Демократи обох палат Конгресу прийняли закон про допомогу в рамках COVID-19 на суму 1,9 трлн доларів США, забезпечивши Байдену велику перемогу

Спікер палати Ненсі Пелосі підняла великий палець, головуючи під час голосування щодо пакета допомоги з питань коронавірусу HR 1319 в Палаті Капітолію США, 10 березня 2021 року, у Вашингтоні, округ Колумбія. На остаточному голосуванні Палата прийняла президента США Джо Байден щодо перегляду законопроєкта про допомогу в рамках COVID-19 на 1,9 трильйона доларів США, названий Американським планом порятунку, як перше велике законодавче досягнення адміністрації.


Усі республіканці палат проголосували проти, заперечуючи проти витрат. Конгрес США затвердив план підтримки американської економіки на $ 1,9 трлн, що передбачає прямі виплати по $ 1400 більшості американців.

Палата представників, яка раніше вже схвалила цей закон, знову зібралася 10 березня, щоб затвердити поправки, внесені Сенатом. За прийняття закону проголосували 220 членів палати представників, проти виступили 211 парламентаріїв. Президент США Джо Байден пообіцяв підписати документ 12 березня.

Демократи палат у середу ухвалили величезний законопроєкт про допомогу в рамках COVID-19 на 1,9 трильйона доларів з метою розмістити його на столі президента Джо Байдена до кінця тижня, буквально за кілька днів до того, як ключові федеральні виплати по безробіттю для багатьох робітників почнуть діяти 14 березня.

Проголосувавши 220–211 голосів - при цьому жоден республіканський голос не проголосував за - демократи передали Байдену найважливішу першу законодавчу перемогу. Білий дім заявив, що в п'ятницю він підпише цей закон.

"Вже кілька тижнів переважна частка американців - демократи, незалежники та республіканці - чітко дають зрозуміти, що підтримують Американський план порятунку. Сьогодні, після остаточного прийняття в Палаті представників, їхній голос був почутий", - сказав Байден у заяві, в якій висловив привітання спікеру палати парламенту Ненсі Пелосі, яка виступала безпосередньо перед голосуванням. "Сьогодні ми маємо прийняти рішення з величезним, величезним наслідком. Рішення, яке змінить життя мільйонів американців, рятуючи життя та даючи засоби до існування. І з урахуванням усіх рішень, це рішення, за яке нам доведеться відповідати.",- вона сказала. "Ми дамо Американському плану порятунку рішучий і, сподіваємось, двопартійний голос, щоб відобразити двосторонню підтримку, яку він має в країні".

"І ми негайно приступимо до роботи, щоб доставити рятувальні ресурси, що випливають із цього законопроєкту, як тільки він буде прийнятий і підписаний. Коли ми приєднуємося до президента Байдена в обіцянці, в його обіцянці, що нарешті, допомога вже на шляху. Для людей щодо дітей я закликаю проголосувати "так" ", - сказала вона.
Остаточний підсумок голосування за пропозицію погодитися в поправці Сенату на полегшення ситуації Covid-19 видно на зображенні з відео з Палати представників у Вашингтоні, 10 березня 2021 року.
Один демократ приєднався до республіканців, проголосувавши проти цього заходу. Представник Джаред Голден зі штату Мен висловив занепокоєння щодо вартості та обсягу законодавства. Одразу після схвалення заходу, найвищі лідери Демократичної палати та Сенату зібралися на західній терасі будівлі Капітолію, щоб прийняти цей закон. Пелосі та лідер більшості в сенаті Чак Шумер офіційно підписали законопроєкт із Національним торговим центром, що забезпечило більшість.
"Це важливий день в історії нашої країни, тому що ми прийняли історичне, наслідкове та трансформаційне законодавство", - сказав Пелосі. "Допомога в дорозі!" Шумер кілька разів вигукнула із трибуни.
Спікер палати Ненсі Пелосі та лідер більшості в сенаті Чак Шумер тримають підписаний Акт про американський план порятунку після того, як Палата проголосувала на остаточному перегляді законодавства про план допомоги Covid-19 на 1,9 трильйона доларів у Капітолії 10 березня 2021 року.

