Чи є секс фізичною вправою і наскільки важко серцю від нього?

В якийсь час свого життя майже кожен чоловік задумується щодо сексу. І оскільки багато чоловіків дорослішають, вони замислюються, чи хорошим видом фізичних вправ є секс, чи не занадто він навантажує серце.

Ці питання можуть здатися глузуваннями з футбольних роздягалень, але насправді вони є досить важливими - і тепер вони мають ґрунтовні наукові відповіді.

Бігова доріжка проти матраца

Для оцінки серцево-судинних ефектів сексуальної активності дослідники стежили за добровольцями, коли вони займались на біговій доріжці в лабораторії та під час приватної сексуальної активності вдома. Окрім 13 жінок, до складу добровольців входили 19 чоловіків із середнім віком 55 років. Близько трьох чвертей чоловіків були одружені, а майже 70% мали певну форму серцево-судинних захворювань; 53% приймали бета-блокатори.

Незважаючи на свою серцеву історію, чоловіки повідомляли, що займаються фізичними вправами близько чотирьох разів на тиждень, і вони повідомляли про сексуальну активність приблизно в шість разів на місяць. Дослідники відстежували серцебиття та артеріальний тиск під час стандартних вправ на біговій доріжці та під час «звичайного» сексуального життя зі знайомим партнером вдома. Всі статеві відносини включали вагінальний статевий акт та чоловічий оргазм.

На жаль, бігова доріжка виявилася більш напруженою. За шкалою інтенсивності від 1 до 5, де 5 - найвищий, чоловіки оцінювали вправу на біговій доріжці як 4,6, а секс - 2,7. Секс був ще менш напруженим для жінок з точки зору серцебиття, артеріального тиску та сприйнятої інтенсивності зусиль.

Секс як вправа

Чоловіки, здається, витрачають більше енергії на думки та розмови про секс, ніж на сам процес. Під час статевого акту частота серцевих скорочень чоловіка рідко перевищує 130 ударів на хвилину, а його систолічний артеріальний тиск майже завжди залишається нижче 170. Загалом, середня сексуальна активність вважається легкою до помірної за рівнем інтенсивності вправ. Що стосується споживання кисню, то він становить приблизно 3,5 МЕТС (метаболічні еквіваленти), що приблизно так само, як танцювати фокстрот, громадити листя або грати в пінг-понг. Секс спалює близько п’яти калорій в хвилину, це на чотири більше, ніж чоловік використовує для перегляду телевізора, але це приблизно те саме, що ходити по полю для гри в гольф. Якщо чоловік може без проблем піднятися на дві-три сходинки, він точно у формі для сексу.

Секс як секс

Згрібання листя може збільшити споживання кисню людиною, але це, ймовірно, не призведе до того, що її мотор запрацює. Секс, звичайно, відрізняється, і хвилювання та стрес цілком можуть викачати зайвий адреналін. Психічне збудження і фізичні вправи підвищують рівень адреналіну і можуть спровокувати інфаркти та аритмії, аномалії ритму роботи серця.

Чи може секс зробити те саме? Теоретично так. Але на практиці це трапляється дуже рідко, принаймні, під час звичайного сексу із знайомим партнером. Ретельне дослідження показує, що менше ніж один з кожних 100 інфарктів пов’язаний із сексуальною активністю, а для летальних аритмій показник становить лише один на 200. По-іншому, для здорового 50-річного чоловіка ризик виникнення інфаркту в будь-який момент становить приблизно один на мільйон; секс вдвічі збільшує ризик, але це все одно всього два на мільйон.

Для чоловіків із захворюваннями серця ризик в 10 разів вищий - але навіть для них шанс перенести серцевий напад під час сексу лише 20 на мільйон. Це досить хороші шанси.

Як щодо Віагри?

До недавнього часу біологія людини забезпечувала ненавмисний (і можливо, небажаний) захист для чоловіків із захворюваннями серця. Це тому, що багато з речей, що викликають серцеві захворювання, такі як куріння, діабет, високий кров'яний тиск та аномальний рівень холестерину, також спричиняють еректильну дисфункцію. Поширеною ланкою є атеросклероз, який може пошкодити артерії статевого члена, а також серця. Силденафіл (Віагра), варденафіл (Левітра), тадалафіл (Сіаліс) і Аванафіл (Стендра) змінили це. Близько 70% чоловіків з еректильною дисфункцією (ЕД) реагують на піґулки від ЕД досить добре, щоб вчинити статевий акт.

Секс може бути безпечним для більшості чоловіків із захворюваннями серця, але чи є таблетки від ЕД безпечним способом займатися сексом? Для чоловіків із стабільною ішемічною хворобою та добре контрольованою гіпертензією відповідь - так, з одним дуже, дуже важливим застереженням. Чоловіки, що приймають нітратні ліки в будь-якій формі, не можуть вживати піґулки від ЕД.

Це обмеження охоплює всі препарати нітрогліцерину, включаючи нітрати тривалої дії; нітрогліцеринові спреї, пластирі та пасти; і амілітрат.

На щастя, інші методи лікування еректильної функції є безпечними для чоловіків із захворюваннями серця, навіть якщо вони вживають нітрати.

Безпечний секс

Секс - це нормальна частина життя людини. Для всіх чоловіків, хворі вони на серце чи ні, найкращий спосіб зберегти секс - це залишатися у формі, уникаючи тютюну, регулярно займаючись фізичними вправами, дотримуючись дієти, залишаючись струнким та уникаючи занадто багато (або занадто мало) алкоголю.

Важливо зауважити, що чоловіки не повинні ініціювати сексуальну активність, якщо вони не почувають себе добре, а чоловіки, які відчувають можливі серцеві симптоми під час сексу, повинні негайно перервати сексуальну активність.

За допомогою цих простих вказівок та запобіжних заходів секс безпечний для серця - але він повинен бути безпечним і для решти тіла також. Венеричні захворювання становлять більшу загрозу, ніж сексуальні проблеми з серцем. Що стосується сексу, чоловіки повинні використовувати свій мозок так само, як і своє серце.

Щоб дізнатися більше про те, як секс може змінюватися для людей старшого віку, і як реалізувати весь потенціал сексу в подальшому житті, прочитайте спеціальний звіт Гарвардського Університету про здоров’я "Сексуальність у середні роки та після них". Sexuality in Midlife and Beyond


11.05.2020 9669
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1893
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1828
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1824
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5375 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2123 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1484

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

695

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

749

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

942

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

979
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1727
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3644
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10218
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26094
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10146 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7684
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

868
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1369
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

352
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1246
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

845
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1048