Breakup hair: чому жінки стрижуться після розриву з коханим

У ваших стосунках все добре, поки одного дня ви не розлучитеся. Незалежно від того, чи це було неочікувано, чи це саме ви були ініціатором кінця, «подвиг» не простий.

«Жінка, яка стриже волосся, ось-ось змінить своє життя», - сказала Коко Шанель, відома своєю мудрістю. 

Це сентенція, яку легко можна застосувати до того, чому жінки стрижуться після розриву з коханим.

Хештег #breakuphair править інстаграмом і навіть став мемом. Складно уявити собі більш емоційно-залежну beauty-процедуру, ніж стрижка «під хлопчика».  Нова стрижка або фарбування - символ нового початку (або, як часто говорять, «нової я»), розширення власних прав і можливостей.

Подібно до того, як кіномонтаж звично вказує на кульмінаційний момент у фільмі чи шоу, радикальна зміна зачіски нібито знаменує важливу фазу в реальному житті.


Один зі способів вираження нового «я»

Психотерапевт, засновниця Онлайн-клініки психотерапії Анна Шийчук розповідає, що коли ми говоримо про breakup hair, то маємо на увазі зачіску, яку робимо після розриву стосунків з хлопцем чи після розлучення, але це може стосуватися і якихось ключових подій у нашому житті. Необов’язково розійтися з хлопцем, можна розійтися і з країною, роботою, тобто певним стилем життя.

Волосся у жінок – це один з тих елементів, який показує наш зовнішній вигляд, а наше тіло є зображенням внутрішнього стану. Відповідно, нам хочеться змінити щось ззовні, коли внутрішній світ змінився.

Коли у нашому внутрішньому світі відбулися незворотні зміни, зовнішній світ наче «запізнюється», тому хочеться це виправити, аби й ззовні ми відповідали нашим новим «я». Це діє й у зворотну сторону – ми хочемо щось змінити всередині, змінюємося ззовні, таким чином впливаючи й на внутрішній стан. Змінюючи зачіску, ми прагнемо побачити себе інакшими, утвердитися в рішеннях.

Волосся має сакральний зміст

В українській культурі волосся має сакральний зміст: є традиції, коли ми зберігаємо волосся немовляти, а також побоюємось, аби волосся не потрапило в ворожі руки. Ми віримо, що воно зберігає певні події чи почуття, тому обстригаючи його, наче позбуваємось їх.

На емоційному рівні ми вкладаємо певний зміст у волосся. Після травмуючих подій власниці довгого волосся хочуть його обстригти, аби позбутися почуттів, які були в період «носіння» такої зачіски.

«Ой, у тебе таке гарне волосся, не роби з ним нічого». Хто б вам що не казав, важливо слухати себе. Breakup hair працює, тому експерти радять змінювати зачіску, якщо є бажання.

Волосся накопичує енергетику протягом років

«Після розриву стосунків багато жінок хоче почати життя з нової сторінки, і для них важливо почати зі свого власного стилю, зі своєї зачіски. Необов'язково коротка стрижка, це може бути фарбування чи щось інше. Важливо те, що жінка починає сприймати себе по-новому», - зазначає Наталія Бондар, технолог-колорист, засновниця студії «Hair House».

Хто, як не ваше відображення в дзеркалі підкаже хто ви? Волосся накопичує енергетику протягом років, і вам вирішувати, як керувати цим енергетичним кодом. Якщо ви бажаєте кардинальних змін — обрізайте волосся, кому не вистачає яскравих відтінків — додавайте їх.

"Неодноразово до мене зверталися дівчата, які хотіли кардинальних змін після розриву стосунків. Часто чую фразу: «хочу щось змінити в житті, почну з волосся». Після цього дійсно в житті клієнтів починаються зміни, в тому числі робочі відносини, нові стосунки, новий стиль одягу. Вони щиро вірять, що зміна зачіски вплине на подальше життя", — каже Наталія.

«Якщо я пострижуся, все стане на свої місця».

Попри все, зміна зачіски не змінить стиль вашого життя. Це ситуативна радість, яка не забере весь біль та не додасть сміливості. Ми лише реалізуємо думки, тому не варто покладати великих надій на нову зачіску як на «вирішення всіх проблем».


Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

574
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

445
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7771 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2526 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1894
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2376

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

537

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

534

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

612

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1007
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

158
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

356
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

488
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

272
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

392
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

516 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

807
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5644
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

270
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

369
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

384
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

489