CNN: іноземні країни, які "знущаються з Китаю, зустрінуть велику сталеву стіну", - говорить Сі під час сторіччя Комуністичної партії

Президент Китаю та лідер партії Сі Цзіньпін виступає з промовою на церемонії, присвяченій сторіччю керівної Комуністичної партії в Пекіні, Китай, 1 липня


Підйом Китаю є "історичною неминучістю", і з нього більше не будуть "знущатися, пригнічувати чи підкоряти" іноземні країни, заявив лідер країни Сі Цзіньпін у четвер під час заходу, який присвячений 100-річчю Комуністичної партії Китаю.

"Кожен, хто наважиться спробувати, виявить криваві голови, розбиті об велику сталеву стіну, яку викували понад 1,4 мільярда китайців", - додав Сі в коментарях, які згодом, як видається, пом'якшилися в урядовому перекладі англійською мовою.

Виступаючи перед 70 000 натовпом на високо хореографічній церемонії на площі Тяньаньмень, Сі виступив із сильно націоналістичною промовою, в якій заявив, що лише партія може забезпечити стабільність Китаю, і будь-яка спроба відокремити його від країни зазнає невдачі.

"Без Комуністичної партії не буде нового Китаю", - сказав Сі під бурхливі оплески та вітання.

Окрім промови Президента, святкування у столиці, які присвячені сторіччю партії, включали патріотичні пісні, виступи чиновників та естакади ВПС Народно-визвольної армії.


Правило однопартійності

Китайську комуністичну партію заснували таємно в невеликому цегляному будинку в колишній французькій концесії Шанхаю десятеро делегатів у липні 1921 року. Подальший підйом та продовження монополії на владу збентежили критиків, і партія досить вміло змінювалася у вирішальні моменти, щоб забезпечити виживання свого авторитарного однопартійного правління.

За час керування її засновника і колишнього голови Мао Цзедуна мільйони людей зазнали голодної смерті в затяжні періоди нестачі продуктів харчування та політичної кризи. Сьогодні Китай є другою за величиною економікою у світі, і деякі оцінки свідчать про те, що він готовий випередити США.

Однак святкування у четвер відбулися після бурхливих двох років для невибраної партії, що відзначалося неправильними діями влади щодо початкових спалахів Covid-19 в Ухані в грудні 2019 року, наростаючим міжнародним обуренням з приводу передбачуваних порушень прав людини в Синьцзяні, зростанням та подальшим придушенням великих масштабних демократичних протестів в Гонконгу. Попереду також численні виклики - від уповільнення економіки, старіння населення та відтік робочої сили до дедалі більш об’єднаного демократичного Заходу, який рішуче налаштований протидіяти зростанню Китаю.

Виступаючи в четвер, Сі, можливо наймогутніший лідер країни з часів Мао, заявив, що партія досягла своєї столітньої мети - створити "помірно процвітаюче суспільство" в Китаї.

"Зараз ми впевнено крокуємо до досягнення другої столітньої мети - побудови Китаю у велику сучасну соціалістичну країну в усіх відношеннях", - сказав Сі.

У своєму головному виступі китайський лідер не просто зосередився на минулому, а натомість звернув увагу на наступне покоління Комуністичної партії, закликаючи молодих людей "виправдати очікування часу".

"Китайська молодь у нову еру повинна сприймати та усвідомлювати потребу великого омолодження китайської нації як власну відповідальність, зміцнювати свої амбіції, хребет і впевненість у тому, що вона китайська".

Велике омолодження - це часто використовуваний пропагандистський термін для опису згоди Китаю щодо керівництва партії. Спираючись на тему, Сі сказав, що лише під постійним керівництвом партії країна може здійснити свою "китайську мрію про велике національне омолодження".

Китайські студенти виступають під час святкування 100-річчя заснування Комуністичної партії Китаю на площі Тяньаньмень 1 липня в Пекіні, Китай


"Священна проповідь"

Продовжуючи свою жорстку зовнішню політику, Сі сказав, що хоча Китай вітає "корисні пропозиції" від інших урядів, він не прийме "священної проповіді".

Що стосується Тайваню, то самоврядний демократичний острів, який китайський уряд вже давно підтримує, є частиною його території, Сі сказав, що його "возз'єднання" з материком було частиною "історичної місії" Комуністичної партії.

Китайський лідер також пообіцяв "повністю перемогти незалежність" Тайваню". У минулому Сі відмовився виключити застосування сили в його спробах "возз'єднати" Тайвань і материк, і хоча він не висловив подібних погроз у виступі в четвер, китайський лідер закликав до створення збройних сил країни відповідно до "стандартів світового класу".

"Ми повинні прискорити модернізацію національної оборони та збройних сил", - сказав Сі.

У відповідь на промову Сі Тайбей заявив, що його рішучість захистити суверенітет і демократію острова залишається "непохитними".

І в той час, коли громадянські свободи Гонконгу все частіше загрожують новому законодавству про національну безпеку, який прийнятий Пекіном, Сі заявив у четвер, що "соціальна стабільність" повинна підтримуватися у головному фінансовому центрі, а також "суверенітет та безпека Китаю".

Щорічний марш акцій протесту проти демократії в Гонконгу був скасований вперше за 18 років у четвер, і тисячі поліцейських патрулювали вулиці міста, щоб спостерігати за будь-якими ознаками незгоди.

"Ніхто не повинен недооцінювати велику рішучість, сильну волю та надзвичайну здатність китайського народу захищати свій національний суверенітет і територіальну цілісність", - сказав Сі.

за матеріалами CNN


01.07.2021 15082
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1051
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

546
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

910
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1956
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3473
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2373 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

736

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

638

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

619

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10272
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1118
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5174
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

923
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2728
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1125
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

316
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

641
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

550
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

609
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

958 2