ДЕНЬ СОБОРНОСТІ КЛОУНІВ

У представників влади, політичних партій та громадських організацій є традиція відслідковувати всі більш-менш актуальні свята і річниці, а відтак проводити веселі театралізовані флеш-моби. Останні полягають у прогулянках містом з прапорами нашої Неньки («для годиться» і, якщо ніхто не забуде) та, звісно, рекламними полотнищами своєї організації.

 

Коли свято значиме і «об’єднуюче», то одержуємо барвистий салат із кольорових тканин. На такі акції гарно приводити дітей. Можна неквапом прогулятися містом і відвідати певний монумент, установу, місце, де, за заздалегідь «продуманим» сценарієм представники влади, політичних партій та громадських організацій виголошують промови, покладають квіти, перерізають стрічки.

 

Ще, обов’язково має бути священик (в ідеалі, кілька і різних конфесій). Вочевидь, вже є певні усталені складові таких заходів і це один з них. Звісно, я тільки «за», коли люди стають учасниками спільної молитви, і чим більше тим краще. Але часом, мимоволі, хвилюєшся за їхню одіж, бо, буває, так натхненно хрестяться перед об’єктивами камер, що, здається, можуть сорочки на грудях порвати. І присутність священиків на деяких заходах, справді, є цинізмом.

 

Окрема історія з пресою. Власне, заради неї все й робиться. Часом аж дивно буває. От маємо віче, мітинг, демонстрацію і народу сила-силенна. А всі такі щирі і добрі, що аж розчулює від думки, у якій прекрасній країні живеш. Виступають всі по-черзі. Ведучий має список з вірно написаними іменами і регаліями. Кожен з виступаючих має свій текст, як на шкільних ранках. Хіба часом біда, як хтось, окрім планового тексту починає додавати щось від себе. Тоді все виглядає недоладно і безглуздо, а окрім того затягується час, що якраз найбільше непокоїть пресу.

 

Власне, такі заходи нагадують якісь сектантські збори. Волею долі скупчилися в одному місці представники влади, політичних партій та громадських організацій, сказали вітальне чи поминальне слово і, як вітром здуло. Кожен виконав свою функцію – одні попатякали, інші зафіксували і вже за годину свідченням нещодавніх подій можуть бути хіба повітряні кульки, якщо це відкриття чогось, або утоптаний сніг, якщо акція відбувалась взимку і надворі. А вже у вечірніх випусках дивіться і слухайте репортажі з такої-то поважної події. На сайтах інформація з’явиться ще швидше.

 

І от знову маємо веселе свято – День Соборності України. Знову будуть гарні сюжети з «толковими» коментарями і барвистим відеорядом. Звісно, дітей ніхто не запросить, хоча клоунів буде доволі. Але чия це соборність, – хочеться запитати, – і кого вона об’єднує? Тут мова якраз про саме відзначення. Невже під гаслом такої великої ідеї об’єднуються самі лише клоуни? А де діти, – хочеться запитати, – де діти?


20.01.2011 Василь Карп'юк 1472 8
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

279
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

932
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2317
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

847
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1061
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2069

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

815

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1350 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1588

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1712
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

235
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

442
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

758
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

475
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

417
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

623
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1139
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

107
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

210
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

352
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

749
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

691