник обласного карного розшуку полковник поліції Роман Чекмарьов. — Такі групи заїжджають інколи тільки на день-два, обкрадуть кілька квартир — і зникають. Деякі повертаються через тиждень, через місяць, а деякі продовжують свої «гастролі» іншими містами України і у нас вже не з’являються. Тому дуже важливо вчасно отримати інформацію, що на територію області заїхала така злодійська група, провести її відповідне документування, щоб мати можливість спіймати злочинців «на гарячому», поки вони не встигли виїхати».

 

Та попри усі труднощі наші правоохоронці таки зуміли тільки з жовтня 2016 року по січень 2017-го включно затримати на Прикарпатті чотири групи «гастролерів» .пише газета Галичина. Деякі з їх членів завітали до нас аж з-за меж України. Зокрема, четверо громадян Грузії, яких затримали в жовтні торік у м. Бурштині. 

 

— Це були особи, неодноразово судимі саме за квартирні крадіжки. Найстаршому з них — 51 рік, наймолодшому — 39. По суті, «професіонали» своєї справи, — розповідає Роман Чекмарьов. — Як ми встановили, вони заїхали до нас ще 3 жовтня. Зняли в Делятині приватну садибу, власник якої, звісно, не став їх реєструвати, і, маючи у своєму розпорядженні автомобіль «Шевроле-Авео», виїжджали звідти на свій злодійський промисел в області. До моменту затримання обікрали чотири квартири в івано-Франківську, три — в Долині і одну — в Калуші. 19 жовтня о першій годині дня до нас надійшло повідомлення про ще одну квартирну крадіжку у м. Бурштині. Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце події, встановила, що злочинці проникли до помешкання, зламавши серцевину замка. Потім у них виявили цілий набір різноманітних відмичок. З квартири викрали 250 доларів, два золоті ланцюжки, кулон, обручку та жіночий перстень. Але їх затримали одразу після скоєння цього злочину. 

 

— Наскільки зрозуміли, їх уже, як кажуть, «вели»?

— Не розкриватиму професійних таємниць. Головне, що групу знешкоджено, і, крім покарання, якого зазнають її члени, певний час  вони вже не матимуть змоги обкрадати людей. Не менш важливим вважаємо те, що вдасться повернути принаймні частину з викраденого у наших громадян. Адже під час обшуку в садибі в Делятині, де вони тимчасово мешкали, було вилучено два стільникові телефони та зарядні пристрої до них, ноутбук, чотири банківські картки, десять наручних годинників, три золоті ланцюжки з підвісками, дві пари сережок, чотири золоті перстені, золотий хрестик, а також шість пар взуття та рукавиці.

Доволі невдалим для «гастролерів» видався торішній грудень. Скажімо,  9 грудня в Івано-Франківську затримали ще трьох заїжджих злодіїв зі Львова. Щоправда, львів’янами були двоє, а третій зловмисник — з м. Шостки Сумської області, хоча останнім часом мешкав у місті Лева. Тут познайомився з майбутніми спільниками, адже всі троє були раніше судимі за квартирні крадіжки. «Гастролювали» вони по Україні не вперше. Ми отримали оперативну інформацію про їх появу в Івано-Франківську. Тут зловмисники проникли в одне з помешкань шляхом віджиму вікна. Викрали звідти золоті вироби і гроші. Та коли вийшли з будинку і сіли у свій автомобіль «Субару», їх одразу затримали працівники патрульної поліції.

 

Через чотири дні знову ж у івано-Франківську затримали 37-річного кримчанина.

Це також відбулося за звичною схемою. Злодій, обікравши квартиру, міркував зникнути з місця злочину на своєму автомобілі «Фольксваген», але тут його взяли, як-то кажуть, «під білі ручки». Але у цьому випадку є свій нюанс. Хоча і вважають кримчанина «гастролером», та останнім часом він проживав у нашому обласному центрі, де знайшов собі співмешканку після «відсидки» в Хмельницькій області. В івано-Франківську за ним числяться чотири крадіжки. Але під час обшуку в квартирі, де він проживав, крім уже звичних золотих виробів, стільникових телефонів, які становлять інтерес для злодіїв, вилучили понад 30 різноманітних жіночих сумочок. Якщо ними й користувалася співмешканка зловмисника, то незаконно. Бо вже отримано оперативну інформацію, що більшість з них може бути викрадена в Миколаєві, де також «наслідив» «наш» кримчанин. 

