Фокусники, акробати і еротика: як знімали фільм "Віддана" за романом Софії Андрухович (фото)

У Києві завершилися зйомки повнометражної романтично-фантазійної стрічки «Віддана» режисерки Христини Сиволап. Сюжет фільму заснований на відомому романі Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що став лауреатом багатьох літературних премій та був перекладений шістьма мовами.

Виробництвом стрічки займається FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України.

За своїми масштабами «Віддану» можна віднести до одного з найбільш амбітних та колосальних проектів сучасного українського кіно. Наприкінці зйомок члени знімальної групи поділились деякими професійними секретами щодо роботи над фільмом.

 

ЗНІМАЛЬНИЙ ПЕРІОД ТА ЛОКАЦІЇ

Зйомки тривали протягом 30-ти днів. За цей період команда чотири рази змінювала знімальну локацію: «Віддану» знімали у Києві, в Чернівцях, Білій Церкві та кіноселищі Ніжиловичі під Києвом.

Події фільму «Віддана» розгортаються на межі епох у маленькому українському містечку Австро-Угорської імперії кінця XIX – початку ХХ століття. Перед художниками-постановниками стояло завдання знайти, або збудувати автентичні локації, які за своїми художніми та, водночас, технічними властивостями мали задовольнити кіновиробничий процес.

 • Урочисту сцену у театрі за участю прими-балерини Катерини Кухар та 300 акторів масових сцен знімали у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. Відкритий ще у 1905 році, він зберігся в ідеальному стані й досі працює.

 • Епізод дня народження Аделі Сколик відзняли у парковому комплексі Олександрія, що є визначною культурною пам’яткою не лише для Білої Церкви, а й усієї країни.

 • У павільйоні №2 кіностудії FILM.UA Group спеціально для «Відданої» були збудовані декорації старовинного маєтку. Це австрійська вілла кінця 19-го сторіччя, у якому мешкає родина Сколиків. Саме в цих декораціях відбувались зйомки майже усіх інтер’єрних сцен фільму.

          

 • Десятки будинків, лавок, міські установи та центральна площа, а ще ринок з торговельними лотками, шкільне подвір’я, єврейський квартал, та вілла Сколиків. Спеціально для зйомок «Відданої» майже на чотирьох гектарах землі відтворили справжнє місто, Івано-Франківськ зразка початку 20 сторіччя, коли він звався Станіслав та був частиною Австро-Угорської імперії.

«Мені подобається працювати над історичними фільмами, там є де розвернутись,зізнався художник-постановник фільму Олександр Батєнєв. Авжеж, кіно – це колективна творчість, і твій результат завжди залежить від супутніх обставин і людей. Але знаєте, всі, абсолютно всі сцени у цьому проекті можна назвати складними і дуже цікавими. Починаючи від маєтку Ангер-Сколіков, його інтер'єру, і закінчуючи екстер’єрами у Ніжиловичах. Підсвідомо я хотів створити такий собі акваріум для наших героїнь. Вони –  дві чарівні екзотичні риби, які плавають у світі своїх відносин, вони в ньому плутаються, знаходяться, блукають, радіють, сумують. І, здається, ми такий світ створили».

АКТОРИ

 • 34 актори та понад 500 акторів масових сцен взяли участь у зйомках фільму «Віддана». 4 дублери було у головної героїні.

 • У зйомках взяли участь актори з України, Польщі, і Грузії.
 • Українські актори були з Києва, Івано-Франківська, Харкова, Львова, Дніпра, Херсона, Тернополя, Чернігова та Рівного.
 • Спеціально для епізоду з танцівницею була запрошена прима-балерина Катерина Кухар, для якої був поставлений постановно-танцювальний трюк за допомогою каскадерів, який Катерина повністю виконала сама, без дублерів.

 • У проекті взяли участь троє дітей-акторів. Десятирічних Стефу та Аделю зіграли Роксолана Пяташ та Каріна Мушта, а Фелікса – Ясін Фараджаллах. Для виконання трюків героя Фелікса – «гутаперчевого хлопчика» – були запрошені двоє дітей-дублерів: акробат Дар'я Забара і каскадер Дмитро Крезуб.

«Мене дуже здивували дівчатка десятирічні, вони якісь дивовижно професійні акторки. Я навіть на цих зйомках для себе відкрила, що зі старшими людьми набагато складніше, ніж з дітьми. Бо багато хто каже, що ось з маленькими акторами працювати складно, але ні. Діти дуже швидкі, конкретні, активні і чітко розуміють, що від них хочуть», – поділилась режисерка «Відданої» Христина Сиволап.

 • В епізодичних ролях знялися Міс Україна-2018 Леоніла Гузь, Міс Україна International-2018 Богдана Тарасик та фіналістка конкурсу «Міс Україна-2018» Карина Олих.

