Covid-19: у Європі продовжують локдаун, інфікування новим штамом, як оберт спіралі

Білборд попереджає пасажирів про новий штам Covid-19 на вокзалі в Уолтемстоу, Лондон, 5 січня.

Ряд європейських країн розпочали 2021 рік уже звичним способом, заблокувавши мешканців і намагаючись приборкати Covid-19.

Посилені карантинні обмеження введені у зв'язку з тим, що новий варіант вірусу викликає тривогу серед урядів континенту. В понеділок прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про суворий новий національний локдаун в Англії.

Обмеження триватимуть щонайменше шість тижнів.

"Зрозуміло, що нам потрібно діяти усім разом, щоб взяти під контроль цей новий штам вірусу, поки вакцини будуть вводити", - сказав Джонсон у зверненні до нації у понеділок увечері.

"Тому в Англії ми мусимо піти на національний локдаун, який досить жорсткий. Це означає, що уряд знову вказує вам залишатися вдома", - додав він.

Джонсон відновив заходи, які були під час першого локдауну минулої весни. Починаючи з півночі за місцевим часом у вівторок, жителям Англії дозволяється залишати свої будинки лише з обмежених причин, таких як покупка речей першої необхідності, фізичних вправ та за медичною допомогою.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен також заявила в понеділок, що більша частина континентальної частини Шотландії буде закрита, починаючи з опівночі. Уельс та Північна Ірландія - інші дві країни Великобританії - вже були на локдауні.

В інших країнах Європи, наприклад, в Італії у вівторок уряд оголосив, що більшість обмежень щодо коронавірусу, введені в країні під час різдвяних канікул, будуть продовжені до 15 січня.

Людям в Італії дозволяється відвідувати друзів лише один раз на день. І згідно з новим урядовим розпорядженням, поїздки між регіонами будуть заборонені, крім роботи або за станом здоров'я.

Також введені обмеження щодо туристичної індустрії, оскільки барам та ресторанам дозволено працювати лише на винос.

А в Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають федеральні уряди також відкласти повернення до школи.

Випадки інфікування у Великобританії швидко зростають, що змушує мільйони людей знову повернутися до життя у нових карантинних обмеженнях.
Діти шкільного віку заражаються швидше, ніж раніше, і вчені побоюються, що новий варіант вірусу, який легше передається, провокує нову хвилю  інфікувань. І новий штам вірусу вже зафіксований щонайменше у 15 інших європейських країнах, включаючи Швецію,
Францію, Іспанію та Швейцарію. Він також виявлений у США, Китаї та Австралії.
Двотижнева затримка повернення до школи може здатися незначною для американців у містах, де школи закрили ще перед барами, ресторанами та спортзалами. Але в Європі закриття шкіл широко розглядається як крайній захід.
Європейські уряди спираються на дослідження, які вказують на те, що школи не відіграють великої ролі у передачі Covid-19 у громаді, щоб виправдати те, що вони залишаються відкритими. Діти, як правило, мають нижчий ризик зараження та важкого перебігу захворювання.

31 грудня 2020 року військова техніка патру

лює на площі Пьяцца дель Пополо в центральній частині Риму.


У Німеччині канцлер Ангела Меркель зустрінеться у вівторок з 16 прем'єр-міністрами федеральних земель, щоб обговорити можливість продовження поточного локдауна. Карантинні обмеження повинні були закінчитися 9 січня.

Один з обговорюваних варіантів міг би продовжити її до кінця місяця. У понеділок прессекретар Меркель Штеффен Зайберт заявив, що ситуація в лікарнях Німеччини була "надзвичайно складною" через зростання кількості інфекцій. А в Греції уряд ввів суворий, але короткочасний локдаун, з 3 січня до 6 ранку 11 січня.

"Випадки захворювання на Covid-19 все ще високі, і тиск на національну систему охорони здоров'я продовжується", - заявив прессекретар грецького уряду Стеліос Пецас на брифінгу 2 січня. "Ми залишаємось удома протягом цих кількох днів, і 11 січня ми повертаємося до звичного життя з відкритими школами".


Школи зачиняють свої двері 

В основі багатьох європейських карантинних обмежень лежить закриття шкіл.
Спочатку уряд Великобританії не хотів закривати школи, викликаючи жорстку критику з боку профспілок вчителів, коли наполягав на тому, що вони знову відкриються, як було заплановано цього тижня, після різдвяних свят.
Але у понеділок увечері прем'єр-міністр оголосив, що всі початкові та середні школи закриються, а учні перейдуть на дистанційне навчання.
Джонсон також сказав, що GCSE та A-Levels - ключові стандартизовані тести для 16 - та 18-річних - не зможуть застосовувати, як було заплановано наприкінці навчального року.
Італія застосовує інший підхід. Її середні школи знову відкриються 11 січня, причому 50% учнів навчатимуться в класі, а 50% - дистанційно.
Дитячі садки та початкові школи в Італії мають повернутися до роботи, як і запланували, 7 січня.
"Даремно знову відкривати школи, щоб просто закрити їх через кілька днів", - заявила у вівторок в інтерв'ю радіо Сандра Зампа, заступник міністра охорони здоров'я Італії.
У Німеччині школи перейшли на дистанційне навчання в середині грудня; рішення про те, чи продовжувати їх роботу, мають приймати у вівторок.
В Ірландії та Іспанії профспілки вчителів та деякі місцеві лідери закликають владу також відкласти повернення до школи.
У Європі закриття шкіл розглядається як крайній засіб, і натиск на їх закриття підкреслює масштаби виклику, з яким стикається континент.  
за матеріалами CNN


06.01.2021 1317
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1739
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1765
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1753
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5234 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2060 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1439

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

554

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

670

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

864

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

922
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1625
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3579
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10167
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26044
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10032 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7639
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

826
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1327
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

301
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1181
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

773
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1006