Бульдозер Януковича вже вийшов на вулиці Донецька

"Почую кожного", – він обіцяв.

"Ваш голос почуто – буде виконано", – це теж він обіцяв.

З плакатів і бордів.

А в реальному житті обіцянки Януковича виконує його бульдозер.

Бульдозер "сильної влади", який трощить усіх і усе підряд.

Позавчора – голови опозиційних депутатів у Києві.

Вчора бульдозер вийшов на вулиці Донецька.

Як стало відомо, учора в Донецьку було побито Тетяну Лев – дружину професора Юрія Лисенка, який 10 грудня переміг на виборах ректора ДонНУ.

Пані Лев також є освітянином, обіймає посаду проректора цього ж університету. Раніше вона була звільнена з посади наказом в.о. ректора Петра Єгорова, але судом поновлена на посаді.

"Це сталося вчора близько 9-ї години вечора біля під'їзду будинку. Двоє чоловіків, обличчя яких вона не розглянула, вдарили її кілька разів по голові, потім збили з ніг і стали бити вже лежачу", – розповідає Ю.Лисенко.

Він повідомив, що нападники сказали його дружині: "Це тобі за чоловіка!" і втекли".

У жінки струс мозку, забої обличчя і тіла.

Нагадаю, з тим самим у лікарні лежать опозиційні депутати парламенту.

Янукович мовчить. Мовчання – це теж відповідь.

Я не знайомий з професором Ю.Лисенком, не знаю цю людину особисто. Але шаную рішення колективу ДонНУ – професорів, викладачів, працівників, які своїми голосами визначили його найкращим кандидатом на посаду ректора.

Ситуація зі звільненням і призначенням ректора ДонНУ уже давно вийшла за межі моралі і Закону. Уже видно, що дуже високий приватний інтерес до земель і будівель ДонНУ переважає усі інші інтереси і цінності – законні, державні, освітянські, моральні...

Проти підтриманого трудовим колективом кандидата на посаду ректора ДонНУ бульдозерна влада включила "стандартний" набір важелів – адміністративний тиск, перевірки, обшуки, кримінальні справи, МВС, ГПУ...

Зі звірячим побиттям проректора, дружини новообраного ректора, події перейшли у кримінально-репресивну площину.

Якщо це насилля не є частиною "загального замислу", то МВС і ГПУ мають зреагувати миттєво. Буквально – миттєво і ефективно. Знайти і затримати злочинців.

Не зроблять цього – значить, вони не частина рішення, а частина проблеми.

І тоді – ще кілька подібних звірячих нападів, і "стоп-кран" може бути зірвано. Де завгодно і проти кого завгодно.

Боюсь, що того вже ніхто не спрогнозує – і ніхто не зупинить.

Якщо держава, з її правоохоронними органами, судами, гарантом-Президентом, не виконуватиме свою функцію – захисту громадян, їхніх законних прав і свобод, тоді цю функцію будуть змушені (підкреслюю – змушені!) виконувати самі громадяни.

Якщо держава не захищатиме людей і їхнє життя, тоді люди захищатимуть себе самі. Усіма доступними засобами. А як інакше?

Простими словами: не працюватиме суд – буде самосуд.

Щоб не допустити неконтрольованого розвитку ситуації, Янукович має зупинитися і усвідомити наслідки, які може спровокувати бульдозерна політика.

 

Блог Анатолія Гриценка на УП


Коментарі (1)

Jozef 2010.12.20, 11:38
Для того щоб зупинитись потрібно усвідомити, що робиться.Боюсь,що за гаслами "Будуємо нову державу для людей" ці особи нічого не бачать.На місці автора я провів би паралелі ще далі-до звірячого побиття журналістів у Росії та ще й практично аналогічним способом.Але для Для того щоб зірвало з Баняка кришку цього не достатньо.Потрібно щось таке щоб у цього задроченого і забитого люду виникла хоча б іскорка самоповаги.Щоб слова "Маю честь" не були насмішкою та назвою програми одного з Велікіх Табачніков, а набули реального змісту.Ось тоді й настане для багатьох момент Істини.Але боюсь,що Істини більш кривавої ніж це було на Балканах.Бо змішається все: політика,релігія,нації.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1838
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1798
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1781
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5291 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2086 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1460

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

627

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

713

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

912

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

946
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1682
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3613
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10189
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26063
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10108 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7659
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

845
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1347
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

324
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1210
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

800
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1022