Для кого співає Вуйцьо: за два роки "благодійники" не передали пологовому і сиротам жодної копійки з обіцяної допомоги

 

Скріншот з відео Viktor Tekken

 

Фонд "Гордість України" та ПП "Фостер" другий рік поспіль з весни до осені майже щодня влаштовують концерти у центрі Івано-Франківська, на яких збирають кошти начебто на благодійність. Проте задекларовані адресати так і не отримали з обіцяного жодної копійки.

 

Шляхетна мета

Навесні минулого року в центрі Івано-Франківська розпочалися благодійні концерти. Ведучі закликали перехожих кидати гроші, які підуть на допомогу діткам з Містечка милосердя святого Миколая у Крихівцях.

 

Незабаром на цих концертах почали збирати й кошти, як заявили організатори, на придбання нового обладнання для відділення інтенсивної терапії для новонароджених в обласному перинатальному центрі.

 

"Ось ви бачите перед собою дві скриньки, туди ви можете кинути хоча би одну, дві, п’ятдесят або сто гривень – і ви допоможете новонародженим дітям, які потребують реанімації в обласному перинатальному центрі, які потребують вашого милосердя та фінансової допомоги", – щодня закликали ведучі концертів з Вічевого майдану з весни до пізньої осені.

 

Взамін перехожим пропонували пісні у виконанні маловідомих місцевих виконавців. "Хедлайнером" цих концертів став співак Вуйцьо, якого ведучі представляли двоюрідним чи зведеним братом популярного Дзідзя.

 

Вуйцьо по кілька годин переспівував пісні Дзідзя, наслідуючи його мову та поведінку.

 

 

Уривки з кількагодинних щоденних концертів викладає у мережі Ютуб користувач "Соавтор Реальний". В описі до кожного відео йдеться про те, що концерти проходять у рамках соціального проекту "Україна – це Я – Благодійний марафон Територія Милосердя".

 

"Основною ідеєю Благодійного марафону є гуманне бажання юних артистів, вік від 4 до 15 років, та гостей наших концертів своїм талантом та творчістю зібрати кошти для своїх ровесників, які зараз потребують невідкладної допомоги, а жителі та гості м. Івано-Франківська, які відвідають концерти, можуть своїм меценатським вкладом посприяти цій шляхетній ідеї та підтримати і реально бути співучасниками хорошої справи", – йдеться в описі до кожного відео.

Там також вказано, що організатори проекту – продюсерський центр "Фостер", генеральний продюсер Володимир Федоришин та благодійний фонд "Гордість України".

 

Зауважте, що ні про Містечко милосердя святого Миколая, ні про обладнання для перинатального центру нічого не згадується.

 

А щоденний одноманітний спів містечкових виконавців важко витримувати мешканцям навколишніх будинків та працівникам офісів. Але ж гроші збирають на благородні цілі, то люди терпіли…

 

Без афіш та… звітів

За два роки ведучі так званих благодійних концертів жодного разу не звітували, скільки коштів їм вдалося зібрати та передати у Містечко милосердя святого Миколая чи у перинатальний центр. Тому КУРС поцікавився в адресатів, яку ж допомогу вони отримували з благодійних концертів.

 

Настоятелька Містечка милосердя святого Миколая сестра Марія Неустанної Помочі розповіла, що ніякої допомоги ні "Фостер", ні фонд "Гордість України" дітям з притулку не надавали.

 

"Вперше чую, що для нашого закладу таке робили. Ніхто з нами не говорив",  відзначила настоятелька.

 

Головний лікар Івано-Франківського обласного перинатального центру Ігор Вакалюк про таких благодійників теж ніколи не чув.

 

До речі, благодійний фонд "Гордість України", за даними YouControl, зареєстрований 6 липня минулого року. Втім, вже кілька місяців до того проводив благодійні концерти.

 

Офіційного сайту, де б розміщалася інформація про надходження благодійних коштів та їх використання, фонд не має.

 

 

Його засновником є Володимир Федоришин. Він же – засновник та керівник приватного підприємства "Фостер", яке називає себе продюсерським центром.

 

ПП "Фостер" створене 8 вересня 1994 року, основний вид діяльності підприємства  діяльність концертних та театральних залів.

