Довелось двічі евакуйовуватись: як в Івано-Франківську працює Центр комплексної реабілітації «Донбас-Прикарпаття»

З початку 2023 року в Івано-Франківську запрацював Центр комплексної реабілітації «Донбас-Прикарпаття», який переїхав у наш край з Краматорська.

Сьогодні тут допомагають не лише людям з інвалідністю, але й військовим.

Про історію евакуації, як функціонує Центр, які послуги надає та скільки осіб проходять реабілітацію – дізнавалася журналістка Фіртки.

Так, Центр реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» з Краматорська двічі переживав евакуацію. Вперше це відбулося у 2014 році, коли з початком російської агресії працювати в рідному місті стало небезпечно. Тоді на майже два місяці фахівці Центру перебрались в Одесу. У лютому 2022 року знову постало питання евакуації.

Світлана Фоміна, керівниця Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас-Прикарпаття», ділиться, що найперше постало питання евакуації близько сотні людей з інвалідністю, яким кілька днів поспіль довелось перебувати у підвалах.

До слова, Центр «Донбас» існує з 2007 року у місті Краматорськ. Становлення закладу було складне, ділиться його керівниця.

«У 2014 році завдяки міжнародним донорам ми побудували новий центр, у якому було п’ять тисяч квадратних метрів.

Там під одним дахом організували гуртожиток, харчоблок та класи для професійної реабілітації. Це був центр на Донеччині, який міг приймати 70 осіб, що пересуваються на візках.

Це було доступне середовище. Там ми проводили й різноманітні масові заходи: «Краса без обмежень», «Мужність без обмежень», а також «Світ без обмежень» - це був класний конкурс серед людей, які одружені та обоє на візках.

Коли почалася війна – мені, як керівниці, необхідно було максимально оперативно реагувати. Маючи подібний досвід з 2014 року, я зібрала колектив, розподілила обов’язки і насамперед ми вивезли людей, які в той час вже проходили реабілітацію, у безпечніше місце.

Так, ми поїхали у Дніпро. Там нам дали притулок і допомогли вивезти найцінніше обладнання центру», - ділиться жінка.

За словами Світлани Фоміної, згодом колектив Центру переїхав у Стрий Львівської області, де орендували склади, де тримати обладнання.

«Далі переїхали у Тисменицю, і вже зараз зупинилися в Івано-Франківську. Це був довгий шлях і я щиро вдячна своїй команді за підтримку.

Станом на сьогодні у нас 50 відсотків колективу з Донеччини, інша половина – місцеві фахівці. В цілому 38 осіб.

Роботу в Івано-Франківську Центр розпочав ще у січні цього року, втім офіційне відкриття організували лише в травні у День вишиванки», - розповідає Світлана Фоміна.

Пацієнти тут в основному військові, діти та дорослі з інвалідністю. Приблизно 70 осіб вже отримали послуги у Центрі.

Військових тут поки не дуже багато, оскільки люди ще не отримали всі документи щодо інвалідності. Це дещо тривала процедура, а без цього у Центрі не можуть надавати послуги.

Аби облаштувати Центр в Івано-Франківську залучили приблизно 2,5 мільйони гривень.

«Від держави ми зовсім нічого не отримали, практично всі кошти нам допомогла зібрати місцева влада. Вони нас скеровували, інформували, до кого й куди звернутися», - каже Світлана Фоміна.

Велика кількість хворих з Івано-Франківська, але є й з області, адже в Центрі є послуга – можливість залишитися у палатах тим пацієнтам, які не мають можливості щодня доїжджати на процедури. Тут вони проживають і навіть харчуються.

Більше читайте у матеріалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


17.06.2023 1630
Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

533
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

892
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7169 13
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2348
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2274
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2521

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

369

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

679

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

806

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

520
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

207
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

394
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

491
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

37972
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

370
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

503
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

665
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

213
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

254
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

943
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

582 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

636