Цікаві факти про Сінгапур (+ 9 фото)

 

 

Сінгапур

 

Сінгапур входить у першу десятку загальносвітового рейтингу країн з найменшим рівнем корупції і займає перше місце в аналогічному рейтингу азіатських країн. Місцева мафія («Тріади») була жорстоко знищена, рівень злочинності в країні надзвичайно низький, а рівень життя населення один з кращих в Азії - ВВП на душу населення становить більше $ 28.000.Такі результати досягнено завдяки досить жорстким заходам місцевої влади. Давайте трохи познайомимся з місцевими законами, а заодно трохи краєвидів...

 

 

 

1.Порушення громадського порядку суворо караються. Штраф за плювок на землю - 500 доларів. Штраф за куріння в громадських місцях - 500 доларів. Викидання сміття, типу обривка паперу - штраф 500 доларів. Штраф за залишення води в блюдцях під горщиками під час поливу квітів - 500 доларів (вода приваблює комарів).

 

2. Число автомобілів в Сінгапурі штучно обмежується. Щоб завести собі автомобіль потрібно спочатку купити на спеціальному аукціоні дозвіл на автомобіль (дозвіл дається на термін у 10 років). Цей дозвіл обійдеться в кілька десятків тисяч доларів. Потім потрібно купити сам автомобіль, який обкладається ввізним митом в 41% від вартості. І, нарешті, потрібно заплатити збір за постановку на облік - 140% від вартості автомобіля. Таким чином покупка, наприклад, скромної Toyota Corolla виллється не менше ніж в 100 000 доларів.

 

3. Якщо собака гавкає ночами, їй обрізають голосові зв'язки.

 

4.Чоловіки повинні завжди носити брюки, в будь-яку спеку. Жінки також повинні завжди носити панчохи, навіть якщо на вулиці плюс тридцять п'ять.

 

5. Кожен автомобіль забезпечується вбудованою сиреною, яка глушить водія, якщо той перевищує швидкість у 80 км / год.

 

6. Після 18-00 заборонено їздити в автомобілі одному. Ви повинні підвозити колег по роботі або попутників. Їдете таки один? Штраф - 500 доларів.

 

7. Кожен сінгапурський водій зобов'язаний розмістити спеціальний датчик під днищем автомобіля, щоб поліція завжди була в курсі всіх його пересувань. Поліція відстежує дорожній рух на спеціальних моніторах. Пішоходи ж, входячи в будинок, зобов'язані повідомляти своє прізвище охоронцеві, що постійно чергує біля дверей. 

 

8. Крадіжка, насильство, наркотики, хабарі караються стратою у вигляді повішення. За більш легкі злочини передбачені покарання батогом. Закони поширюються і на туристів - в Сінгапурі регулярно страчують бідолах, які мають необережність везти з собою трохи наркотиків для особистого користування.

 

9. Преса підцензурна. Писати про секс і про політику заборонено.

 

10. Щоб сінгапурці ставали розумнішими, президент Лі Куан Ю вжив заходів до заохочення правильного вибору партнерів. Чоловіки, які одружуються на жінках з вищою освітою отримують винагороду. Жінки без вищої освіти, які заводять собі другу дитину, платять штраф. Малограмотним настійно рекомендується стерилізуватися, в обмін на значну суму грошей.

 

11. Оптимальним вважається дві дитини на сім'ю. Тому, вечорами поліцейські дзвонять в сім'ї, де вже є двоє дітей, і нагадують про необхідність прийняти протизаплідну таблетку і використовувати презервативи.

 

У Сінгапурі дуже багато різних дивовихних будівель, зокрема чудо-готель Marina Bay.

 

 

 

А це унікальний плавучий стадіон Marina Bay Floating Stadium (зрозуміло - суша тут на вагу золота!)

 

 

Ну і ще трохи гарних видів

 

 

 

 

 

 

 

Векбочка


01.12.2011 6818 1
Коментарі (1)

Тетяна Сергейко 2016.08.20, 23:45
Усе місто у відеокамерах, поліцейських у місті не бачила жодного, майже всі сидять і стежать у спецофісах за моніторами. Що й казати, якщо раптом твоя дитина пішла невідомо куди, через півгодини тобі вже скажуть де вона. Влада турбується про здоров'я мешканців: майже всюди стоять питні фонтанчики з очищеною водою. І з приводу штрафів, то ще не повний перелік і суми там майже за все по тисячі сингапурських доларів: за перехід вулиці не на те світло, що треба, не попав в урну сміттям, закурив у не пристосованому для цього місці тощо. Нам би в них повчитись. Але правда: люди тут привітні, стоїш про щось думаєш і вже питають чим допомогти. За три дні побачили майже все, що в Сингапурі є. До речі, вечірній зоопарк дуже раджу. Шоу на початку супер, цікава підсвітка тварин, коли ввозять на паровозику, а коли ходиш пішки, то навіть страшнувато, відчуття, наче ти заблукав у джунглях. Острів Сентоза це здоровенний парк атракціонів, дуже класний. Коротше, нам до Сингапура ще як до неба рачки.
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5201 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1837 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4047 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3172 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7962 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20294 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

277

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

819

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1913

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2392
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

188
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

695
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

478
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18381
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

977
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1216 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6100 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23392 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

294
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

992 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1176 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

498