Брифлі про Правий Сектор, Свободу та інше

 

 

Вибори як завжди вказали на їх неоднозначність, що поглиблюватиметься в подальшому, зі своїми відкритими і прихованими плюсами і мінусами.

Безсумнівно є позитивним моментом, що нова політична сила «Самопоміч» посіла третє місце,  хто би і скільки завгодно не говорив про партію імені однієї особи, спонсора Коломойського і так далі.  Тепер, більш як вочевидь, не без дальших електоральних ризиків для себе, долучиться до коаліції БПП і НФ. Або не долучиться – з ненабагато меншими ризиками, не лише для себе. Приємним ще одним моментом, зв’язаним з цієї політсилою, став прорив її впливу далеко за межі лише західної України.

Щодо Арсенія Яценюка і товаришів, то народ вчинив дуже по-європейськи, аж занадто по-європейськи, ну, гаразд, трохи занадто,  на мою думку. Він у час війни применшив вагу так званих партій війни, і прагматично проголосував за повільні, кострубаті, часом зовсім пародійні і відсутні-ніякі, але таки реформи. Як не парадоксально. Рівно те саме, навіть з більшою силою, можна сказати про проект президента і його особу відносно вибору народу. Не більше і не менше. Все ще наразі.

До найбільшої реформи, чи ба революції, можна нарешті віднести «неявку»  комуністів у восьмому скликанні. Зате ми вкотре переконалися, що вата це не просто собі такий пантяк в час війн і революцій, типу «ми – асобінні, ми кормім кієв і всю мачуху украіну, нас любіть всєм і уважать». Вата – це  все ще психоз, так, панове, хоча вже з проблисками, чому є емпіричне підтвердження,  повільно регресивної стадії неврозу. Може на наступних виборах – будемо все-таки оптимістами у тому, що не за рік і не за два через гострий психоз обраних – гОпоБляки приєднаються до Сірьожи Сильного і Пєті Красного. А в таємній кухні Петі Нашого таки нарешті додумуються створити проект, який би відповідав інтересам абіженним на фйодорича і за фйодорича. І назвуть його вони «Сидір Ковпак танцює гопак». Якось так.

Та поки що, на жаль, стара-добра кухня Петра більше падка на російські бліни, приправлені джемом із шуфричів, бойків, на замовлення фірташа, ахмєтова, льовочкіна і головно кремля (про історії з мажоритарними округами навіть не хочеться згадувати якось).  Лише страх перед персональною поразкою навчить мислити і діяти на випередження і в стратегічних інтересах держави Україна ?

Українці чомусь замало знову делегували Юлії Тимошенко. З огляду на те, що країна отримала свободу від януковича не без її непрямої дії. Акт прокляття точно мав місце в тюрмі. Тепер ще би так путіна, Юліє Володимирівно на волі. Хто ж як не ви. Відтак і НАТО стає менше потрібним.  

Ще одною неприємною сенсацією і сенсаційним ексцесом можна справедливо вважати не потрапляння Анатолія Гриценка і Демократичного Альянсу.  А шкода дещо. Розподілення електоральних симпатій від Фронту до Альянсу, від бравурного Ляшка до серйозного і справді фахового в царині воєнної справи Гриценка було би не зайвим.

І зовсім не зайвою була би  присутність Правого Сектора. Сила, в якої стільки людей реально воює, сила, яку кляне Москва цілодобово, як мінімум заслуговує на жалюгідних п’ять відсотків вашої ручної симпатії, панове інтелігєнти і панове ваділи бусів. А потім ви ще хочете, щоби ваших кумів, сватів, братів і начальників не кидали догори ногами в сміттєві баки – забудьте. Та що ти вдієш, нарід сказав: « Доста тих воєків, не видко Яроша на войнах  по Шюстеру. Не видко.» Законно, трясця.

Питання по «Свободі» взагалі заслуговує на окремо виділену статтю. Здається, що пацанів просто нагнули, а разом з ними і звичайно стопудово п’ятипроцентний електорат. Стопудово. За роллю Банкової в цій справі стоїть роль Брюсселя, а за роллю Брюсселя москви. Коли головний трюкач російської дипломатії Лавров, зі звично квасною мармизою, недавно розповідав про «недопущення в Європу Бандер і Шухевичів», то вкотре переказував вітання свого боса, мовляв, що кремль зробить з Україною і всією Європою, взимку і влітку, якщо не виконаються побажання.

У горе-Європи стара фобія фашизму і нацизму, яка витікає з довго власного коріння, що час од часу тягнеться до високих золотих листочків мультикультурного блага,  помножена тепер на страх перед москвою, через власну помилковість суджень, недалекоглядність, слабовілля, засилля подібних націоналістичних суб’єктів в далекій від них державі – не настільки.  Змушений Старий Світ сприймати ВО Свободу тепер як Загрозу Світового Масштабу. Або вдавати сприймати. Що аж ніяк ані так, ані сяк її, Європу, не виправдовує. І трохи виправдовує Порошенка, змушеного йти  на будь-які поступки, лиш би мати надійних стратегічних союзників у світі і доступ до кредитів.

Така ситуація остаточно розхолоджує й так не сильно облюбованих європейськими стандартами етики багатьох українських консерваторів, не переміщує, а закріплює у ментальній автаркії і самообслуговуванні. Що почасти освячує зусилля кремля по дезінтеграції України.

Москва  сильно розраховує, що радикальна українська політсила в швидкому майбутньому, обурена, розгнівана, розчарована, почне розгойдувати підвалини сякої такої демократії і порядку в Україні тим, що буде бушувати під стінами парламентів, обладміністрацій-і рад, судів, битися з Самопоміччю на західній Україні, і все це повинно грати проти України в цілому. Прикро, що українська влада настільки слабка, що робить такі помилки.

Мажоритарні прикрості не менше прикрі. Фігури Насалика і Диріва вартують, аби визнати очевидну істину: країна поділена не настільки ідеологічно і геополітично, скільки об’єднана вона одним і тим же: селянсько-містечковим жлобством і лінивою, послужливою недолугістю обивателя. І що маємо робити відтак з цим ? Благати долю, аби в Рашці до влади доперся якийсь «добрий лєнін», щоби потім пригрозив Україні і світові ядерною і енергетичною зимою, якщо вона не збере з десять, двадцять мільйонів жителів України, явно і не явно лояльних до менталітету русскіх, і не видасть їх у сибіри і дальні  востоки на заселення від китайців ?.. Тільки яка влада буде цей відбір робити і як.

Та насправді, розпад ладен швидше до тих варварів достукатися, що не є раптово бажаним, з огляду на ступінь злоби у варварів.  Українці ж потроху, але якісно дорослішають, позбавляються «віри в долю», беручи у руки волю (побільше б Божої не в розумінні – чужої-земної). Що якщо не запобігає повністю, то амортизує  скочення в темне Середньовіччя, за яким слідує світлий Ренесанс.


28.10.2014 Яв Назар 1342 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1281
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2573
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26548
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

429
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

575
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646