 • Наймолодшому акторові на момент зйомки було 57 днів; найдосвідченішій актрисі – 81 рік.
 • Головні ролі у фільмі виконали Маріанна Янушевич (Стефанія Чорненько), Алеся Романова (Адель Сколик) та Роман Луцький (Петро Сколик).

«Я дуже задоволена Маріанною та Алесею, на майданчику вони робили якісь неймовірні, дивовижні речі. Звичайно, ми з ними багато читали, розмовляли про персонажів, працювали над роллю – це все дає свої результати. Що цікаво, вони дуже здружились у житті! Тепер вони близькі подруги, майже сестри. А я собі думаю, що значить кастинг був правильний. Й, насправді, це стосується усіх акторів, усі молодці!», – додала Христина.

СПЕЦІАЛІСТИ НА МАЙДАНЧИКУ

 • Девелопмент проекту зайняв майже два роки і за цей час у ньому  взяли участь десятки спеціалістів із різних сфер, не пов’язаних із кіновиробництвом.

          

 • Так, у підготовці та знімальному процесі фільму взяли участь фокусник-ілюзіоніст, циркова трупа, фахівці з роботи з ігровими тваринами, консультанти з історії, кулінарний консультант і фуд-стиліст, за допомогою яких було приготовлено понад сотню страв.

«У фільмі безліч сцен з їжею, головна героїня багато готує. Таким чином вона виражає свої почуття, вкладає у цей процес усю свою пристрасть. В цій історії їжа не лише про втамування голоду, це –  частина культури, ритуал, що допомагає будувати взаємини між людьми. Тому, звичайно, без фуд-стиліста на майданчику ніяк не можна було обійтись. І коли мені запропонували цей проект, я одразу познайомилась зі сценарієм, прочитала роман, і зрозуміла: це надзвичайно цікаво. Тому погодилась, не вагаючись», – розповіла фуд-стиліст Олександра Гордєєва.

       

 • Також у зйомках взяли участь професійні музичні колективи: струнний оркестр у Чернівцях, духовий – в Ніжиловичах та квінтет у Білій Церкві.
 • Події відбуваються на межі століть, тому з транспортних засобів у кадрі працювали карети, автомобілі та повозки.
 • Важливу роль у виробництві «Відданої» зіграла художниця з костюмів фільму Леся Патока. Спеціально для стрічки було пошито понад 150 костюмів і зібрано понад 300 образів періоду стику 19-го і 20-го століть, включно з повсякденними і святковими образами, формою жандармів, військових і медиків. Також було вироблено та знайдено багато оригінальних ювелірних прикрас, головних уборів, взуття та аксесуарів. Фантастичні образи та натхнення Леся шукала по барахолках та приватних колекціях не лише в Україні, а й за її межами.

        

         

«Це кіно поглинуло мене повністю, і я йому віддаю 200 відсотків мого часу,зізналась Леся Патока.От сьогодні я прокинулась шість разів, щоб не проспати і встати о четвертій ранку, аби вчасно бути на зйомках. І кожного разу я прокидалась з новою думкою, що «о, треба не забути покласти намисто для пані Зузи», «о, ще можна взяти оці два капелюшки». Я увесь час в процесі роботи над чимось, і, водночас, я завжди маю думати наперед, що ще треба зробити. Заради «Відданої» довелося відмовити багатьом артистам, навіть тим, з ким я працюю роками. Не зняти безліч крутих кліпів. Але я не жалкую і знаю, що зробила правильний вибір. Впевнена, глядачі також його оцінять».

Наступним великим кроком для команди стане участь в Одеському міжнародному кінофестивалі, який відбудеться з 12 до 20 липня.

«Ми дуже вдячні за відбір у секцію work-in-progress, бо минулого року вже брали участь в індустріальній секції пітчингу ОМКФ як проект у розробці,поділилась продюсерка фільму «Віддана» Надія Зайончковська.Ми були задоволені результатами такої участі, тому зараз ретельно готуємося до нагоди відзвітуватись у своїй роботі.. Взагалі, в нас великі плани щодо презентації фільму на міжнародних індустріальних заходах, зокрема, в Європі».

Перший офіційний тизер повнометражної драми «Віддана» можна подивитися на офіційних сторінках проекту на YouTube, Facebook та Instagram.

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році  став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форуму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».

Стежити за новинами проекту можна на його сторінках у Facebook та Instagram.

Синопсис: Історія починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?

Фотогалерея


05.07.2019 6261 1
Коментарі (1)

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

822
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

639
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9800 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2740 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2017
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2521

Як московити крали історію наших предків.

329

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

212

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

754

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

781
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

191
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

305
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

518
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

200
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

453
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

531
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

674 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5783
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

255
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

423
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

505
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

513