Дешеву воду – для народу

 

У Коломиї зростає народний гнів – вже вдруге цього місяця коломияни збираються під ратушею. Люди протестують проти нових тарифів на водопостачання та водовідведення, які увійшли в дію від 1 липня. Відтепер коломияни платитимуть за кубометр спожитої води 14,64 грн з ПДВ. Протестувальники проти такої ціни, оскільки вважають її економічно необґрунтованою. Кажуть, що комунальні послуги зростають, а зарплатня залишається й надалі мізерною.

 

Через нові тарифи – перекриті дороги 

14 липня вже вдруге обурені коломияни зібралися біля ратуші. Мітингувальники перекрили рух транспорту на перехресті Грушевського та Шевченка, а також поворот на вулицю Гетьманську. Міський голова Ігор Слюзар вийшов до протестувальників тільки через дві години після початку акції.

вода3.jpg

вода4.jpg

І. Слюзар пояснював, що після 2011 року тариф на водопостачання та водовідведення встановлює не місцеве самоврядування, а Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг (НКРЕ). «Так вирішили у Києві», - відповідав протестувальникам міський голова. Проте від цього обурення людей не зменшувалося. Мітингувальники пригадали меру недобудовані кооперативи та «діряві» дороги.

115834719 (1).jpg

«У землі закопані труби великого діаметру, які розраховані на підприємства. А так як у Коломиї промисловість не працює, то половину тої води отримує населення, а решта – повертається чистою. І за це все мусить платити громада», - обурювалася мітингувальниця.

115836081.jpg

Окрім здешевлення води, коломияни вимагають і звільнення з посади директора водоканалу Ігоря Калиняка. На попередній акції обурена коломиянка на знак протесту вилила йому на голову пляшку води з-під крану. Люди переконані, директор водоканалу живе не лише на зарплатню, а маєтки будує за «народні гроші». До слова, зарплатня директора водоканалу становить 4 тис. 500 грн.

«Той, хто не може платити за такими тарифами, нехай безкоштовно набирає у тазик води з Пруту, гріє і так миється», - відповідав коломиянам ще на першій акції протесту Ігор Калиняк.

Image1.jpg

Мер Коломиї каже, що звільнити з посади Калиняка не має права, бо на це відсутні підстави. «Просто кричати «іди геть» не можна. За що звільняти? На минулому засіданні я говорив, якщо комісія знайде, що він вкрав хоч одну гривню, то тоді через тюрму я звільню його», - обіцяв очільник міста.

 

Тарифи затверджують у Києві, а пропозиції подає Коломия

Востаннє у Коломиї тариф на водопостачання та водовідведення змінювався ще в 2011 році. Тоді нова ціна була чи не найвищою в Україні – майже долар за кубометр спожитої води. Всього на одну гривню більше платили за воду мешканці кримського Судака – міста, яке зовсім не має доступу до прісної води. Коломиянам пояснювали таке рішення тим, що, мовляв, потрібна модернізація виробництва, відповідно поліпшення якості надання послуг з водопостачання та водовідведення. На такі модернізовані речі взяли кредит у Світовому банку в розмірі 2,6 млн доларів.

У 2011 році тариф востаннє затверджував виконавчий комітет міськради. Тепер вже це рішення приймає Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Проте у Київ пропозиції нових тарифів подає саме міська влада в особі КП «Коломияводоканал».

вода2.jpg

 

Півтори копійки за літр води

На підприємстві підняття тарифів на водопостачання та водовідведення пояснюють зростанням цін на електроенергію, зміну розміру податкових ставок та зарплатні. Кажуть, що відповідне рішення не приймалося протягом останніх чотирьох років.

«Якби щороку НКРЕ піднімала вартість води хоча б на гривню, то тепер не була б така велика різниця у тарифі, - вважає головний інженер водоканалу Юрій Березовський. – На підприємстві основною складовою є електроенергія, яка забезпечує роботу насосів, що видають воду споживачам аж до кранів. А вартість електроенергії зростає чи не щомісяця».

На «Коломияводоканалі» дві сотні працівників, мінімальна зарплатня становить 980 гривень. За словами Юрія Березовського, працівникам доводиться нелегко: щоб забезпечити безперебійне постачання питною водою коломиян, приходиться працювати навіть без обіду.

На водоканалі переконані: новий тариф на водопостачання та водовідведення економічно-обгрунтований, завдяки йому підприємство зможе і далі функціонувати.

«Новий тариф – це півтори копійки за літр води, або 14,64 грн за кубометр. Але для нас ця ціна життєво необхідна. Завдяки цьому підприємство може функціонувати. Прибутків не маємо, бо ми державне підприємство», - пояснює головний економіст «Коломияводоканалу» Ірина Перегінчук.

Попри невдоволення коломиян подорожчанням води, підприємство й далі працює у штатному режимі. Працівники навіть обдумують можливість отримання ще одного кредиту від Світового банку. Цього разу – на заміну старих трубопроводів на нові. «Ми звертаємося до Світового банку з просьбою надати нам через Міністерство фінансів наступний транш кредиту під ставку 1% на те, щоб замінити 20 км старих дірявих трубопроводів. Кредит потрібен у розмірі 3 млн гривень, – розповідає Ірина Перегінчук. – У держави таких коштів немає. А при отриманні кредиту ми могли б за два роки провести всі роботи щодо заміни трубопроводів». При отриманні другого кредиту в тариф за кубометр води прийшлося б за теперішнім курсом валют закласти приблизно 37 копійок.

 

Прокуратура перевірить

Щоб призупинити рішення НКРЕ, мітингувальники звернулися до Коломийської міжрайонної прокуратури. Вже ведеться перевірка даного звернення. Хоч тарифи й затверджують у Києві, але дані на витрати складають спеціалісти водоканалу, наголошує прокурор Олег Попик.

DSC_8106.JPG

«Щоб перевірити, наскільки обґрунтованою чи необґрунтованою є ціна на воду, потрібно встановити, чи є правдивими показники, які включені до тарифу на водопостачання та водовідведення, - наголосив Олег Попик. – Якщо буде встановлено, що даний тариф необґрунтований, прокуратура направить звернення з позовом до суду про визнання недійсним цієї постанови по вказаних тарифах на воду. Тоді, відповідно, будемо просити, щоб дія постанови НКРЕ була зупинена».

Коли завершиться перевірка – наразі невідомо. Проте мітингувальники обіцяють: за новими тарифами поки що платити не збираються.

 

Коломийські Вісти

Фото: Євгена Гапича


17.07.2014 1238 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1475
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3014
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1056
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1101
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1122 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3316 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

114

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1028

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

850

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

385
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

235
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2416
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1192
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1198
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

498
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15121
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7427
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

230
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

286
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

333
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

419
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

707