"Чому світла менше, а платіжка за електроенергію навіть більша?" — у "Прикарпаттяобленерго" відповіли на запитання

Чому, коли діють графіки вимкнення, світла менше, але платіжка за електроенергію навіть більша?

У "Прикарпаттяобленерго" відповіли на це питання, передає Фіртка.

"На перший погляд, парадоксально, але з іншого боку — цілком логічно.

Наприкінці місяця питання про оплату комуналки турбують багатьох споживачів, а про електроенергію тим паче, оскільки вже тривалий час на Прикарпатті діють графіки погодинних вимкнень. То чому ж із введенням ГПВ рахунки за світло не стали меншими?

Перш за все нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 31.05.2024, для всіх жителів України діє єдиний фіксований тариф на електроенергію — 4,32 кВт∙год незалежно від обсягу споживання.

Таким чином уже другий місяць сплачувати за світло потрібно за новою ціною", — зазначають енергетики.

Як вказують в пресслужбі установи, споживання самої електроенергії фактично не змінилося.

"Якщо раніше споживачі здебільшого робили прання ввечері, то зараз його роблять у той час, коли є електроенергія.

Аналогічно відбувається з використанням інших побутових приладів: пилосос, електроплита, електрочайник, телевізор, бойлер, що нагрівається в години зі світлом тощо.

Таким чином використання приладів залишається таким же, просто в час, коли не застосовуються ГПВ", — говорять в "Прикарпаттяобленерго".

У відомстві також нагадують, що графіки погодинних вимкнень вводять для того, щоб стабілізувати стан енергосистеми й зменшити навантаження на неї.

"Але цей факт не означає, що споживання для населення стає меншим.

Проте можна дотримуватися простих порад, щоб рахунок за спожиту електроенергію і справді був меншим. До прикладу, завжди вимикати прилади з розетки, коли не використовуєте їх, користуватися енергоефективною технікою, замінити лампи розжарювання на LED-лампи тощо", — вказують в "Прикарпаттяобленерго".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Чому в один день певну чергу вимикають на більшу кількість годин, ніж іншу, пояснили у "Прикарпаттяобленерго"

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків


Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1015
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1225
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1231
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5135
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7586 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10541 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

572

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1265

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2006

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2088
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2075
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3572
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

744
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3033
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

803
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

635
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1803
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

636
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

610 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

359
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1325 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1215