 

ПП "Фостер", на відміну від благодійного фонду "Гордість України", має свій сайт, на якому вказано, що підприємство з 1994 року проводить різноманітні конкурси краси. Про благодійність – ні слова.

 

Запитання журналіста про зібрані на концертах кошти керівника ПП "Фостер" та БФ "Гордість України" Володимира Федоришина чомусь обурило.

 

"А це обов’язково афішувати цю інформацію? Можливо, ми хочемо давати гроші так, щоб ніхто про це не афішував. Нам не треба ніякої реклами для того, що ми займаємося благодійною діяльністю. По-перше, ми робимо для того, що в нас виступають наші артисти, – це перш за все. І по-друге, ми робимо хорошу благодійну справу", – говорить Федоришин.

 

"Хороша благодійна справа", за його словами, це постійні концерти для перехожих на площах, зібрані кошти з яких, як він переконує, надходять в перинатальний центр. Тільки афішувати це Федоришин начебто не хоче.

 

Коли ж зазначаємо, що афішувати – це одне, а звітувати – то інше, Федоришин відрізає:

 

"Ми звітуємо у податкову інспекцію згідно із законом України".

 

За кілька хвилин після розмови Федоришин сам перетелефонував і повідомив, що гроші будуть офіційно передаватися перинатальному центру в обласній філармонії у жовтні – "у міжнародний день перинатальних центрів". До речі, такого свята у календарі не існує. 

 

Втім, є такий день чи нема, поки що точно відомо одне – за два роки співаки-благодійники не передали ані сиротам, ні на немовлят жодної обіцяної копійки.

 

 

Нема управи

Ні міська влада, ні правоохоронці відповідно до законодавства не мають управи на таких діячів.

 

Начальник відділу внутрішньої політики виконкому Івано-Франківської міської ради Ігор Кінаш зазначає, що всі громадяни мають право на мирні зібрання відповідно до ст. 39 Конституції України. Про такі акції організатори просто повідомляють міську владу листом.

 

"Вони збираються мирно, нікому не загрожують – ні національній безпеці країни, ні здоров’ю мешканців", – зазначає Кінаш.

 

Заборонити такі зібрання може лише суд. Для цього треба довести, що масові зібрання можуть призвести до злочинів, загрожуть здоров'ю населення або ж інтересам національної безпеки.

 

"Він знає, що з ним (Володимиром Федоришиним – КУРС) ніхто судитися не буде, бо наміри задекларовані благі і правильні", – каже Ігор Кінаш.

 

Відтак, чи справді кошти йдуть на благодійність, розповідає чиновник, мають право спитати лише органи Державної фіскальної служби.

 

Ба більше, якщо у міськвиконком надходять листи про масові зібрання, міська влада зобов’язана повідомити про це поліцію для забезпечення громадського порядку.

 

Також Ігор Кінаш зазначає, що заявки на ці концерти приходили на довготривалий термін, а останнім часом вже не надходять.

 

Справді, концерти на Вічевому майдані припинилися. Натомість "мегапопулярний" Вуйцьо почав виступати на стометрівці біля стоматологічного корпусу медуніверситету та на площі Ринок. Вже без дозволів, але з тими ж скриньками для благодійної допомоги.

 

 

"Якщо вони не мають дозволів, то поліція має скласти акт про адміністративне правопорушення", –  нагадує Ігор Кінаш.

 

А щоб притягнути пройдисвітів до кримінальної відповідальності, повинні бути потерпілі. 

 

Так, через недосконале законодавство шахраї можуть ховатися за логотипами благодійних фондів та прикриватися шляхетними цілями.

 

До речі, в Івано-Франківську є багато вуличних музикантів. Хтось з них збирає великі аудиторії, а когось пішоходи пошвидше минають. Але нікому з них досі не спало на думку виманювати гроші, обманюючи, що вони йдуть на сиріт чи порятунок немовлят.

 

Марія Гаврилюк, КУРС


02.08.2017 Марія Гаврилюк 1986 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

637
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11151 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1874
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1771
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2768
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4626

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

381

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1070

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1477

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1344
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1726
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1541
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1250
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

620
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

699
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1890
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2184 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20388
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

367
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

717 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

753
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1102