Бульдозер Януковича вже вийшов на вулиці Донецька

"Почую кожного", – він обіцяв.

"Ваш голос почуто – буде виконано", – це теж він обіцяв.

З плакатів і бордів.

А в реальному житті обіцянки Януковича виконує його бульдозер.

Бульдозер "сильної влади", який трощить усіх і усе підряд.

Позавчора – голови опозиційних депутатів у Києві.

Вчора бульдозер вийшов на вулиці Донецька.

Як стало відомо, учора в Донецьку було побито Тетяну Лев – дружину професора Юрія Лисенка, який 10 грудня переміг на виборах ректора ДонНУ.

Пані Лев також є освітянином, обіймає посаду проректора цього ж університету. Раніше вона була звільнена з посади наказом в.о. ректора Петра Єгорова, але судом поновлена на посаді.

"Це сталося вчора близько 9-ї години вечора біля під'їзду будинку. Двоє чоловіків, обличчя яких вона не розглянула, вдарили її кілька разів по голові, потім збили з ніг і стали бити вже лежачу", – розповідає Ю.Лисенко.

Він повідомив, що нападники сказали його дружині: "Це тобі за чоловіка!" і втекли".

У жінки струс мозку, забої обличчя і тіла.

Нагадаю, з тим самим у лікарні лежать опозиційні депутати парламенту.

Янукович мовчить. Мовчання – це теж відповідь.

Я не знайомий з професором Ю.Лисенком, не знаю цю людину особисто. Але шаную рішення колективу ДонНУ – професорів, викладачів, працівників, які своїми голосами визначили його найкращим кандидатом на посаду ректора.

Ситуація зі звільненням і призначенням ректора ДонНУ уже давно вийшла за межі моралі і Закону. Уже видно, що дуже високий приватний інтерес до земель і будівель ДонНУ переважає усі інші інтереси і цінності – законні, державні, освітянські, моральні...

Проти підтриманого трудовим колективом кандидата на посаду ректора ДонНУ бульдозерна влада включила "стандартний" набір важелів – адміністративний тиск, перевірки, обшуки, кримінальні справи, МВС, ГПУ...

Зі звірячим побиттям проректора, дружини новообраного ректора, події перейшли у кримінально-репресивну площину.

Якщо це насилля не є частиною "загального замислу", то МВС і ГПУ мають зреагувати миттєво. Буквально – миттєво і ефективно. Знайти і затримати злочинців.

Не зроблять цього – значить, вони не частина рішення, а частина проблеми.

І тоді – ще кілька подібних звірячих нападів, і "стоп-кран" може бути зірвано. Де завгодно і проти кого завгодно.

Боюсь, що того вже ніхто не спрогнозує – і ніхто не зупинить.

Якщо держава, з її правоохоронними органами, судами, гарантом-Президентом, не виконуватиме свою функцію – захисту громадян, їхніх законних прав і свобод, тоді цю функцію будуть змушені (підкреслюю – змушені!) виконувати самі громадяни.

Якщо держава не захищатиме людей і їхнє життя, тоді люди захищатимуть себе самі. Усіма доступними засобами. А як інакше?

Простими словами: не працюватиме суд – буде самосуд.

Щоб не допустити неконтрольованого розвитку ситуації, Янукович має зупинитися і усвідомити наслідки, які може спровокувати бульдозерна політика.

 

Блог Анатолія Гриценка на УП


Коментарі (1)

Jozef 2010.12.20, 11:38
Для того щоб зупинитись потрібно усвідомити, що робиться.Боюсь,що за гаслами "Будуємо нову державу для людей" ці особи нічого не бачать.На місці автора я провів би паралелі ще далі-до звірячого побиття журналістів у Росії та ще й практично аналогічним способом.Але для Для того щоб зірвало з Баняка кришку цього не достатньо.Потрібно щось таке щоб у цього задроченого і забитого люду виникла хоча б іскорка самоповаги.Щоб слова "Маю честь" не були насмішкою та назвою програми одного з Велікіх Табачніков, а набули реального змісту.Ось тоді й настане для багатьох момент Істини.Але боюсь,що Істини більш кривавої ніж це було на Балканах.Бо змішається все: політика,релігія,нації.
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4046 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3171 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23391 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

990 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1170 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497