Остаточне голосування затримали, коли Тейлор Грін змусив голосувати за подання про перерву.
Голова Демократичного корпусу Палати представників парламенту Хейк Джеффріс, штат Нью-Йорк, заявив журналістам у вівторок, що він "на 110% впевнений", що його партія має голоси щоб схвалити план без підтримки ВП.
Республіканці оскаржили мільярди доларів, які вони назвали непов'язаними предметами у "списку бажань" демократів.
"Коли ви подивитесь на цей пакет, це справжня трагедія, ми знаємо, що результатами цього пакету будуть збільшення податків середнього класу, ми точно знаємо, що він включає положення, які не є цільовими, вони не є тимчасовими, вони не пов'язані з COVID, і це не повинно бути таким чином ", - сказала у вівторок голова конференції House GOP Ліз Чейні.
Представник Ліз Чейні під час республіканської пресконференції палати на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, округ Колумбія, 9 березня 2021 року.
"Ми могли мати законопроєкт, який був би часткою вартості цього, який міг би отримати двостороннє схвалення та підтримку, але спікер вирішив піти в іншому напрямку. Ми будемо обтяжені тягарем, тягарем витрат, і податковий тягар, який насправді не захищається з точки зору того, що він насправді виконує ", - сказав Чейні.
"Мені прикро за них, що вони настільки не звертають уваги на потреби американського народу і не пам'ятають про підтримку цього законопроєкту серед республіканців по всій країні", - заявила Пелосі в понеділок. 
Законодавство спочатку звільнило палату в кінці лютого, але палата повинна була знову прийняти законопроєкт після внесення змін до Сенату. Законопроєкт надішле 1400 доларів стимулюючих чеків особам, які заробляють 75000 доларів США або менше, і парам, які заробляють до 150 000 доларів. Версія законопроєкту Сенату звузила право на перевірку стимулів. Виплати будуть поступово припинятися тим, хто заробляє більше ніж 80 000 доларів. Це означає, що багато тих, хто отримав попередні виплати, цього разу допомогу не отримає.
Президент Джо Байден виступає після прийняття американського плану порятунку в Сенаті США в Білому домі, 6 березня 2021 року, у Вашингтоні, округ Колумбія.

Демократичні лідери також були змушені зменшити щотижневі виплати по безробіттю з 400 доларів до 300 з федеральним стимулом до 6 вересня. Перші 10 200 доларів доходу для тих безробітних американців, які заробляють менше ніж 150 000 доларів, були б без оподаткування. Законопроєкт також включає податковий кредит на дітей, який дає сім'ям 3000 доларів на дитину на рік.
Законодавство також направляє 350 мільярдів доларів державним, місцевим та племінним органам влади, 50 мільярдів доларів на пошук контактів, 16 мільярдів доларів на розподіл вакцин, 130 мільярдів доларів на освіту К-12, кошти на оренду та допомогу під заставу, підтримку ресторанів та барів, фінансування харчування програми та інше.
Раніше Білий дім заявляв, що американці, які мають право на перевірку стимулів, повинні бачити, як виплати надходять на їх рахунки до кінця місяця.
У четвер Байден виступить зі своїм першим праймом "в пам'ять про річницю локдауну внаслідок COVID-19", заявила прессекретар Білого дому Джен Псакі під час брифінгу в понеділок.
"Президент обговорить численні жертви, зроблені американським народом за останній рік, згадає роль громади та сім'ї, які зазнали серйозних втрат. Також згадає вклад, який американці зробили у боротьбу з вірусом та повернення країни до нормального стану ", - сказала Псакі.
за матеріалами abcNews


11.03.2021 16343
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17874
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1589
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1131
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2174
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3717
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1832

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

601

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1221

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1379
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

737
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24324
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

580
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

542
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

684
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1581
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

743
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7812
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

708
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1851 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

678
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

582