Дерибан землі «по-свободівськи» у Косові

 

 

В народі є хороше прислів’я, яке гласить  «Не копай ями іншому, бо сам в неї впадеш». Переконатись в істинності цих слів народної мудрості на днях випала можливість голові Косівської районної організації ВО «Свобода», депутату районної ради  Роману Матейчуку.  Цей молодий юнак у вічному пориві «донести людям правду», кілька місяців тому розмістив у партійному часописі ВО «Свобада» провакаційну статтю, яка за задумом автора мала завдати нищівного удару всім представникам місцевого самоврядування.  Всім, окрім, звісно, самих свободівців, адже всі вони  – виключно чесні люди.

Отож, озброївшись дедуктивним методом геніального слідчого Шерлока Хомса, Роман Матейчук, провів своє власне розслідування, з яким кожен із нас може ознайомитись хоч зараз у всесвітній мережі інтернет.  А результати видались і справді просто шокуючими.  Виявилось, що депутати Косівської міської ради мають певні превілегії над простими міськими жителями, зокрема, хоча б в питанні отримання землі. У своїй славнозвісній статті Роман наводить чіткий приклад, коли під час розгляду питання щодо безкоштовного надання земельних ділянок під будівництво по вулиці Середній в урочищі Сопка, серед 27 людей, між якими міська рада розподілила ці земельні ділянки, 10 (тобто 40 відсотків) виявилися родичами депутатів та членами виконкому. Для того, щоб не бути голослівним, пан Роман навіть навів поіменний перелік всіх 27 щасливців, проти 10 із яких зробив позначення хто кому приходиться. Та як зясувалось, результати дослідження виявились не зовсім достовірними, адже, насправді, пропорція не 10, а 11 із 27.

То кого ж пропустив Роман Матейчук? І головне чому?  З невідомих причин голова ВО «Свобода» чомусь не побачив, що серед  власників земельних ділянок також фігурує  і  прізвище Рибчук Галини Іванівни – дочки депутата Косівської районної ради, заступника голови районної організації ВО «Свобода» (тобто заступника самого Романа Матейчука) Рибчук Ганни. Цікаво ж виходить, правда? Про всіх згадав, а про своїх забув.

 Якщо ти вже вирішив розказати людям правду, то постарайся  бути  з ними чесним до кінця. Якщо хтось щось робить не правильно і ти взяв на себе роль  судді, то суди об’єктивно, а не вибірково. Не кажи, що той злодій, коли і в тебе самого «рильце у пушку».

  Але, мабуть, ця правда аж ніяк не вписується в ту ідеальну концепцію, яку придумали та щоденно доносять до гуцулів представники цієї політичної сили.  Адже, як зазначив сам Роман у своїй статті «Хочеш землі – йди в депутати» «депутати ВО «Свобода» вирішили ще  на початку скликання, що ніякими подібними «благами» користуватися не будуть з принципу. Бо в моєму розумінні – це зловживання своїм положенням і обман виборців». То що ж виходить? Ви говорити одне, а робити інше. Кажете, що відмовились, а насправді керівництво районної партії ВО «Свобода» як користувалось так і користується всіма «благами». Отож, копав яму іншим, а в результаті попав в неї сама.   

До речі, вся ця історія нещодавно отримала  продовження.  10 серпня в Косівському суді буде розглядатися справа, де позивачем виступатиме простий мешканець Косова (чому простий, бо він не є депутатом ні  міської, ні районної, ні селищної ради) Такчіаніді  І. К. проти того самого Романа Матейчука. Вищезгаданий громадян звернувся до суду з проханням зобов’язати відповідача, тобто Романа Матейчука, спростувати недостовірну інформацію, яка була розміщена про нього в газеті «Свобода».  Мова йде про вже згадану статтю «Хочеш землі – йди в депутати», в якій Такчіаніді  І. К. приписують факт отримання земельної ділянки. Сам же громадянин Такчіаніді  І. К. стверджує, що це неправда. Правда це чи не правда – нехай вирішує суд. Але, якщо припустити, що все ж пан Роман допустився помилки,  зокрема як це сталося, коли він не помітив, що дочці його заступниці, депутату Косівської районної ради від ВО «Свобода» Ганни Рибчук  міська рада надала земельну ділянку, то вийде як в тому анекдоті «Куме, люди кажуть, що у вас гуляща дочка. – Але ж в мене два сини. – А Ви підіть і це людям розкажіть».

Тому навіть, якщо  суд і ухвалить рішення на користь Такчіаніді  І. К і зобов’яже голову РО ВО «Свобода» Романа Матейчука спростувати поширену про нього в ЗМІ неправдиву інформацію, це, на жаль, не допоможе повернути  ні честі, ні гідності, ні ділової репутації, яку вже було зганьблено.

 

Христина Ткачук

 


08.08.2012 Христина Ткачук 1694 5
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1877
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1816
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1812
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5346 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1474

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

679

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

737

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

928

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

964
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1714
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3630
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10211
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26083
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10137 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7674
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

857
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1359
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

344
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1232
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

829
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1037