Чому варто вивчати японську або китайську мови?

Азія і, зокрема, Далекий Схід стрімко розвивається і вже впевнено займає провідні позиції у світовій економіці. Напис «Made in China» знають у цілому світі, японські та корейські високотехнологічні корпорації стали світовими брендами, до них вже підтягнулися і китайські виробники гаджетів, смартфонів, навіть автомобілів. Азійські ринки мають значну частку в експорті України. За таких умов володіння далекосхідними мовами відкриває багато перспектив.


Китайська чи японська?

Це найпоширеніше питання, коли розмова заходить про їжу, моду, музику, бренди, компанії та навіть мови. Обидві країни чудові, успішні, населені наймилішими людьми та мають справді багаті (і популярні) мови. Обираючи мову, ви не можете робити це просто випадково. Вивчити їх обох — однозначно ТАК! Але з якої почати?

Більшість фахівців пропонують спершу вивчати китайську мову і лише потім братися за японську. Чому? Тому що, коли ви опанували китайську, то стоїте вже на півдорозі до опанування японською. Наприклад, японська мова має три алфавіти — хірагану, катакану та кандзі. Найскладніше вивчити кандзі, а кандзі — майже однаковий з китайським ханьцзи. Тож якщо ви опанували китайську, то одночасно засвоїли левову частку найскладнішої частини японської мови. Два зайці одним пострілом!

Звісно, якщо ви не володієте цими мовами, але, до прикладу, маєте необхідність швидкого перекладу, це не проблема. Для України це доволі рідкісні мови, але вам не треба шукати бюро перекладу у своєму місті. Так, сервіс PickWriters дозволяє обрати надійну фірму, базуючись на відгуках та цінах. Послуги перекладу ще ніколи не були такими швидкими, простими та доступними.

З іншого боку, якщо ви плануєте серйозно пов’язати свій бізнес з Китаєм чи Японією, вам потрібен не просто переклад, а глибока локалізація вашого сайту чи контенту. І це теж уже не проблема. Наприклад, TheWordPoint пропонує локалізацію текстів будь-якого спрямування. Тут врахують культурні відмінності та адаптують все під місцеві стандарти фінансових розрахунків, одиниць вимірювання тощо.

Як бачите, Інтернет дає багато альтернатив та корисних мовних інструментів для бізнесу та приватних осіб. Проте для безпосередньої комунікації з носіями варто вчити мови самому. Отже, давайте зупинимося на перевагах вивчення китайської та японської.


Вчимо китайську

Вигоди від вивчення китайської мови величезні. Але одразу зазначимо, що існує багато різновидів китайської мови. Найпоширеніший — мандаринська мова. Її ще називають стандартна китайська. Це мова уряду, бізнесу, засобів масової інформації та освіти в Китаї, а також у Тайвані. Мандаринська також є однією з офіційних мов Сінгапуру.

  • Спілкуйтеся з понад 1 мільярдом людей

Мандаринська — найпоширеніша мова у світі. Нею говорять понад 1,3 мільярда людей. Де б ви не подорожували світом, ви точно десь зустрінете китайців. Уявіть, які це відкриває можливості для спілкування!

  • Можливості працевлаштування

Сьогодні Китай залучає іноземні інвестиції, активно інвестує сам та розвиває економічне співробітництво по всьому світу. Є величезний попит на людей, які мають допомогти налагоджувати контакти між новим Китаєм та світом.

  • Прокачайте своє CV

Вивчаючи китайську мову, ви можете стати неоціненним співробітником для компанії, яка реалізує проєкт в Китаї. Ваше CV відразу виділиться серед конкурентів.

  • Це простіше, ніж здається

Попри те, що китайську мову вважають складною, засвоїти її легше, ніж ви думаєте. Граматично вона доволі схожа з англійською. Ті, хто її вчать, можуть оперувати простими китайськими висловами та реченнями вже за кілька тижнів після початку курсу.


Вчимо японську

Японською мовою розмовляють близько 130 мільйонів людей. Вона займає тринадцяте місце серед найбільш поширених у світі. Японська діаспора є доволі великою і налічує близько 1 мільйона людей в Бразилії, США, а також країнах, колонізованих японцями до 1945 року, таких як Тайвань і Корея. Вчити мови завжди непросто. Але говорити цією чудовою мовою, щоб, наприклад, викладати японську, або поїхати до Японії в подорож, — чудова мотивація.

  • Винятковість

Звісно, японська не конкурент китайській за поширеністю. Але в цьому є й неочевидна перевага. Порівняно небагато японців розмовляють іншими мовами, навіть англійською. Тому вільне володіння японською може забезпечити вам добре оплачувану роботу. Натомість у випадку з китайською у вас буде значно більше конкурентів.

  • Схожість із китайською

Японське письмо було винайдене китайськими буддистськими ченцями в 4 столітті нашої ери. Як результат, багато японських ідеограм походять від китайських ієрогліфів. Тому, як ми зазначали вище, знаючи китайську, ви легше засвоїте японську.

  • Унікальна класична і популярна культура

Незрівнянна японська поезія, сади медитації, загадкові гейші, безстрашні самураї, класичний живопис, а ще кінематограф, мегапопулярна кухня, манга і J-rock — усе це стане значно ближчим і зрозумілішим, коли ви опануєте японську мову.

  • Подорож до Японії

В середньому за рік близько 20 мільйонів людей подорожують 6852 островами, що складають японський архіпелаг. Досить мало японців розмовляють англійською. Це означає, що з людьми країни сонця, що сходить, найлегше порозумітися, володіючи їхньою мовою.


Азійське століття

Багато аналітиків сьогодні говорять про прихід так званого азійського сторіччя. А дехто каже, що воно вже триває 20 років. Це пов’язано зі значним економічним ростом і процвітанням регіону. Азійські країни, а особливо Китай, Японія, Корея, Індія, вже мають великий глобальний вплив. Його сильно відчуває й Україна. Хтозна, яким буде світ ще через 20 років?

Країни Азії переважно молоді та швидко розвиваються. Азійський банк розвитку нещодавно прогнозував, що протягом 21 століття 3 мільярди людей в Азії можуть досягнути рівня життя, подібного до більшої частини Західної Європи. Це як нові можливості, так і додаткові виклики. Тож краще бути до них готовим хоча б знанням далекосхідних мов.


22.04.2021 30201
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1080
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1958
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3480
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2380 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

639

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1119
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2731
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

318
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2