Франківці створили додаток, що допомагає віддати і знайти речі

З допомогою додатку Clewo можна віддати непотрібні речі та забрати те, що можна використати в господарстві.

«Я придумав додаток ще понад два роки тому, – каже автор ідеї Clewo франківець Єгор Куц. – Працював тоді у харківській ІТ-компанії, був конкурс ідей, і кожен мав запропонувати щось своє. Ідея виникла, коли йшов на роботу і побачив пункт прийому вторсировини, а зовсім недалеко від нього просто неба лежали скляні та пластикові пляшки – нікому не потрібні».

За словами Єгора, в нього виникла проста ідея – дати людям можливість фотографувати непотріб, позначати геолокацію – і все. Далі мали б прийти чи приїхати небайдужі, які заберуть вторсировину на переробку.

Подав ідею на конкурс – посів перше місце в компанії, пише Репортер. Тоді ж вони з колегою Олександром Герасимовим почали збирати команду для реалізації задуму.

Довго шукали назву для додатку й наприкінці вирішили просто скоротити два англійських слова clear та world, тож вийшло Clewo – чистий світ.

«Усі ми працювали в одній компанії, створювали сайти для інших, тож вирішили, що пора зробити щось своє, – розповідає Куц. – Розділили додаток на дві окремі функції. Перша – це оголошення людей, котрі сортують, наприклад, пластик і хочуть його віддати. Але це переросло у щось більше. Утворилась, умовно, платформа, де люди можуть виставляти оголошення старих або непотрібних речей, а інші їх забирають. Друга функція – це мапа. Там відображаються пункти прийому вторинної сировини. Нам пише велика кількість людей, які хочуть дізнатися, де найближчий пункт прийому та який його графік роботи. Це все є на мапі».

Каже, не обходилось і без цікавих оголошень. Наприклад, одна людина задекларувала, що приймає зламані парасольки. Інша оголосила збір чорно-білих фото.

Clewo – проєкт соціальний, усі в команді працювали без зарплати. Кожен робив своє завдання у вільний час – після роботи, вночі, але все вийшло. Хоча, як каже Куц, за цей час кожен міг заробити близько 10 тисяч доларів, а то й більше.

«Ми з того нічого не заробляємо, – говорить Єгор. – Але, правда, переглядаємо можливість монетизації, бо щомісяця з власної кишені платимо за сервер, дизайн. Це буде додаткова можливість, але базовий функціо­нал «поділитися / забрати» – був, є та буде безкоштовним завжди. Якось ми спробували вийти на українську краудфандингову компанію Na-Starte, зібрали там 40 тис. грн – вийшли в нуль».

За словами Куца, вони часто аналізують додаток, дивляться статистику й, за їхніми даними, Івано-Франківськ виявився одним із найактивніших. Саме в нашому місті часто додають оголошення і пункти прийому вторсировини.

Планів у розробників і зараз багато. Але найголовнішим є створення мережі пунктів прийому вторсировини, щоб їх кількість не відставала від оголошень непотрібних речей. Щоб користувач довго не шукав пункт, а міг одразу побачити найближчий і те, який тип сировини він може здати.

«Дуже зручно відкрити додаток і побачити, що, наприклад, за кілометр від тебе є пункт прийому, а ти про нього й не знав, – говорить автор Clewo. – Також другим найголовнішим пунктом буде чат, в якому люди зможуть спілкуватись і домовлятися між собою, як і коли забрати річ».

До речі, минулого тижня випустили оновлення для двох мобільних платформ, інформують на сторінці проєкту у Фейсбук.

Оновлення доступне у мобільному маркеті або за посиланням, відкритим з телефону: http://onelink.to/hh42pp

Категорії об’єктів в додатку (список постійно доповнюється):

  • метал;
  • скло;
  • банки;
  • пластик;
  • папір;
  • дерево;
  • електроніка;
  • реюз.


13.02.2020 4913
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2620
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1644 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3723
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5521
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1732
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2150

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

234

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

243

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

931
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

492
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

528
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

808
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

1999
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

581
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

914
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4958
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

963
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

385 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

636
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

442
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

767