Дніпровський театр представив франківцям "Оргію"

Останню прижиттєву п'єсу Лесі України "Оргія" у постановці Дніпровського молодіжного драматичного театру «Віримо» презентували франківцям на Камерній сцені місцевого драмтеатру.

Обласний центр став восьмим загалом та першим містом в західному етапі туру, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, повідомляє Фіртка.

За словами гостей з Дніпра, через свою виставу мають намір довести, що зараз важко уявити більш актуального автора, ніж Леся Українка.

І справді, п'єса написана понад сто років тому досі не втратила своєї актуальності. Алегорії, які пронизують твір гостро сприймаються сучасниками. 

Так, на перший погляд, глядачі спостерігають за життям героїв Давньої Греції та Риму, але насправді Леся Українка писала про Україну та її роль в Російській імперії.

І про вічний вибір, що стоїть перед митцем: бути вірним собі й робити те, чим горить душа, чи піддатися кон'юктурі й зрадити внутрішньому собі заради матеріального достатку. 

"Сучасники Лесі Українки часто звинувачували її в тому, що вона не пише про Україну. Адже, звертаючись до традиційних образів та сюжетів, поетеса розгортала події своїх творів в Греції, Італії, Іспанії. Минуло близько 100 років, і зараз, як ніколи, зрозуміло: насправді це Україна, з її найболючішими та найважливішими питаннями", - зазначив режисер театру "Віримо" Володимир Петренко.

Власне, через чверть години ти ловиш себе на думці, що в діалогах еллінів та римлян режисер демонструє сучасну проблему українського суспільства: коли на 8 рік війни досі чимало є тих, хто вважає - культура та спорт поза політикою. Так, головний герой співець Антей (Тимофій Тарковський) міг би жити в достатку та розкоші - для цього достатньо лише розважати своїм талантом римлян, що завоювали його країну. Друзі, дружина та, навіть, сестра і матір переконують героя поступитися своїми принципами та відвідувати вечірки та розважати гостей Мецената (багатого римлянина, нащадка відомого роду).

Виконавці проєкту прагнуть відновити елітарний пласт української культури через діалог між творчістю Лесі Українки та сучасними глядачами. І маємо зазначити, це їм вдається. 

"Буквально з перших хвилин вистава захоплює так, що неможливо відвести очей. Дуже вдало підібрані типажі акторів, їхня майстерність зачаровує. Враження від вистави тільки хороші, під час перегляду пережив багато різних емоцій", - поділився враженнями після вистави один з глядачів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Дубовецькій територіальній громаді вдруге відбувся фестиваль “Озерце. Про своє” (ВІДЕО)

У Косові відбувся фестиваль кераміки «Мальований дзбаник»

На_шапку: за сезон благодійникам вдалося зібрати більше 140 тисяч


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1874
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1815
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1811
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5345 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2109 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1472

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

678

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

736

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

927

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

962
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1711
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3628
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10208
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26080
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10136 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7672
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

856
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1358
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

342
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1231
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

828
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1035