Є і буде: якими стануть органи виконавчої влади у Франківську після реформи

 

/data/blog/97848/aa9967a042dbad0a6c8d78031f460f58.jpg

 

Не економікою єдиною – сьогодні ми цікавилися організаційною структурою міської влади Івано-Франківська. Колись хтось казав, що структура випливає зі стратегії.

 

Стратегію розвитку Івано-Франківська до 2020 року керівна команда більшості презентувала ще минулого року. А у прийдешньому році розпочалися організаційні зміни, після завершення яких міська влада набуде такої структури, яка зображена на картинці.

 

Щодо міської ради, то депутатські комісії охопили фактично всі сфери міської життєдіяльності та їхня функціональна спрямованість відповідає комісіям попереднього депутатського скликання.

 

Щодо виконавчих органів міської ради, то тут трапилися суттєві та цікаві зміни. Не заглиблюючись в юридичну специфіку реорганізаційних процесів, можна констатувати, що реорганізаційно-ліквідаційні процедури зачепили весь міськвиконкомівський організм.

 

Декого - зміною назви, інших - кількісними перетвореннями, третіх – функціональними змінами. І всіх разом (без того не буває) – емоційними зрушеннями.

 

З найбільш суттєвого, можна відмітити таке.

Дещо зменшується кількість посадовців. Задекларований штат міськвиконкому - 410 працівників з урахуванням технічного персоналу (прибиральниці, водії і т.д.). Теперішній штат десь на 20-30 одиниць більше. При цьому ліквідовується два комунальних підприємства – муніципальна інспекція з благоустрою та Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр. Відповідно їхні працівники вивільнятимуться, а повноваження покладатимуться на структурні підрозділи виконкому.

 

Традиційно в безпосередньому підпорядкування у міського голови залишаються фінансисти, юристи, бухгалтери. Тут же відділ внутрішньої політики, служба оперативного реагування (1580), патронатна служба та господарська частина, яка з відділу виросла до адміністративно-господарського управління.

 

Відбувся обмін функціональних обов’язків між першим заступником та заступником міського голови, який займався комуналкою.

 

Тепер, навпаки, перший заступник опікуватиметься комуналкою, місцевим транспортом та капітальним будівництвом. При цьому «транспорт» доріс до окремого управління, вийшовши зі складу комунального департаменту.

 

Натомість оновлений комунальний департамент поповнився функціями, які раніше виконувала ліквідована муніципальна інспекція з благоустрою. Також до нього переходить робота відділу обліку та розподілу житла, який ліквідовуватиметься.

 

Управління капітального будівництва, яке раніше перебувало в компанії архітектурно-містобудівного департаменту, земельного управління та фонду комунального майна під першим заступником, хоч і підпорядкування не змінило, але попереднє товариство втратило (чи випадково забули про нього, чи такий задум?).

 

Адже, архітектурно-будівельно-земельно-майновий напрям тепер переходить до заступника мера та охоплює, по-перше, питання архітектури, містобудування та охорони культурної спадщини. Відтепер відділ охорони культурної спадщини діятиме в складі Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини.

 

По-друге, земельне управління та фонд комунальної власності, які опікувалися відповідно міськими землями та майном, «з’єднуються» в єдиний департамент комунальних ресурсів.

 

По-третє, повернувся у «виконкомівську» сім’ю архбудконтроль, який з незалежних від місцевого самоврядування причин перебував поза його компетенцією (для борців із зухвало-протиправною забудовою міста засвітилася зірка надії. І у цього ж заступника - управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів.

 

До економічного заступника, окрім його рідного управління економічного та інтеграційного розвитку, додається управління праці, що покидає чинний департамент соцполітики. При цьому з економічного управління виокремлюється інвестиційний напрямок, який утворюватиме окрему структурну одиницю – управління у складі двох відділів. Виглядає на початок реалізації передвиборчої програми мера щодо муніципальних інвестиційних менеджерів.

 

Це добре – інвестиції місту стали б в нагоді. Натомість зникає управління торгівлі як рудимент тих часів, коли держава регулювала торговельну діяльність. Але оскільки дозвільне регулювання торгівлі в місті залишається, то відповідні повноваження у галузі торгівлі переходять до економічного блоку. Крім того, тут же буде питання координації закупівель за державні кошти.

 

Гуманітарний заступник залишився з тими ж робочими завданнями, що і раніше, але дещо у видозміненому вигляді. Так, утворюється департамент молодіжної політики та спорту.

 

Його функціональними складовими стають управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики, а також комітет фізкультури і спорту. Хоча з назви зникла сім’я та гендер, але, не хвилюємося - за суттю вони лишилися в новоутвореному департаменті. Управління освіти і науки та культури перетворюються у департаменти. Тут же соцполітика і служба у справах дітей.

 

Секретар міської ради матиме тепер секретаріат, який об’єднає два існуючих відділи - відділ сприяння діяльності депутатів та експертно-аналітичний відділ.

 

І наостанок – всі організаційні питання по виконкому залишаються у керуючого справами. Це канцелярія, кадри, комп’ютерщики, звернення, архів, реєстр виборців. Також тут і Центр надання адміністративних послуг.

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12573913_846948385424366_4668768101721325374_n.png?oh=b4ac5ac52f21a237a53d5e150146d134&oe=572FD679

 

за матеріалами Івано-Франківський регіональний центр


26.01.2016 1214 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

324
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13721 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1560
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

860
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6122
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1715

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

632

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1459

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1269

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1162
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

516
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

648
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1570
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

595
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

874
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5919
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13572
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

238
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

540
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

479
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

784 2