Фотоподорож Фіртки: Версаль на Тернопіллі, футбол і пиво

 

 

Ми відновлюємо свою трішки призабуту рубрику "Фотоподорож з Фірткою". Цього разу пропонуємо вам помандрувати в містечко Вишневець, Збаразького району на Тернопільщині.

 

Привід побувати там був вагомий - Івано-Франківське "Прикарпаття" в другому колі Кубку України на місцевому, нещодавно відкритому та дуже затишному стадіончику протистояло тернопільській "Ниві". Гарна погода, 150 кілометрів непоганої дороги, чудові краєвиди і ви у Вишнівцях.

 

Головною його родзинкою є колишня резиденція останніх представників князівського роду Вишневецьких - Вишнівецький палац. В народі просто - Версаль.

 

Кажуть, що свого часу він був одним із найбільших в Україні. Там зберігалась найбільша приватна колекція стародруків XV століття, а стіни кімнат були покриті китайським шовком та оздоблені золотом, побували всі тогочасні імператори, королі та князі Європи.

 

 

Біля парадного входу у палац вас зустрічає фронтон із двома гербами. Зліва – родовий герб князів Вишнівецьких-Корибутів, справа – герб дружини Михайла Корибути, який брав участь у будівництві цього палацу, Теклі із роду Радзивилів. Це єдиний фронтон замку, який зберігся до нашого часу, його вік – 300 років.

 

 

Після перебудови просторий палац набрав обрисів класичного стилю; його видовжений у плані двох'ярусний корпус із флангами, вищими на один ярус бічними еркерами становив симетричну П-подібну композицію.

 

 

Центральна частина фасаду з парадним входом оздоблена ризалітом, увінчаним трикутним щитом з пишним ліпленням. Брами до резиденції величні, виконані з наслідуванням античних тріумфальних брам.

 

 

 

Під час Першої світової війни палац було пошкоджено. Відбудований у 1920-хроках архітектором Владиславом Городецьким. Навесні 1944-го під час бойових дій зазнав значних руйнувань.

 

 

 

У 1950-х Вишнівецький палац було відремонтовано, однак первісний вигляд, зокрема його внутрішнє убранство, не відновили.

 

 

Свого часу тут відпочивали Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Оноре де Бальзак.

 

Останній гостював у Вишнівці навесні 1848 року, приїхавши до своєї коханої Евеліни Ганської. До речі, письменник розповідав про замок, що він на стільки великий, що для обігріву приміщень за одну добу тут спалювали 300 возів соломи.

 

 

За радянської влади замок був відреставрований. У двоповерховій споруді помістили не лише бібліотеку, будинок культури та кінотеатр, а й профтехучилище.

 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України та наказу Президента, підписаного у 2005 році, на базі відновленого палацу у Вишнівці повинен бути створений європейський культурний центр. Уже розроблено проект та розпочато ремонтні роботи.

 

 

У підніжжі замку ще стоїть мурована з вапняку старовинна церква Вознесіння Христового. Тут у крипті вівтарної частини збереглися останки князів Вишневецьких — могутньої родини українських фундаторів.

 

 

Сьогодні Вишнівецький палацово-парковий комплекс має статус Національного заповідника. Довкола палацу збережені фрагменти оборонних стін 1640 року. А у самому палаці діє музей, який є філією музею-заповідника «Замки Тернопілля».

 

 

 

 

 

Позаду палацу був закладений парк, проект якого приписують ірландському майстру садово-паркового мистецтва Діонісію Міклеру.

 

 

Фішка парку - "лавка Шевченка". Місцеві кажуть, що на ній дійсно сидів сам Тарас.

 

 

Досхочу нагулявшись, надивившись і нафотографувавшись, наша маленька компанія вирушила на стадіон.

 

 

Цікаво, що знаходиться він у вишнівецькому парку, за 200 метрів від самого палацу.

 

 

Для маленького містечка стадіон на 1500 глядачів є справжньою окрасою. Збудували його за кошти місцевого мецената Володимира Кравця за понад 2 мільйони гривень.

 

 

Стадіон освітлюється, має електронне табло, трибуни критого типу. Футбольне поле має газонне покриття з автоматичною системою поливу, гумові доріжки. Для спортсменів передбачено 12 душових кабінок, а також туалети - окремо для спортсменів, окремо для глядачів.

 

 

 

Матч "Нива" - "Прикарпаття" зібрав справжній аншлаг. У Вишнівці на футбол ходять сім'ями. Кажуть, навіть попри те, що мають свій клуб ФК "Вишнівець", не можуть не підтримати команду з обласного центру.

 

 

До слова, місцева команда доволі успішно виступає в чемпіонаті Збаразького району. В планах - участь в чемпіонаті області.

 

 

Підтримати своїх прибуло зо два десятки тернопільських ультрас. Вели себе коректно, а в переві матчу пішли брататися зі своїми колегами з Івано-Франківська.

 

 

Іванофранківців приїхало значно менше, але протягом матчу їхню підтримку відчував кожен гравець "Прикарпаття".

 

 

 

Фанатив з ультрас і капітан "Прикарпаття" Володимир Боришкевич, котрий не міг грати через травму.

 

 

Зате гарно фотографував)))

 

 

Після матчу гравці "Прикарпаття" подякували за підтримку. Пообіцяли вигравати і далі, щоб у Франківськ приїхало "Динамо". Ну і як же без фото на пам'ять.

 

 

Дорогою назад не змогли оминути ще одну пам'ятку Тернопільщини - завод Микулинецького пива (навіть не думайте, що то реклама. Дісйно пам'ятка)))) і його фірмовий магазин. Смачно, дешево, сердито...

 

 

Наче все... Побачимось в наступній мандрівці Фіртки. Їздив, гуляв, підтримував "Прикарпаття", фотографував і писав Ростислав Ковтун.


28.07.2017 4206 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

645
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11161 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1876
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1773
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2771
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4628

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

384

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1072

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1479

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1346
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1728
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1543
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1252
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

622
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

701
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1892
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2191 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20390
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

369
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

719 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

755
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1104