Через ріст захворюваності на COVID-19: на Прикарпатті можуть призупинити навчання у школах

У порівняні з минулим тижнем в 54 територіальних громадах Івано-Франківської області ріст захворюваності на COVID-19 складає вище 50%. 

Про це йшлося під час щотижневої селекторної наради під керівництвом очільниці облдержадміністрації Світлани Онищук, передає Фіртка.

Зростання є у всіх районах області та складає від 160,6% у Коломийському районі до 1 100,0% у Верховинському районі.

Так, станом на 18 січня в області на стаціонарному лікуванні перебувають 1 263 пацієнти. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 46,1%.

Водночас 89 хворих перебувають у відділеннях реанімації, 24 пацієнти підключені до апаратів штучної вентиляції легень. 26% хворих є киснезалежними.

Також для госпіталізації дітей з коронавірусною хворобою розгорнули 175 ліжок, з них 76 ліжок або 43,4% зайнято пацієнтами. За добу 17 січня госпіталізували 17 дітей.

Відтак, головний державний санітарний лікар Руслан Савчук закликав на місцевому рівні посилювати певні обмеження, щоб область не потрапила у «червону» карантинну зону.

«Пандемія набирає обертів, тому є ймовірність того, що надалі показники захворюваності будуть збільшуватися. Зараз на місцевому рівні необхідно посилювати певні карантинні обмеження, щоб область не потрапила у «червону» карантинну зону.
Проте, немає ще ніяких підстав для того, аби область переходила в інший рівень епіднебезпеки, але тенденція до того, що ми там можемо опинитися, у нас все-таки зберігається. Дуже важливо дотримуватися всіх карантинних норм та не нехтувати ними», — зазначив головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук.

Тому на позачерговому засіданні Регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення про вжиття заходів щодо запровадження посиленого контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусу.

Як зазначили, у разі подальшого збільшення рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання серед дітей дошкільного віку та учнів шкіл буде прийняте рішення про призупинення навчально-виховного процесу.

Також буде обмежено проведення розважальних заходів, публічних подій, діяльність закладів громадського харчування.

  читайте також: «Треба посилити карантинні обмеження». Прикарпаття наближається до «червоної» зони


Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

До слова, на Прикарпатті найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.

Нагадаємо, що Івано-Франківщина перейшла із жовтого у помаранчевий рівень епіднебезпеки. Так, один із показників не відповідає жовтому рівню епіднебезпеки, зокрема, йдеться про коефіцієнт виявлення випадків інфікування, який становить 29,2%.

Водночас на Прикарпатті у двох громадах можуть посилити карантин через стрімкий ріст захворюваності на COVID-19.

Додамо, що  невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи з 31 січня без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2436
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19553
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1225 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

142

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8056
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740