Бульдозер Януковича вже вийшов на вулиці Донецька

"Почую кожного", – він обіцяв.

"Ваш голос почуто – буде виконано", – це теж він обіцяв.

З плакатів і бордів.

А в реальному житті обіцянки Януковича виконує його бульдозер.

Бульдозер "сильної влади", який трощить усіх і усе підряд.

Позавчора – голови опозиційних депутатів у Києві.

Вчора бульдозер вийшов на вулиці Донецька.

Як стало відомо, учора в Донецьку було побито Тетяну Лев – дружину професора Юрія Лисенка, який 10 грудня переміг на виборах ректора ДонНУ.

Пані Лев також є освітянином, обіймає посаду проректора цього ж університету. Раніше вона була звільнена з посади наказом в.о. ректора Петра Єгорова, але судом поновлена на посаді.

"Це сталося вчора близько 9-ї години вечора біля під'їзду будинку. Двоє чоловіків, обличчя яких вона не розглянула, вдарили її кілька разів по голові, потім збили з ніг і стали бити вже лежачу", – розповідає Ю.Лисенко.

Він повідомив, що нападники сказали його дружині: "Це тобі за чоловіка!" і втекли".

У жінки струс мозку, забої обличчя і тіла.

Нагадаю, з тим самим у лікарні лежать опозиційні депутати парламенту.

Янукович мовчить. Мовчання – це теж відповідь.

Я не знайомий з професором Ю.Лисенком, не знаю цю людину особисто. Але шаную рішення колективу ДонНУ – професорів, викладачів, працівників, які своїми голосами визначили його найкращим кандидатом на посаду ректора.

Ситуація зі звільненням і призначенням ректора ДонНУ уже давно вийшла за межі моралі і Закону. Уже видно, що дуже високий приватний інтерес до земель і будівель ДонНУ переважає усі інші інтереси і цінності – законні, державні, освітянські, моральні...

Проти підтриманого трудовим колективом кандидата на посаду ректора ДонНУ бульдозерна влада включила "стандартний" набір важелів – адміністративний тиск, перевірки, обшуки, кримінальні справи, МВС, ГПУ...

Зі звірячим побиттям проректора, дружини новообраного ректора, події перейшли у кримінально-репресивну площину.

Якщо це насилля не є частиною "загального замислу", то МВС і ГПУ мають зреагувати миттєво. Буквально – миттєво і ефективно. Знайти і затримати злочинців.

Не зроблять цього – значить, вони не частина рішення, а частина проблеми.

І тоді – ще кілька подібних звірячих нападів, і "стоп-кран" може бути зірвано. Де завгодно і проти кого завгодно.

Боюсь, що того вже ніхто не спрогнозує – і ніхто не зупинить.

Якщо держава, з її правоохоронними органами, судами, гарантом-Президентом, не виконуватиме свою функцію – захисту громадян, їхніх законних прав і свобод, тоді цю функцію будуть змушені (підкреслюю – змушені!) виконувати самі громадяни.

Якщо держава не захищатиме людей і їхнє життя, тоді люди захищатимуть себе самі. Усіма доступними засобами. А як інакше?

Простими словами: не працюватиме суд – буде самосуд.

Щоб не допустити неконтрольованого розвитку ситуації, Янукович має зупинитися і усвідомити наслідки, які може спровокувати бульдозерна політика.

 

Блог Анатолія Гриценка на УП


Коментарі (1)

Jozef 2010.12.20, 11:38
Для того щоб зупинитись потрібно усвідомити, що робиться.Боюсь,що за гаслами "Будуємо нову державу для людей" ці особи нічого не бачать.На місці автора я провів би паралелі ще далі-до звірячого побиття журналістів у Росії та ще й практично аналогічним способом.Але для Для того щоб зірвало з Баняка кришку цього не достатньо.Потрібно щось таке щоб у цього задроченого і забитого люду виникла хоча б іскорка самоповаги.Щоб слова "Маю честь" не були насмішкою та назвою програми одного з Велікіх Табачніков, а набули реального змісту.Ось тоді й настане для багатьох момент Істини.Але боюсь,що Істини більш кривавої ніж це було на Балканах.Бо змішається все: політика,релігія,нації.
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

736
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5202 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1689
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1703
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2848
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2489

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

423

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1630

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2362

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3102
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

187
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

735
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

915
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

490
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

677
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16147
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3032
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

314
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1152
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1003 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

802