Через масовий вивіз гравію в Івано-Франківську руйнується правий берег Бистриці Надвірнянської. Люди в небезпеці?

 

Всі добре пам’ятають повінь 2008 року і добре знають, яких збитків завдала вода мешканцям Чернієва, а зокрема тим, що мають дачні помешкання вздовж берегів Бистриці Надвірнянської.

 

Щоб убирегти себе від стихії надалі, люди самотужки укріплювали дамбу і тривалий час продовжували це робити. Возили каміння, садили верби... І тільки встигли дерева вкоренитися, як їм те коріння підрізали. В чому ж суть?

 

Пенсіонерка Ірина Романюк, котра має поруч дачу, розповідає, що торік навесні на річці запрацювали екскаватори.

 

З того часу машини вивозять гравій, а берегозахисна дамба руйнується. Люди, звісно ж, занепокоїлись, і почали просити в робітників пояснень.

 

З’ясувалося, що Івано-Франківський водгосп видав дозвіл приватному підприємству “Брати КІП” на руслорегулювальні роботи. То ж головна мета – захистити лівий берег річки від повені, скерувавши русло праворуч.

 

На деякий час люди заспокоїлись, крім того, їм пообіцяли ліпше укріпити правий берег після закінчення робіт. Однак з часом тутешні мешканці почали звертати увагу на те, що транспорт, який приїжджає на річку не так займається руслорегулювальними роботами, як вивозом гравію. То ж тепер виникли побоювання - а що, як берегозахисна дамба зруйнується?

 

Першим почало бити на сполох садово-городнє товариство “Веселка-1”. Звернулося до очільника облдержадмінстрації Михайла Вишиванюка з проханням перевірити легітимність виданого дозволу і зобов’язати підприємця засипати спричинені ним руйнівні ями вздовж захисних посадок, але відповіді так і не отримало, хоч з часу реєстрації документа минуло більше року. Тоді звернулися до журналістів.

 

На жаль, машин не вдалося побачити: як би там не було, “попереджувальна ситема” у нас, українців, спрацьовує дуже швидко, але зрозуміти дещо вдалося, принаймні те, що розповів сільський голова Чернієва Микола Федоришин.

 

За його словами, абсолютно законно тривають не лише руслорегулювальні роботи, але й вивіз гравію.

 

30 вересня 2011 року на пленарному засіданні сесії Івано-Франківської обласної ради було прийняте рішення “встановити, що виконання робіт згідно з Порядком проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області здійснюється з залученням коштів за рахунок реалізації вивезених після розчистки русел наносів без залучення бюджетних коштів”. Незважаючи на те, що в рішенні йдеться про “реалізацію вивезених після розчистки русел наносів”, сільський голова масовий вивіз гравію прокоментував так:

  • Це підприємство працює на підставі рішення обласної ради. Управління водного господарства проводило тендер на ці роботи, який виграло ПП “Брати КІП”. То ж, керуючись рішенням сесії облради, наша сільська рада підписала з цим підприємством договір, і 20% від вартості вивезеного з річки гравію фірма сплачує нам, частину коштів отримує управління водного господарства, а решту грошей – підприємці забирають собі за те, що безкоштовно, без залучення бюджетних коштів, вони виконують руслорегулювальні роботи.

 

Ніби все тепер зрозуміло, але цікавим стало і те, що відрегулювати русло Бистриці Надвірнянської підприємці мали ще минулого року, а за словами сільського голови, вони, буцімто, не встигли, то ж змушені їздити на річку дотепер...

 

Скільки часу це триватиме, скільки вантажівок з піщано-гравійною сумішшю поїде, і чи марними будуть зусилля людей, котрі, страхаючись повеней, укріплюють дамбу – справжня загадка і для мешканців, і “на словах” для влади, і поки що для журналістів.

 

Ліхтарі


14.06.2012 1313 4
Коментарі (4)

Юрист 2012.06.15, 09:28
Правельно, проект розроблений на берегокріплення, а вивозять гравій. Чому не виконуються паралельно роботи по кріпленню. В проекті є термін будівництва він має бути мінімальний, тому що в нас часті повені. І з цього видно, що розроблені проекти є прикриттям, щоб вивозити собі спокійно гравій. Така арифметика люди.
Мешканець 2012.06.15, 09:57
На ділянці проведення робіт обов'язковим є наявність пронумерованого, прошнурованого та скріпленого печаткою обласного управління водних ресурсів журналу для реєстрації вивезених об’ємів та транспортних засобів, які їх перевозять. При транспортуванні наносів за межі будівельного майданчика обов'язковим є надання подорожніх документів транспортним засобам. Об'єм вивезених після розчистки наносів фіксується тристороннім актом виконання робіт Ф-2, який щомісячно складають і підписують виконавець робіт, представники технічного нагляду та органу місцевого самоврядування.
lol 2012.06.15, 13:10
А куди дивляться правоохоронні органи. Адже черніївський голова чітко розписав кістяк корупційної схеми. Заслати б туди з м.Київа кру і прокуратуру, та ще еко службу, то було б і по фірмі(уточніть хто її засновники), і по голові і по райводоспу
Еколог 2012.06.16, 13:19
Все дуже просто, у чернієві вже цілий рік працює жбік, де цей гравій миють і колять, а потім продають, і сільський голова у цьому залюбки бере участь
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

8982 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1625
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1503
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2537
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4287
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3050

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

860

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1274

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1176

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2205
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1540
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1298
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1070
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

407
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

497
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1705
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1595 5
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20195
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

161
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

528 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

574
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

921