Добро VS Зло: спіраль історії

Пост-хелоуінський період ознаменувався великою перемогою "сил добра" над "силами темряви". Проте у відлякуванні "зла" від "небесного престолу" взяло участь не так вже й багато "простих смертних". Чи можливо через абсолютну байдужсть до діаметрально протилежних сил, чи тому, що часто "добро" і "зло" міняються ролями. Або ж народився третій альтернативний варіант: буденні проблеми у вигляді миття посуду та вечірнього пива стали пріоритетнішими за боротьбу "зі злом"...
Чомусь в нас так заведено, що як тільки ті самі "сили добра" на чолі з "Всесильним" володарем небесного престолу попадають своєю більшістю в "рай", так відразу забувають про дану їм "святу місію" та все частіше дерибанять "божу благадоть" на пару із "силами темряви". Але на жаль, чи можливо на щастя, "божа благодать" має здатність вичерпуватися і її, себто "благодаті", вже не вистачає не тільки на простих смертних, а й на новоприбулих до «раю». І тут стає все на свої місця - сили зла залишаються поза увагою простолюду, адже дерибан "божої благодаті" для них святе діло, а "сили добра" скидають свої маски безмежної любові.
Все ж таки, чи «Архангел Михаїл» злапав за руку "силу добра" за дерибаном божої благодаті, чи ні - фатум для неї один: "добро" після кількох років скидає з себе чарівні ангельські крила. Бо крила уже не ті, та й одна і та сама вистава втратила свою актуальність. Плюс, за звичаєм, хто господар свята, той і замовляє музику. А музичні смаки дуже різні...
Бунт. Хаос. Апокаліпсис. Розчарування.
І в період апогею розчарувань простих смертних обивателів матінки землі, народжується "Спаситель". "Спасителя" колись давно обділили "божою благодатью" і вигнали з "раю". Тут, на грішній землі, він розповідає всю правду про "темних ангелів добра". «Новий Месія», щоби довести свою праведність і законослухняність починає творити дива: проста вода перетворюється в недешевий "Корвалол" для найнужденніших бабусь, занехаяні двори обростають свіжопофарбованими лавочками як гриби після дощу, голодний пролетаріат отримує свій пайок безкоштовної гречки, діти, які тинялися по вулицях, почали бавитися в нових пісочницях, батьки радіють - щастю немає меж.
Але "Спаситель" не забуває, що "Судний День" близько і він розпочинає готувати простих смертних до повстання проти "Всесильного". "Всесильний", до речі, настільки уподобав собі власний "божий престол" та усвідомив свою всесильність, що перестав рахуватися з будь-якою із сил,  власне через що і почався хаос та розчарування.
"Спаситель" тим часом починає обростати учнями, прихильниками, послідовниками і кредитами. Тим не менше, смертні довіряють йому місію скинути перевертнів з "небес". Окрилений пролетарською підтримкою, "Спаситель" летить "на всіх парах" до омріяного престолу щоб помститися "Всесильному" та повернути собі власну "благодать". Але трошки не розраховує зі швикістю і двері «раю» закриваються просто перед його носом.
Поки Спаситель оплакує власну поразку та скаржиться "Архангелу Михаїлу", "Всесильний" використавши правильно власну силу, кінцево зростається з "Божим престолом". Тільки "всесильність" уже не та...
Щодо переділу "добра" і "зла" в раю (а як не крути - світ тримається на перманентній боротьбі протилежностей), то тут колишні "добрі" стали «поганими», а колишніх "поганих" нестало взагалі.

Тепер, щоб не повторювати історію знову, новообраній "світлій силі" потрібно навчитися на чужих помилках і тримати руці подальше від "божої благодаті.

Що ж далі? А далі "Спасителя" залишимо надинці з власними роздумами, потерпимо "Всесильного" ще одну каденцію і пильно спостерігатимемо за руцями "сили добра", за недоторканістю "божої благодаті" та робитимемо висновки. А історія, як відомо, йде по спіралі.
І на замітку «силам добра»: прості смертні хоч і наївні, проте дуже злопам'ятні.


30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

914
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

535
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

905
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1951
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2368 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

635

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

620
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1108
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5166
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

919
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2724
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

310
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

636
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2