Чому краще їсти сухарі замість хліба: користь та шкода

"Чому хліб не можна, а сухарі можна?" - цим питанням напевно задаються безліч втомлених дієтою людей.

Втім, це не зовсім правильне твердження, що хліб не можна, а сухарі можна.

Хліб - це важливий харчовий продукт, багатий на вуглеводи, вітаміни та мінерали. Він є джерелом енергії для організму і забезпечує відчуття ситості, пише glavred.

Сухарі - це висушений хліб, який має схожі з хлібом поживні властивості, але має кілька переваг:

Легке перетравлення

Сухарі - вже оброблений продукт, який легше перетравлюється, ніж свіжий хліб.

Це робить їх корисними для людей із чутливим кишківником або після перенесених захворювань ШКТ.

Низька калорійність

Сухарі - низькокалорійний продукт, що може бути корисно для людей, які стежать за своєю вагою.

Вбирання рідини

Сухарі мають абсорбуючі властивості, тобто вони можуть вбирати надлишки рідини в кишечнику.

Це допомагає в разі діареї, роблячи випорожнення більш оформленим.

Харчові волокна

Сухарі багаті харчовими волокнами (клітковиною), яка не перетравлюється в кишечнику, але відіграє важливу роль у його роботі.

Клітковина стимулює перистальтику кишківника, допомагаючи тим самим просуванню їжі та запобігаючи закрепам.

Вона також слугує живильним середовищем для корисних бактерій кишківника, які беруть участь у травленні та зміцненні імунітету.

Важливо пам'ятати, що не всі сухарі однаково корисні

Найкорисніші сухарі з цільнозернового хліба, житні сухарі, а також сухарі, приготовані в домашніх умовах без додавання олії та солі;

Не рекомендується вживати сухарі у великих кількостях, оскільки це може призвести до метеоризму і здуття живота;

Таким чином, сухарі можуть бути корисним доповненням до раціону харчування, але не повинні замінювати інші продукти, багаті клітковиною.

Загалом, немає причин повністю відмовлятися від хліба.

Важливо:

Вибирати хліб із цільнозернового борошна або житній хліб.

Вживати хліб у помірних кількостях.

Ретельно пережовувати хліб.

Не їсти хліб на ніч.

За наявності захворювань шлунково-кишкового тракту слід пам'ятати, що сухарі - це не заміна хліба, а альтернатива - легший для digestion варіант.

Користь сухарів для кишечника

Харчові волокна. Сухарі багаті харчовими волокнами (клітковиною), яка не перетравлюється в кишківнику, але відіграє важливу роль у його роботі.

Клітковина стимулює перистальтику кишківника, допомагаючи тим самим просуванню їжі та запобігаючи закрепам.

Вона також служить живильним середовищем для корисних бактерій кишечника, які беруть участь у травленні та зміцненні імунітету.

Вбирання рідини. Сухарі мають абсорбувальні властивості, тобто вони можуть вбирати надлишки рідини в кишечнику. Це допомагає в разі діареї, роблячи випорожнення більш оформленими.

Легке перетравлення. Сухарі - вже оброблений продукт, який легше перетравлюється, ніж свіжий хліб. Це робить їх корисними для людей із чутливим кишківником або після перенесених захворювань ШКТ.

Низька калорійність. Сухарі - низькокалорійний продукт, що може бути корисно для людей, які стежать за своєю вагою.

Доступність. Сухарі - доступний і простий у приготуванні продукт.

Від сухарів товстіють або худнуть

Калорійність. Сухарі, як правило, більш калорійні, ніж вихідний хліб, через втрату вологи. 50 грамів сухариків можуть містити 200 ккал, а 50 грамів булки - 125 ккал.

Кількість. Якщо ви будете з'їдати стільки ж сухарів, скільки й хліба, то будете товстіти. Сухарі - більш концентрований продукт і легко переїсти, не наситившись.

Глікемічний індекс. Білий хліб має високий глікемічний індекс, що призводить до різкого викиду інсуліну та відкладення жиру. Сухарі з цільнозернового хліба мають нижчий глікемічний індекс, що уповільнює засвоєння вуглеводів і сприяє схудненню. Склад. Солодкі сухарі, здобні сухарі та сухарі з добавками (сіль, спеції, олія) більш калорійні та менш корисні для схуднення.

Фізична активність. Для схуднення необхідно поєднувати правильне харчування з регулярними фізичними навантаженнями.

Рекомендації:

  • Вибирайте сухарі з цілозернового хліба або житні сухарі.
  • Вживайте сухарі в помірних кількостях. Не їжте сухарі на ніч.
  • Поєднуйте вживання сухарів із фізичною активністю.
  • Загалом, сухарі можуть бути частиною дієти для схуднення, але важливо підходити до їхнього вживання усвідомлено.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни


06.02.2024 8361
Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1619
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1082
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1431
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5015 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3539
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7727 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

309

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

528

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

936

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

628
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

226
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

13931
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

585
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

3797
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1397
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

9047 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8514 1
09.11.2024

Восьмого листопада в Івано-Франківську презентували кінострічку "Буча".  

354
08.11.2024

З моменту липневого саміту Європейської політичної спільноти (ЄПС) відбулася значна ескалація війни з боку Росії – залучення північнокорейських військ.  

212 1
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

392
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1174
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

866