Дніпровський театр представив франківцям "Оргію"

Останню прижиттєву п'єсу Лесі України "Оргія" у постановці Дніпровського молодіжного драматичного театру «Віримо» презентували франківцям на Камерній сцені місцевого драмтеатру.

Обласний центр став восьмим загалом та першим містом в західному етапі туру, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, повідомляє Фіртка.

За словами гостей з Дніпра, через свою виставу мають намір довести, що зараз важко уявити більш актуального автора, ніж Леся Українка.

І справді, п'єса написана понад сто років тому досі не втратила своєї актуальності. Алегорії, які пронизують твір гостро сприймаються сучасниками. 

Так, на перший погляд, глядачі спостерігають за життям героїв Давньої Греції та Риму, але насправді Леся Українка писала про Україну та її роль в Російській імперії.

І про вічний вибір, що стоїть перед митцем: бути вірним собі й робити те, чим горить душа, чи піддатися кон'юктурі й зрадити внутрішньому собі заради матеріального достатку. 

"Сучасники Лесі Українки часто звинувачували її в тому, що вона не пише про Україну. Адже, звертаючись до традиційних образів та сюжетів, поетеса розгортала події своїх творів в Греції, Італії, Іспанії. Минуло близько 100 років, і зараз, як ніколи, зрозуміло: насправді це Україна, з її найболючішими та найважливішими питаннями", - зазначив режисер театру "Віримо" Володимир Петренко.

Власне, через чверть години ти ловиш себе на думці, що в діалогах еллінів та римлян режисер демонструє сучасну проблему українського суспільства: коли на 8 рік війни досі чимало є тих, хто вважає - культура та спорт поза політикою. Так, головний герой співець Антей (Тимофій Тарковський) міг би жити в достатку та розкоші - для цього достатньо лише розважати своїм талантом римлян, що завоювали його країну. Друзі, дружина та, навіть, сестра і матір переконують героя поступитися своїми принципами та відвідувати вечірки та розважати гостей Мецената (багатого римлянина, нащадка відомого роду).

Виконавці проєкту прагнуть відновити елітарний пласт української культури через діалог між творчістю Лесі Українки та сучасними глядачами. І маємо зазначити, це їм вдається. 

"Буквально з перших хвилин вистава захоплює так, що неможливо відвести очей. Дуже вдало підібрані типажі акторів, їхня майстерність зачаровує. Враження від вистави тільки хороші, під час перегляду пережив багато різних емоцій", - поділився враженнями після вистави один з глядачів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Дубовецькій територіальній громаді вдруге відбувся фестиваль “Озерце. Про своє” (ВІДЕО)

У Косові відбувся фестиваль кераміки «Мальований дзбаник»

На_шапку: за сезон благодійникам вдалося зібрати більше 140 тисяч


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1139
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2831
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1048
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3134 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

918

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

162
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2358
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1157
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15078
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

387
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1118