А 24 січня цього року нову групу «гастролерів» спіймали «на гарячому» в Коломиї. І якщо в попередніх випадках припинити діяльність злодіїв вдавалося завдяки суто роботі правоохоронних органів: було встановлено факт їхнього заїзду в область, місце проживання, транспорт, на якому пересуваються, то в цьому разі допомогли пильність та небайдужість громадян. Жителька однієї з коломийських багатоповерхівок не просто звернула увагу на те, що із сусідньої квартири виходять незнайомі чоловіки, а й одразу повідомила про це дочку господині цього помешкання, яка, за збігом обставин, жила поверхом нижче. Та також не розгубилася, а одразу зателефонувала до поліції. Група швидкого реагування Коломийського відділу поліції затримала злодіїв прямо в квартирі. і знову з’ясувалося, що до нас завітали гості із сонячної Грузії. Щоправда, останнім часом ці троє осіб проживали в Одесі. А четвертий їх подільник був із Сумської області. Вони винайняли помешкання в Коломиї, де, очевидно, довго затримуватися не мали наміру. На відміну від «делятинських» грузинів, які, перепрошую, не паскудили там, де жили, ці обрали полем своєї діяльності саме райцентр. Наразі доведено скоєння ними двох крадіжок у Коломиї.

Начальник обласного карного розшуку також вважав за потрібне поінформувати читачів про затримання у січні двох місцевих злодіїв. За ними вже числиться одна квартирна крадіжка в Івано-Франківську, а спіймали їх після того, як вони викрали котел автономного опалення з однієї із новобудов у с. Чукалівці Тисменицького району. Та повернімося до «гастролерів». Якщо говорити про наших «героїв», то вони, очевидно, обрали своєю «спеціалізацією» суто квартирні крадіжки.

За словами Романа Чекмарьова, при них не було зброї і немає даних, щоби ці особи скоювали більш тяжкі злочини, такі як пограбування чи розбійні напади. Це їхня, так би мовити, «основна професія», і тяжко сказати, чи колись відмовляться вони від такого способу «здобування» хліба насущного. Скажімо, в одного із затриманих тіло в буквальному розумінні слова було покрито специфічними татуюваннями, що свідчить не лише про певний тюремний стаж, а й про відданість відповідному способу життя.

У всіх цих осіб вилучено набори відмичок, хоча, як уже згадували, потрапляли вони до квартир не тільки через двері, зламуючи серцевину замка або підбираючи ключ. Віджим вікон — також поширений спосіб проникнення до помешкань.  Як каже Роман Валерійович, є ще такий різновид цього злочину, як крадіжки шляхом вільного доступу. Цьому сприяє легковажність наших громадян, котрі, перебуваючи вдома, не зачиняють двері на ключ, залишають у коридорах сумочки та барсетки, подекуди зі значними сумами грошей чи банківськими картками і навіть записаним десь на папірці пін-кодом до них. Злодій йде собі під’їздом і торкає двері. Де відчинилися, хапає, що найперше під руку трапляється, і тікає. Якщо не спіймати «на гарячому», то, навіть помітивши його в помешканні, тяжко довести злий умисел. Брехатиме, що помилився квартирою, чи ще якусь байку видумає. і цим займаються як «гастролери», так і свої, місцеві злодюжки.

 

— А яким чином затримані у нас заїжджі злодії обирали об’єкти для крадіжок? Можливо, їх хтось наводив із місцевих?

— У цих точно не було навідників, — заперечує начальник обласного карного розшуку Р. Чекмарьов. — Зрештою, здебільшого «гастролери» діють навмання, обираючи помешкання по тому, які вхідні двері, з чого зроблені вікна. Адже тепер у більшості квартир можна чимось поживитися. Скажімо, за нинішнього курсу долара навіть залишений вдома ноутбук може стати бажаною, легкодоступною і легколіквідною здобиччю. Так само ці особи ходять по під’їздах, обдзвонюють квартири, перевіряючи водночас, чи є хтось і в сусідніх помешканнях. У Коломиї злодії останнім знехтували, тож і були спіймані швидко. А коли на дзвінок їм поспішають відчинити двері, то вони одразу втікають. Якщо під’їзд обладнано домофоном, заклеюють його скотчем, аби двері були постійно відчинені. Крадіжки свої скоюють вдень, коли люди на роботі чи на навчанні. Одним з ефективних засобів запобігання крадіжкам з помешкань є обладнання житла охоронною сигналізацією, та, на жаль, не усім вона по кишені, або цим просто нехтують. Проблема в тому, що на місце одних злодіїв, яких ми вже затримали, раніше чи пізніше приходять інші. Таких осіб і раніше не бракувало, а нинішня економічна ситуація сприяє зростанню майнової злочинності. 


03.03.2017 2235 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1204
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2933
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1024
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1078
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1092 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3222 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

971

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

818

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

376

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1113
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

195
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2387
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1177
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

481
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15097
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7406
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

840
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

403
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

313
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

398
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

684
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1137