Чи можна засмагати топлес

 

На українських пляжах ніхто не оштрафує за демонстрацію принад, як це відбувається на пляжах Парижа, Таїланду і Мальдів. З точки зору етикету і моралі: засмагати «без верху» чи ні — особиста справа кожної жінки. Але ось що думає про топлес-засмагу медицина, а також психоаналіз (коментар фахівця Олени Гридасова) читайте в цій статті.

 

Засмагати топлес

 
Засмагає топлес: за і проти

Аргументи ЗА. Можна знайти безліч позитивних моментів в засмазі. Помірне перебування на сонці збагачує організм життєво необхідним вітаміном D, покращує настрій і додає шкірі красивий бронзовий відтінок. До того ж, коли ми загоряємо, організм особливо активно виробляє фагоцити, завдання яких — боротися з вірусами і бактеріями. Сонячні промені допомагають у зціленні від псоріазу, остеопорозу і навіть депресії. А ті, у кого жирний тип шкіри, можуть за допомогою УФ-променів нормалізувати вироблення підшкірного сала.

 

Аргументи ПРОТИ. Занадто часте і тривале перебування на сонці може запустити механізми утворення ракових пухлин і значно послабити імунітет. УФ-опромінення служить фактором прискореного старіння: сонячні промені можуть активізувати вільні радикали — нещадні до свіжості і пружності шкіри. І ще: під впливом сонця шкіра стає товстішою (таким чином організм намагається захиститися від агресивного впливу променів), а це навряд чи припаде до смаку ніжношкірим дівчатам.

 

засмагати топлес

 
Кому можна засмагати топлес

Що ж, якщо ви озброїлися сонцезахисними засобами і рішуче налаштувалися повалятися на пляжі топлес, рекомендуємо врахувати ще деякі моменти:

  • у вас не повинно бути генетичної схильності до онкологічних і жіночих хвороб;
  • на грудях не повинно бути опуклих коричневих родимок;
  • головне правило засмаги: можна відвідати пляж вранці або ввечері (але ніяк не в обідній сонцепік);
  • першу сонячну ванну можна приймати не довше 5 хвилин (потім час перебування під прямими сонячними променями можна збільшити, зберігаючи півгодинні перерви на відпочинок в тіні);
  • ви повинні бути впевнені в водостійкості сонцезахисного крему з рівнем SPF-захисту не менше 30;
  • при самообстеженні (а краще при огляді у лікаря) молочних залоз не було виявлено ніяких ущільнень або інших змін;
  • обов’язково враховувати тип шкіри при засмазі.
 
Кому категорично забороняється засмагати топлес

Справа в тому, що жінка може і не здогадуватися про приховані пухлини в своєму організмі і при цьому жити повноцінним життям. Але варто їй відвідати спекотні країни під час відпустки, пухлина може збільшитися і знаходить злоякісний характер. Потрібно тричі подумати, чи вартує рівномірна засмага такого ризику …

Засмагати топлес категорично заборонено, якщо:

    • є генетична схильність до шкірних захворювань;
    • у родичів простежуються онкологічні захворювання, в т.ч. рак молочної залози;
    • у вас чутлива шкіра (тривале перебування на сонці може привести до розтяжок, зморшок, тріщин на сосках);
    • мастопатія (крім дифузійної) та інші захворювання молочної залози;
    • велика кількість родимок (через інсоляції вони можуть перетворитися в меланоми) і пігментних плям на грудях і інших частинах тіла;
    • ви проходите курс лікування від венеричних захворювань.
    • в період менструації (і при овуляції), коли груди особливо чутливі;
    • ви носите силіконові грудні імплантанти, перебування на сонці потрібно зменшити вдвічі;
    • вам трохи за тридцять (з віком шкіра швидше втрачає вологу і більш схильна до фотостаріння).

Олена Гридасова, психоаналітик

Відсутність комплексів на пляжі — частіше за все не є сексуальним збоченням (ексгібіціонізм). Адже при бажанні позасмагати топлес мова не йде про обов’язкову демонстрацію тіла оточуючим і про сексуальне збудження при цьому. Якщо пані не бентежить присутність сторонніх, але і без них вона вважає за краще зіграти в такому стилі — це не перверзія. Навіть якщо її збуджує подібна ситуація, але для неї це далеко не єдиний спосіб пережити сексуальні відчуття, це варіант норми. У ексгібіціонізмі можна запідозрити тих жінок, які оголюватися йдуть не на пляж, а перед публікою, при цьому така поведінка затьмарює тягу до звичайного сексуального життя. Інша справа, якщо жінку так і тягне продемонструвати свої принади, така поведінка може бути одним з безлічі ознак нарцисизму. Але одержимість селфі, відеоблогами, соцмережами, що виходить за рамки розумного, — варіанти нітрохи не кращі.

 

ukrhealth.net


02.08.2016 5504 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1870
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1809
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1809
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5326 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2107 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1470

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

672

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

734

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

923

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

959
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1706
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3625
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10204
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26076
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10133 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7669
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

854
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1356
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

338
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1226
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

822
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1032